Talutoitu väärtustavaid inimesi on Eestimaal üha rohkem: kümmekond aastat tagasi alustas Tallinnas mitu edukat toiduringi nagu Maakaup.ee, Tagurpidi Lavka ja teised. Toona oli tegu nädalaste tellimuste, komplekteerimise ja väikese vahendustasu eest kauba kättetoimetamisega.

Ajapikku on talutooted tasapisi kaubandusse jõudnud, taluturge ja -poode on Tallinnasse juurde tehtud, mistõttu Maakaup paar aastat tagasi suleti. Tagurpidi Lavka veel tegutseb, aga teised sarnased ja hiljem tekkinud ettevõtmised pole eriti hoogu sisse saanud. Ent tulena tuha all on hõõgunud samal ajal hoopis erilaadne ettevõtmine ― otse tootjalt tarbijale liikumine OTT, millest esimene tekkis üheksa aastat tagasi Kuusalus. OTT toiduvõrgustik jätab vahendajad mängust välja. Sellevõrra on käsitööna tehtud talutoidu hind tarbijale soodsam. OTTe on Eestis avatud 23: väikestes linnades, külades ja alevikes koonduvad kohalikud talutootjad ja pakuvad omakandi inimestele kaupa koos. Nädalas korra toimuvad kaubakohtumised hoiavad kokku tootjate aega ja ostjate raha.   Ühine teekond Augustis ühinesid paljud OTTid Eestis ja korraldati suurejooneline Talust Taldrikuni karavan, mis alustas teekonda Kuusalust, liikumise sünnipaigast. Kohalikud talutootjad kogunesid pop-up laadale ja pärast söödi ühiselt õhtusöök, mis oli valmistatud üksnes talutoidust. Talust Taldrikuni õhtusöökide mõtteks oli tuua kohaliku toidu tootjad ja tarbijad ühise laua taha, et kogukonnana mõtteid vahetada. Karavani õhtusöögikohtadeks said turismitalud ja toidukohad, kes on oma menüüd juba mõnda aega kohalike tootjate toorainet kasutades kujundanud. Karavan liikus Kuusalust Rakverre, Võrru, Valka, Pärnusse, Lihulasse, Muhusse ja lõpetas suurejoonelise grande finale’ga Saaremaal Upa külas, üle-eestilisel talupäeval. "Ürituse menu ületas kõik ootused! Tahtsime kaasata OTTide kõrval ka teisi toiduvõrgustikke, mis meie suureks heameeleks liitusid ja aitasid korraldada laatu karavani peatuspunktides. Meiega ühines palju uusi talutootjaid, kokku oli karavani teekonnal müümas täpselt sada talutootjat, kellest osa ka kaasa sõitis. Minu arvates ongi koostöö ainus võimalus, et edasi liikuda," sõnab Eesti OTT asutaja Sirkka Pintmann.   Ühtekuulumise tunne Talust Taldrikuni karvani toetas ka Eestimaa Talupidajate Keskliit. „See on meile suur tunnustus, OTT-liikumine oli seni justkui põrandalause mainega, mis meid eriti ei häirinud, aga midagi suurt ei saanud ka teha. Me pole seni kasutanud toetusrahasid, et mitte endale piire seada,“ jätkab Sirkka, selgitades, et ettevõtmise eestvedamine on tähendanud paljude koordinaatorite vabatahtlikku tööd üle Eesti. „Kui rahastatud organisatsioonid meid märkama hakkasid ja tuge pakkusid, saime väga palju jõudu juurde, et talutoidule veelgi enam tähelepanu tõmmata. Praegu on Talust Taldrikuni karavan suurim ettevõtmine, mida oleme koostöös teinud.“ Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit Talutoitu väärtustavaid inimesi on Eestimaal üha rohkem: kümmekond aastat tagasi alustas Tallinnas mitu edukat toiduringi nagu Maakaup.ee, Tagurpidi Lavka ja teised. Toona oli tegu nädalaste tellimuste, komplekteerimise ja väikese vahendustasu eest kauba kättetoimetamisega. web hosting services top

Talutoidu karavan

Siire Maidla; Fotod: Alar Allas

Talutoitu väärtustavaid inimesi on Eestimaal üha rohkem: kümmekond aastat tagasi alustas Tallinnas mitu edukat toiduringi nagu Maakaup.ee, Tagurpidi Lavka ja teised. Toona oli tegu nädalaste tellimuste, komplekteerimise ja väikese vahendustasu eest kauba kättetoimetamisega.

Talutoidu karavan

Ajapikku on talutooted tasapisi kaubandusse jõudnud, taluturge ja -poode on Tallinnasse juurde tehtud, mistõttu Maakaup paar aastat tagasi suleti. Tagurpidi Lavka veel tegutseb, aga teised sarnased ja hiljem tekkinud ettevõtmised pole eriti hoogu sisse saanud. Ent tulena tuha all on hõõgunud samal ajal hoopis erilaadne ettevõtmine ― otse tootjalt tarbijale liikumine OTT, millest esimene tekkis üheksa aastat tagasi Kuusalus. OTT toiduvõrgustik jätab vahendajad mängust välja. Sellevõrra on käsitööna tehtud talutoidu hind tarbijale soodsam. OTTe on Eestis avatud 23: väikestes linnades, külades ja alevikes koonduvad kohalikud talutootjad ja pakuvad omakandi inimestele kaupa koos. Nädalas korra toimuvad kaubakohtumised hoiavad kokku tootjate aega ja ostjate raha.

 

Ühine teekond

Augustis ühinesid paljud OTTid Eestis ja korraldati suurejooneline Talust Taldrikuni karavan, mis alustas teekonda Kuusalust, liikumise sünnipaigast. Kohalikud talutootjad kogunesid pop-up laadale ja pärast söödi ühiselt õhtusöök, mis oli valmistatud üksnes talutoidust. Talust Taldrikuni õhtusöökide mõtteks oli tuua kohaliku toidu tootjad ja tarbijad ühise laua taha, et kogukonnana mõtteid vahetada. Karavani õhtusöögikohtadeks said turismitalud ja toidukohad, kes on oma menüüd juba mõnda aega kohalike tootjate toorainet kasutades kujundanud.

Karavan liikus Kuusalust Rakverre, Võrru, Valka, Pärnusse, Lihulasse, Muhusse ja lõpetas suurejoonelise grande finale’ga Saaremaal Upa külas, üle-eestilisel talupäeval.

"Ürituse menu ületas kõik ootused! Tahtsime kaasata OTTide kõrval ka teisi toiduvõrgustikke, mis meie suureks heameeleks liitusid ja aitasid korraldada laatu karavani peatuspunktides. Meiega ühines palju uusi talutootjaid, kokku oli karavani teekonnal müümas täpselt sada talutootjat, kellest osa ka kaasa sõitis. Minu arvates ongi koostöö ainus võimalus, et edasi liikuda," sõnab Eesti OTT asutaja Sirkka Pintmann.

 

Ühtekuulumise tunne

Talust Taldrikuni karvani toetas ka Eestimaa Talupidajate Keskliit. „See on meile suur tunnustus, OTT-liikumine oli seni justkui põrandalause mainega, mis meid eriti ei häirinud, aga midagi suurt ei saanud ka teha. Me pole seni kasutanud toetusrahasid, et mitte endale piire seada,“ jätkab Sirkka, selgitades, et ettevõtmise eestvedamine on tähendanud paljude koordinaatorite vabatahtlikku tööd üle Eesti. „Kui rahastatud organisatsioonid meid märkama hakkasid ja tuge pakkusid, saime väga palju jõudu juurde, et talutoidule veelgi enam tähelepanu tõmmata. Praegu on Talust Taldrikuni karavan suurim ettevõtmine, mida oleme koostöös teinud.“

Talutoidu karavan

Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit
Talutoitu väärtustavaid inimesi on Eestimaal üha rohkem: kümmekond aastat tagasi alustas Tallinnas mitu edukat toiduringi nagu Maakaup.ee, Tagurpidi Lavka ja teised. Toona oli tegu nädalaste tellimuste, komplekteerimise ja väikese vahendustasu eest kauba kättetoimetamisega.
Talutoidu karavan
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Talutoidu karavan
HOOAEG

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn