“Pead karm olema, et asjadega hakkama saada. Istanbul on mu närvikava veelgi parandanud,” tõdeb Türgi suurimas linnas elav vabakutseline ajakirjanik Hille Hanso (38) “See linn on mulle õpetanud, et võid igal pool olla edukas.”

Sel hetkel, kui Hille autoga koduse kortermaja ette sõidab, on tänavakasside seast kaks – üks täiesti valge ja teine mustade laikudega – valvel ja ootel: perenaine tuleb. Õigupoolest valisid nad ise Hille välja ja trügisid “prügikasti juurest” tema järel korterisse, nõutades süüa ja paremaid elutingimusi. “Nad magavad mul pea peal ja üks hakkab hommikul käpaga silma toksima, tahab süüa välja pressida,” jutustab Hille, kellest kui veendunud koerainimesest on saanud kassiinimene. Seetõttu, et Istanbul, kus ta on viimased kolm aastat elanud, on kasside linn. “Siin on miljoneid hulkuvaid kasse ja kogukond peab neid üleval. Kui talvel läheb külmemaks, siis tehakse kampaaniaid, kus kutsutakse üles kassidele süüa-juua panema. Koertele niisamuti.” Hille jälgib, mis Türgi ühiskonnas toimub ja hoian end poliitikaga kursis. Ta on õppinud selgeks türgi keele tasemel, et suudab juba vabalt vestelda. “Käin intensiivkursustel, kuulan uudiseid, vaatan filme, harjutan,” nimetab ta ise, meenutades, kuis türgi keel tundus talle alguses hästi harjumatu ja keerulisena. “See ei ole slaavi, germaani või romaani päritolu ja vahel tundus õpe lootusetuna, aga nüüd saavad suheldes kõik minust aru ja mina ise nende jutust ka.” Ta on märganud, et kes on Türki, eriti Istanbuli tulnud, armuvad sellesse maasse ja linna, sest türklased on avalad ja rõõmsad ning kõik tundub hästi tore, aga “nagu igal pool, kui õpid kultuuri tundma, jälgid poliitikat ja sotsiaalelu, siis avanevad ühiskonna varjupooled”. Sellele vaatamata on Hillest saanud enda sõnul suur Türgi fänn. “Armastan seda maad ja neid inimesi. Ja mida rohkem ma sellest maast hoolin, seda enam lähevad mulle korda siinsed probleemid.” Ta on täheldanud, kuis mõne aasta jooksul on Türgi poliitika muutunud. “Euroopas elades tajusin Türgit kui riiki, kes tahab järgida euroopalikke väärtusi, aga minu hinnangul on areng muutunud.” “Pead karm olema, et asjadega hakkama saada. Istanbul on mu närvikava veelgi parandanud,” tõdeb Türgi suurimas linnas elav vabakutseline ajakirjanik Hille Hanso (38) “See linn on mulle õpetanud, et võid igal pool olla edukas.” web hosting services top

Eelarvamusteta Istanbulis

Tiina Lang

“Pead karm olema, et asjadega hakkama saada. Istanbul on mu närvikava veelgi parandanud,” tõdeb Türgi suurimas linnas elav vabakutseline ajakirjanik Hille Hanso (38) “See linn on mulle õpetanud, et võid igal pool olla edukas.”

Eelarvamusteta Istanbulis

Sel hetkel, kui Hille autoga koduse kortermaja ette sõidab, on tänavakasside seast kaks – üks täiesti valge ja teine mustade laikudega – valvel ja ootel: perenaine tuleb. Õigupoolest valisid nad ise Hille välja ja trügisid “prügikasti juurest” tema järel korterisse, nõutades süüa ja paremaid elutingimusi. “Nad magavad mul pea peal ja üks hakkab hommikul käpaga silma toksima, tahab süüa välja pressida,” jutustab Hille, kellest kui veendunud koerainimesest on saanud kassiinimene. Seetõttu, et Istanbul, kus ta on viimased kolm aastat elanud, on kasside linn. “Siin on miljoneid hulkuvaid kasse ja kogukond peab neid üleval. Kui talvel läheb külmemaks, siis tehakse kampaaniaid, kus kutsutakse üles kassidele süüa-juua panema. Koertele niisamuti.”

Hille jälgib, mis Türgi ühiskonnas toimub ja hoian end poliitikaga kursis. Ta on õppinud selgeks türgi keele tasemel, et suudab juba vabalt vestelda. “Käin intensiivkursustel, kuulan uudiseid, vaatan filme, harjutan,” nimetab ta ise, meenutades, kuis türgi keel tundus talle alguses hästi harjumatu ja keerulisena. “See ei ole slaavi, germaani või romaani päritolu ja vahel tundus õpe lootusetuna, aga nüüd saavad suheldes kõik minust aru ja mina ise nende jutust ka.”

Ta on märganud, et kes on Türki, eriti Istanbuli tulnud, armuvad sellesse maasse ja linna, sest türklased on avalad ja rõõmsad ning kõik tundub hästi tore, aga “nagu igal pool, kui õpid kultuuri tundma, jälgid poliitikat ja sotsiaalelu, siis avanevad ühiskonna varjupooled”. Sellele vaatamata on Hillest saanud enda sõnul suur Türgi fänn. “Armastan seda maad ja neid inimesi. Ja mida rohkem ma sellest maast hoolin, seda enam lähevad mulle korda siinsed probleemid.” Ta on täheldanud, kuis mõne aasta jooksul on Türgi poliitika muutunud. “Euroopas elades tajusin Türgit kui riiki, kes tahab järgida euroopalikke väärtusi, aga minu hinnangul on areng muutunud.”

“Pead karm olema, et asjadega hakkama saada. Istanbul on mu närvikava veelgi parandanud,” tõdeb Türgi suurimas linnas elav vabakutseline ajakirjanik Hille Hanso (38) “See linn on mulle õpetanud, et võid igal pool olla edukas.”
Eelarvamusteta Istanbulis
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Eelarvamusteta Istanbulis
VÄLISMAAL

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn