Kas oled mõnikord imestanud, miks on su juuksed alati peale ilusalongist lahkumist nii ilusad? Vastus küsimusele ei peitu ainult kvaliteetses ¹ampoonis, vaid eelkõige õigetes töövõtetes, mida profid juuste pesemisel kasutavad.

Juukseid ei tohiks pesta liiga tihti ega ka mitte liiga harva ning kasutada tuleks juuste seisundile vastavat šampooni, vajadusel siluda neid palsamiga ning mõnikord teha ka turgutavat juuksemaski. Aga kui tihti on liiga tihti pesemine? Milline on just see kõige õigem šampoon? Ning millal oleks vaja juuksemaski teha? Selleks, et juuksed oleksid pärast pesemist läikivad ja kohevad ka viimistlusvahendeid kasutamata, tuleb esmalt võtta aega, sest lõpptulemus reedab kiirustamise. Esmalt harja juuksed hoolikalt läbi. Alusta juukseotstest ja liigu ülespoole, kuni saad kammi juuksejuurtest otsadeni läbi tõmmata ilma, et selle ette juuksepusadest tõke tekiks. Ära kunagi kammi märgi juukseid, see lõhub neid ja kisub liigselt peast välja.   Kui su juukseotsad on väga kuivad, lõhenenud ning tunduvad katsudes elutud ja karedad, siis kanna neile enne pesemist mõned tilgad looduslikku õli. Puhas argaania- või mandliõli on juustele parimad, kuid sobivad ka oliiviõli või kookosrasv, mida ilmselt igas majapidamises leidub. Kammi juukseotsad koos õliga mitmeid kordi läbi ning jäta toimima vähemalt 15 minutiks. Veel parem, kui saad jätta õli juukseotstele kogu ööks ja pesta pead alles hommikul. Väga pikkade või peene karvaga õhukeste juuste puhul, mis on juurte pealt rasused, aga otsadest kuivad, võid sel juhul palsami üldse ära jätta. See teeks juuksed liialt raskeks ja kisuks peadligi, mis omakorda soodustab taas nende kiiremini rasvaseks minekut.   Juuste pesemiseks ei ole tervet peotäit šampooni vaja, piisab umbes teelusikatäie suurusest kogusest. Emulgeeri see veega ja pese ainult peanahka, tehes sõrmedega kergelt masseerivaid liigutusi. Peanaha lähedal kasvavad noored ja ühtlasi kõige rasusemad juuksed, pikemad karvad on juba vanemad ning seega kuivemad ja hapramad. Viimased puhastuvad šampoonivahu sees iseenesest ega vaja eraldi töötlemist. Kindlasti ära hõõru ega kraabi peanahka küüntega. Õrn mudimine pesu ajal stimuleerib peanaha verevarustust ning soodustab juuste kasvu. Hoia juukseid pestes pea alaspidi, sel viisil pääsed oluliselt paremini peanahale ligi. Juhul kui pesemise ajal ei teki vahtu ja šampoon kaob justkui ära, siis loputa juuksed ning pese uuesti, kasutades iga kord väikest šampoonikogust. Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit Kas oled mõnikord imestanud, miks on su juuksed alati peale ilusalongist lahkumist nii ilusad? Vastus küsimusele ei peitu ainult kvaliteetses ¹ampoonis, vaid eelkõige õigetes töövõtetes, mida profid juuste pesemisel kasutavad. web hosting services top

Õige peapesu

Karmen Tamme Fotod: Pildipank 123, Tootjad

Kas oled mõnikord imestanud, miks on su juuksed alati peale ilusalongist lahkumist nii ilusad? Vastus küsimusele ei peitu ainult kvaliteetses ¹ampoonis, vaid eelkõige õigetes töövõtetes, mida profid juuste pesemisel kasutavad.

Juukseid ei tohiks pesta liiga tihti ega ka mitte liiga harva ning kasutada tuleks juuste seisundile vastavat šampooni, vajadusel siluda neid palsamiga ning mõnikord teha ka turgutavat juuksemaski. Aga kui tihti on liiga tihti pesemine? Milline on just see kõige õigem šampoon? Ning millal oleks vaja juuksemaski teha?

Selleks, et juuksed oleksid pärast pesemist läikivad ja kohevad ka viimistlusvahendeid kasutamata, tuleb esmalt võtta aega, sest lõpptulemus reedab kiirustamise.

Esmalt harja juuksed hoolikalt läbi. Alusta juukseotstest ja liigu ülespoole, kuni saad kammi juuksejuurtest otsadeni läbi tõmmata ilma, et selle ette juuksepusadest tõke tekiks. Ära kunagi kammi märgi juukseid, see lõhub neid ja kisub liigselt peast välja.

 

Kui su juukseotsad on väga kuivad, lõhenenud ning tunduvad katsudes elutud ja karedad, siis kanna neile enne pesemist mõned tilgad looduslikku õli. Puhas argaania- või mandliõli on juustele parimad, kuid sobivad ka oliiviõli või kookosrasv, mida ilmselt igas majapidamises leidub. Kammi juukseotsad koos õliga mitmeid kordi läbi ning jäta toimima vähemalt 15 minutiks. Veel parem, kui saad jätta õli juukseotstele kogu ööks ja pesta pead alles hommikul. Väga pikkade või peene karvaga õhukeste juuste puhul, mis on juurte pealt rasused, aga otsadest kuivad, võid sel juhul palsami üldse ära jätta. See teeks juuksed liialt raskeks ja kisuks peadligi, mis omakorda soodustab taas nende kiiremini rasvaseks minekut.

 

Juuste pesemiseks ei ole tervet peotäit šampooni vaja, piisab umbes teelusikatäie suurusest kogusest. Emulgeeri see veega ja pese ainult peanahka, tehes sõrmedega kergelt masseerivaid liigutusi. Peanaha lähedal kasvavad noored ja ühtlasi kõige rasusemad juuksed, pikemad karvad on juba vanemad ning seega kuivemad ja hapramad. Viimased puhastuvad šampoonivahu sees iseenesest ega vaja eraldi töötlemist.

Kindlasti ära hõõru ega kraabi peanahka küüntega. Õrn mudimine pesu ajal stimuleerib peanaha verevarustust ning soodustab juuste kasvu. Hoia juukseid pestes pea alaspidi, sel viisil pääsed oluliselt paremini peanahale ligi.

Juhul kui pesemise ajal ei teki vahtu ja šampoon kaob justkui ära, siis loputa juuksed ning pese uuesti, kasutades iga kord väikest šampoonikogust.

Õige peapesu

Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit
Kas oled mõnikord imestanud, miks on su juuksed alati peale ilusalongist lahkumist nii ilusad? Vastus küsimusele ei peitu ainult kvaliteetses ¹ampoonis, vaid eelkõige õigetes töövõtetes, mida profid juuste pesemisel kasutavad.
Õige peapesu
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Õige peapesu
ALATI ILUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn