Ugandas hindavad naised haridust enam kui sealsed mehed, kuigi nende peamine ülesanne on luua pere ja hoolitseda selle eest. Loomult on naised ettevõtlikud ja neid austatakse.

Mitmetel põhjustel kutsutakse Ugandat Aafrika pärliks – asudes Victoria järve põhjakaldal leiab sealt Niiluse lätte, mida läbib ekvaator. Ka on Uganda üks väheseid kohti maailmas, kus näeb looduses gorillasid ning ka ainus ninasarvikute reservaat Aafrikas on samuti seal. Uganda pakub eksootikat ja metsikust, mida oleme harjunud nägema ekraanidelt või fotodelt ‒ vulkaanikraatrid, savannid ja vihmametsad, kus uudishimulikud šimpansid sulle vabas looduses vastu tatsuvad. Kultuuriliselt on Uganda usutausta tõttu väga mitmekesine. Briti Impeeriumi koosseisus Uganda ristiusustati, mistõttu umbkaudu 80 protsenti neist on kristlased, laias laastus pooleks katoliiklased ja anglikaanid, kuid traditsioonilisest põlisusust tulenevad elemendid on sealses kultuuris tugevalt säilinud. Täiesti arusaamatu on ugandalastele ateism – kuidas saab inimene elada nii, et ta ei usu jumalasse või kõrgemasse jõudu? Usk mitte ainult ei tee sind kogukonna liikmeks, vaid paigutab kindlasse väärtuste süsteemi, millest ka teised oskavad lugu pidada. Seda kinnitab asjaolu, et usutunnistuseta inimeste osahulk seal on alla protsendi. Kohalik kultuur varieerub ka geograafilises mõttes. Lõuna-Ugandat on viimastel aastakümnetel mõjutanud kõvasti kasvanud turism, mis toob endaga nii raha kui vajaduse inglise keelt osata. Piirkond tervikuna on moodsam ja läänelikum võrreldes Põhja-Ugandaga, kus prevaleerib traditsiooniline usk ja karjakasvatamine. Ida pool ka nomaadid, kes oma liikuva eluviisiga kohalikes külakogukondades pahatihti pingeid põhjustavad. Ugandas hindavad naised haridust enam kui sealsed mehed, kuigi nende peamine ülesanne on luua pere ja hoolitseda selle eest. Loomult on naised ettevõtlikud ja neid austatakse. web hosting services top

Peres otsustab naine

Vootele Päi, Helen Kokk

Ugandas hindavad naised haridust enam kui sealsed mehed, kuigi nende peamine ülesanne on luua pere ja hoolitseda selle eest. Loomult on naised ettevõtlikud ja neid austatakse.

Peres otsustab naine

Mitmetel põhjustel kutsutakse Ugandat Aafrika pärliks – asudes Victoria järve põhjakaldal leiab sealt Niiluse lätte, mida läbib ekvaator. Ka on Uganda üks väheseid kohti maailmas, kus näeb looduses gorillasid ning ka ainus ninasarvikute reservaat Aafrikas on samuti seal. Uganda pakub eksootikat ja metsikust, mida oleme harjunud nägema ekraanidelt või fotodelt ‒ vulkaanikraatrid, savannid ja vihmametsad, kus uudishimulikud šimpansid sulle vabas looduses vastu tatsuvad.

Kultuuriliselt on Uganda usutausta tõttu väga mitmekesine. Briti Impeeriumi koosseisus Uganda ristiusustati, mistõttu umbkaudu 80 protsenti neist on kristlased, laias laastus pooleks katoliiklased ja anglikaanid, kuid traditsioonilisest põlisusust tulenevad elemendid on sealses kultuuris tugevalt säilinud. Täiesti arusaamatu on ugandalastele ateism – kuidas saab inimene elada nii, et ta ei usu jumalasse või kõrgemasse jõudu? Usk mitte ainult ei tee sind kogukonna liikmeks, vaid paigutab kindlasse väärtuste süsteemi, millest ka teised oskavad lugu pidada. Seda kinnitab asjaolu, et usutunnistuseta inimeste osahulk seal on alla protsendi.

Kohalik kultuur varieerub ka geograafilises mõttes. Lõuna-Ugandat on viimastel aastakümnetel mõjutanud kõvasti kasvanud turism, mis toob endaga nii raha kui vajaduse inglise keelt osata. Piirkond tervikuna on moodsam ja läänelikum võrreldes Põhja-Ugandaga, kus prevaleerib traditsiooniline usk ja karjakasvatamine. Ida pool ka nomaadid, kes oma liikuva eluviisiga kohalikes külakogukondades pahatihti pingeid põhjustavad.

Ugandas hindavad naised haridust enam kui sealsed mehed, kuigi nende peamine ülesanne on luua pere ja hoolitseda selle eest. Loomult on naised ettevõtlikud ja neid austatakse.
Peres otsustab naine
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Peres otsustab naine
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn