Üha rohkem on neid, kes on millegi vastu allergilised või vaevlevad toidutalumatuse käes. Allergiaprobleem sageneb kogu maailmas, kusjuures haigestuvad nii lapsed kui ka täiskasvanud.

Allergia levik hoogustus maailmas juba 1960. aastatel, Eestis aga alles pärast sajandivahetust. Olulisteks põhjusteks peetakse inimkonna muutunud elustiili ja saastunud elukeskkonda. Allergiateemasse aitab selgust tuua Tartu Ülikooli Kliinikumi allergoloog dr Kaja Julge. Tema sõnul on eri vanuses inimestel erisugused probleemid. “Imikutel ja väikelastel on esikohal toiduallergiad ja atoopiline dermatiit. Kahe aasta vanustest lastest on 15 protsendil kergemal või raskemal kujul atoopilist dermatiiti ja ühel kolmandikul neist on see seotud toiduallergiaga. Imikueas on ülitundlikkust piima ja muna suhtes, samuti põhjustavad seda ka teraviljad, soja ja pähklid. Oluline osa on nn histamiini sisaldavatel ja vabastavatel toiduainetel (tsitrusviljad, papaia, kiivi, maasikad, tomat, kaunviljad, kakao, munavalge, pähklid, toidulisandid), mida ei ole võimalik tuvastada naha- ega veretestidega.” Lasteaia- ja koolieas tekivad arsti väitel enamasti astmakaebused ja ülitundlikkus tubaste allergeenide (tolmulestad, lemmikloomad) suhtes. Lasteaiaeas on ülekaalus aga mitteallergiline astma, st köha ja raskendatud hingamise vallandajaks on peamiselt hingamisteede viirushaigused. “Koolieas avaldub õietolmuallergia puude, kõrreliste või suve teisel poolel tolmlevate rohttaimede suhtes. Viimastel aastatel võib täheldada ka õietolmuallergia “noorenemist”,” märgib Julge. Näiteks ei olevat enam harvad juhud, kui varaõitsevate puude (lepp, sarapuu, kask) või kõrreliste suhtes on ülitundlikud juba 3–4-aastased lapsed. Üha rohkem on neid, kes on millegi vastu allergilised või vaevlevad toidutalumatuse käes. Allergiaprobleem sageneb kogu maailmas, kusjuures haigestuvad nii lapsed kui ka täiskasvanud. web hosting services top

Hoogustuv vaevus

Meelike Tammemägi

Üha rohkem on neid, kes on millegi vastu allergilised või vaevlevad toidutalumatuse käes. Allergiaprobleem sageneb kogu maailmas, kusjuures haigestuvad nii lapsed kui ka täiskasvanud.

Hoogustuv vaevus

Allergia levik hoogustus maailmas juba 1960. aastatel, Eestis aga alles pärast sajandivahetust. Olulisteks põhjusteks peetakse inimkonna muutunud elustiili ja saastunud elukeskkonda. Allergiateemasse aitab selgust tuua Tartu Ülikooli Kliinikumi allergoloog dr Kaja Julge.

Tema sõnul on eri vanuses inimestel erisugused probleemid. “Imikutel ja väikelastel on esikohal toiduallergiad ja atoopiline dermatiit. Kahe aasta vanustest lastest on 15 protsendil kergemal või raskemal kujul atoopilist dermatiiti ja ühel kolmandikul neist on see seotud toiduallergiaga. Imikueas on ülitundlikkust piima ja muna suhtes, samuti põhjustavad seda ka teraviljad, soja ja pähklid. Oluline osa on nn histamiini sisaldavatel ja vabastavatel toiduainetel (tsitrusviljad, papaia, kiivi, maasikad, tomat, kaunviljad, kakao, munavalge, pähklid, toidulisandid), mida ei ole võimalik tuvastada naha- ega veretestidega.”

Lasteaia- ja koolieas tekivad arsti väitel enamasti astmakaebused ja ülitundlikkus tubaste allergeenide (tolmulestad, lemmikloomad) suhtes. Lasteaiaeas on ülekaalus aga mitteallergiline astma, st köha ja raskendatud hingamise vallandajaks on peamiselt hingamisteede viirushaigused. “Koolieas avaldub õietolmuallergia puude, kõrreliste või suve teisel poolel tolmlevate rohttaimede suhtes. Viimastel aastatel võib täheldada ka õietolmuallergia “noorenemist”,” märgib Julge. Näiteks ei olevat enam harvad juhud, kui varaõitsevate puude (lepp, sarapuu, kask) või kõrreliste suhtes on ülitundlikud juba 3–4-aastased lapsed.

Üha rohkem on neid, kes on millegi vastu allergilised või vaevlevad toidutalumatuse käes. Allergiaprobleem sageneb kogu maailmas, kusjuures haigestuvad nii lapsed kui ka täiskasvanud.
Hoogustuv vaevus
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Hoogustuv vaevus
TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn