Oled sa kõndinud paljajalu mööda klaasikilde, kahlanud läbi muda või pehmelt paitavate viljaterade? Paljajalurajal Lätis, Valguma Pasaule puhkekeskuses, saab seda kogeda.

Metsatee äärde pargitud autod vihjavad, et parklad on täis ja inimesi radadel üksjagu ― ka argipäeva pärastlõunal. Meie giid Ilona nimetab, et nädalavahetusel ulatub autode rivi kahel pool metsateed mitmesaja meetrini, sest koht ― puhkekeskus Valguma Pasaule ― on väga menukas, pakkudes pinges ja töörutiinist kurnatud inimestele turgutust ja ergutust. Seda üsna lihtsal moel ― läbides paljajalu erinevate struktuuride ja pinnastega rajalõike, mõjutad läbi tallaaluste punktide kogu organismi ― luustikku, lihaseid, veresooni, siseorganeid, seede-, vereringe-, närvi-, hormonaal- ja lümfisüstemi. Jalataldades peituvad punktid ergutavad vereringet, parandavad organite tööd, leevendavad stressi jne. Joonised erinevate katetega teelõikude alguses annavad teada, mis piirkonda jalalabast ja ühtlasi organeid see enim mõjutab: pöiapadjakesed hingamiselundeid, tallavõlv seedeelundeid, kand tuharaosa jms.   Fotogalerii metsas Esmalt tuleb loobuda jalanõudest, mis jäävad riiulisse ootele. Kui pole harjunud paljajalu käima, siis tundub iga kivike või käbike jalatalla all nõelteravana juba enne, kui oled rajale pöördunud. Pea kolmekilomeetrise teekonna läbimine, milleks kulub enamasti kaks tundi, võib ühele tunduda lihtsana, teisele katsumuslikuna. „Tuleb iseendale keskenduda ja ennast tunnetada,“ soovitab puhkekeskuse esindajast teejuht, aga see tähendab, et kaaslastega ei lobise ja tõepoolest püsid mõtetega hetkes. „Rajal on nii külmemad, pehmemad, teravamad, märjemad, soojemad jne teed, mis meid mõjutavad,“ selgitab ta, sest eesmärgiks on läbi jalataldade mõjutada keha seitset energiakeskust ehk tšakrat. Rada algab üsna leebe kiviklibuga, millele järgnevad paitavalt pehmed laastud ja seejärel kivide-laastude segu. Vahelduseks pisut metsateed ja seejärel Türgist Kemerist toodud ravimuda, mis on mõnusalt sametine ja vetruv. Jupike metsateed jätkub kuivatatud sõnnikuga, mille konsistentsi ja aroome vihm mõistagi muudab. Kui mõni rajalõik peaks täiesti talumatuks osutuma, siis võib selle julgesti läbida kõrvalt mööda metsateed, ehkki seda kõige õigemat tunnet ja mõju ei pruugi nii tekkida. Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit Oled sa kõndinud paljajalu mööda klaasikilde, kahlanud läbi muda või pehmelt paitavate viljaterade? Paljajalurajal Lätis, Valguma Pasaule puhkekeskuses, saab seda kogeda. web hosting services top

Paljajalukõnd

Tekst ja fotod: Tiina Lang

Oled sa kõndinud paljajalu mööda klaasikilde, kahlanud läbi muda või pehmelt paitavate viljaterade? Paljajalurajal Lätis, Valguma Pasaule puhkekeskuses, saab seda kogeda.

Paljajalukõnd

Metsatee äärde pargitud autod vihjavad, et parklad on täis ja inimesi radadel üksjagu ― ka argipäeva pärastlõunal. Meie giid Ilona nimetab, et nädalavahetusel ulatub autode rivi kahel pool metsateed mitmesaja meetrini, sest koht ― puhkekeskus Valguma Pasaule ― on väga menukas, pakkudes pinges ja töörutiinist kurnatud inimestele turgutust ja ergutust. Seda üsna lihtsal moel ― läbides paljajalu erinevate struktuuride ja pinnastega rajalõike, mõjutad läbi tallaaluste punktide kogu organismi ― luustikku, lihaseid, veresooni, siseorganeid, seede-, vereringe-, närvi-, hormonaal- ja lümfisüstemi.

Jalataldades peituvad punktid ergutavad vereringet, parandavad organite tööd, leevendavad stressi jne. Joonised erinevate katetega teelõikude alguses annavad teada, mis piirkonda jalalabast ja ühtlasi organeid see enim mõjutab: pöiapadjakesed hingamiselundeid, tallavõlv seedeelundeid, kand tuharaosa jms.

 

Fotogalerii metsas

Esmalt tuleb loobuda jalanõudest, mis jäävad riiulisse ootele. Kui pole harjunud paljajalu käima, siis tundub iga kivike või käbike jalatalla all nõelteravana juba enne, kui oled rajale pöördunud. Pea kolmekilomeetrise teekonna läbimine, milleks kulub enamasti kaks tundi, võib ühele tunduda lihtsana, teisele katsumuslikuna. „Tuleb iseendale keskenduda ja ennast tunnetada,“ soovitab puhkekeskuse esindajast teejuht, aga see tähendab, et kaaslastega ei lobise ja tõepoolest püsid mõtetega hetkes. „Rajal on nii külmemad, pehmemad, teravamad, märjemad, soojemad jne teed, mis meid mõjutavad,“ selgitab ta, sest eesmärgiks on läbi jalataldade mõjutada keha seitset energiakeskust ehk tšakrat.

Rada algab üsna leebe kiviklibuga, millele järgnevad paitavalt pehmed laastud ja seejärel kivide-laastude segu. Vahelduseks pisut metsateed ja seejärel Türgist Kemerist toodud ravimuda, mis on mõnusalt sametine ja vetruv. Jupike metsateed jätkub kuivatatud sõnnikuga, mille konsistentsi ja aroome vihm mõistagi muudab. Kui mõni rajalõik peaks täiesti talumatuks osutuma, siis võib selle julgesti läbida kõrvalt mööda metsateed, ehkki seda kõige õigemat tunnet ja mõju ei pruugi nii tekkida.

Paljajalukõnd

Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit
Oled sa kõndinud paljajalu mööda klaasikilde, kahlanud läbi muda või pehmelt paitavate viljaterade? Paljajalurajal Lätis, Valguma Pasaule puhkekeskuses, saab seda kogeda.
Paljajalukõnd
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Paljajalukõnd
HEAOLU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn