Kui pole aega teha kaks tundi päevas kundalini joogat, siis ka kolmeminutilised harjutused vabadel hetkedel aitavad keha joondada, pea selgena ja fookuse paigas hoida.

Kui keegi oleks mulle kolm aastat tagasi öelnud, et joogast saab minu igapäevane praktika, oleks ma seda inimest väga pikalt vaatama jäänud ja irooniliselt küsinud: „Päriselt?“ Kuid nagu meie ilm on suhteliselt ennustamatu, ei oska sa ka ette näha, mis elul on sulle pakkuda. Ja tavaliselt juhtubki see, mida aimata ei oska. Paar aastat tagasi õnnestus mul oma toimetamised kuidagi nii sättida, et suured elumuutused sattusid ühele perioodile: elukohavahetus, ettevõtte müük, lahkuminek elukaaslasest ja ülikoolis magistrantuuri lõpueksamid. Ja endale suureks üllatuseks mu keha ei pidanud sellele pingele vastu. Kindlasti aitas kaasa ka kõik eelnev nende muutuste poole, mis mu keha pikemat aega olid juba nõrgestanud ja kokkuvarisemisele suunanud. Igatahes kukkus järsku maailm mu peale kokku, hapnikku minu jaoks siin planeedil enam polnud ning kõik inimesed tundusid kurjad ja pealetükkivad. Sõbranna soovitas arstiga rääkida. Enne, kui kokkulepitud arstiaeg kätte jõudis, toimus üks suvine festival, kuhu mul tekkis võimalus minna. Seal tehti hommikuti kundalini joogat. Ma ei tea, kas see tulenes sellest, et ma olin nii katki ja valmis kõike kohe endasse ammutama või olid haavad väga lahtised ja õige rohi hakkas kohe mõjuma. Igatahes arsti juurde ma ei jõudnudki, vaid otsisin Tallinnas üles kundalini jooga keskuse ja hakkasin kolm korda nädalas praktiseerima. Eluga taas sõbraks Jah, paranemine võtab aega. Inimesed otsivad tänapäeval kiireid lahendusi – tabletti, mis kõik korda teeb või süsti, mis kõikide haiguste eest kaitseb. Tavaliselt soovitakse, et keegi teine vastutaks sinu tervise je kogu elu eest. Ent kui sa oled otsustanud, et ravid ennast ise terveks, oma tahtejõu ja korrapärase praktikaga (mis iganes kellelegi sobib), siis tervenemine võtab küll aega, kuid seda tugevamaid juuri ja painduvamat tüve sa endale kasvatad. Ja teekond ise on palju nauditavam. Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit Kui pole aega teha kaks tundi päevas kundalini joogat, siis ka kolmeminutilised harjutused vabadel hetkedel aitavad keha joondada, pea selgena ja fookuse paigas hoida. web hosting services top

Esmaabijooga

Mirell Merirand; Fotod: Erakogu

Kui pole aega teha kaks tundi päevas kundalini joogat, siis ka kolmeminutilised harjutused vabadel hetkedel aitavad keha joondada, pea selgena ja fookuse paigas hoida.

Esmaabijooga

Kui keegi oleks mulle kolm aastat tagasi öelnud, et joogast saab minu igapäevane praktika, oleks ma seda inimest väga pikalt vaatama jäänud ja irooniliselt küsinud: „Päriselt?“ Kuid nagu meie ilm on suhteliselt ennustamatu, ei oska sa ka ette näha, mis elul on sulle pakkuda. Ja tavaliselt juhtubki see, mida aimata ei oska.

Paar aastat tagasi õnnestus mul oma toimetamised kuidagi nii sättida, et suured elumuutused sattusid ühele perioodile: elukohavahetus, ettevõtte müük, lahkuminek elukaaslasest ja ülikoolis magistrantuuri lõpueksamid. Ja endale suureks üllatuseks mu keha ei pidanud sellele pingele vastu. Kindlasti aitas kaasa ka kõik eelnev nende muutuste poole, mis mu keha pikemat aega olid juba nõrgestanud ja kokkuvarisemisele suunanud. Igatahes kukkus järsku maailm mu peale kokku, hapnikku minu jaoks siin planeedil enam polnud ning kõik inimesed tundusid kurjad ja pealetükkivad. Sõbranna soovitas arstiga rääkida.

Enne, kui kokkulepitud arstiaeg kätte jõudis, toimus üks suvine festival, kuhu mul tekkis võimalus minna. Seal tehti hommikuti kundalini joogat. Ma ei tea, kas see tulenes sellest, et ma olin nii katki ja valmis kõike kohe endasse ammutama või olid haavad väga lahtised ja õige rohi hakkas kohe mõjuma. Igatahes arsti juurde ma ei jõudnudki, vaid otsisin Tallinnas üles kundalini jooga keskuse ja hakkasin kolm korda nädalas praktiseerima.


Eluga taas sõbraks

Jah, paranemine võtab aega. Inimesed otsivad tänapäeval kiireid lahendusi – tabletti, mis kõik korda teeb või süsti, mis kõikide haiguste eest kaitseb. Tavaliselt soovitakse, et keegi teine vastutaks sinu tervise je kogu elu eest. Ent kui sa oled otsustanud, et ravid ennast ise terveks, oma tahtejõu ja korrapärase praktikaga (mis iganes kellelegi sobib), siis tervenemine võtab küll aega, kuid seda tugevamaid juuri ja painduvamat tüve sa endale kasvatad. Ja teekond ise on palju nauditavam.

Esmaabijooga

Loe artiklit edasi ajakirjast Mari. Tellimisinfo leiad siit
Kui pole aega teha kaks tundi päevas kundalini joogat, siis ka kolmeminutilised harjutused vabadel hetkedel aitavad keha joondada, pea selgena ja fookuse paigas hoida.
Esmaabijooga
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Esmaabijooga
HEAOLU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn