Klassikalised munaroad ja kohupiimast pasha, samuti liharoad, kuuluvad lihavõttelauale. Miks mitte aga serveerida seekord hoopis küülikust tehtud hõrgutisi ja muuta pühad veidi omanäolisemaks?

Küülikusalat marineeritud apteegitilli ja pirniga Kui oled eelmisel päeval teinud hautatud küülikuliha ja seda on natuke alles jäänud, siis saab järelejäänud lihast ühe mõnusa salati. 300g küpsetatud küülikuliha 200g valik erinevaid salateid 100g apteegitilli 2 porgandit 2 pastinaaki 2 pirni 100ml vett 1 sidrun Meresoola, purustatud pipart Hoia puhastatud küülikuliha enne kasutamist toasoojas. Koori porgand ja pastinaak, lõika pikkupidi neljaks, aseta ahjuplaadile, maitsesta soola ja pipraga, seejärel küpseta ahjus 150° kraadi juures umbes 20 minutit. Kui juurikad on pealt pruuniks ja otsad natuke mustaks muutunud, siis on paras aeg ahjust välja võtta. Lisa kohe natuke mett. Sel ajal, kui juurikad ahjus küpsevad, võta  vesi, kuumuta keemiseni ja lisa suhkur. Koori sidrun ja pane koored suhkruvette. Eemalda kooritud pirnil sisu, tükelda suupärasteks tükkideks ja pane pirn kuuma suhkruvette. Ära keeda. Marineeritud apteegitill 100g apteegitilli 1 sirduni mahl 100ml vett 50g suhkrut 30g mett Meresoola, purustatud pipart Pese hoolikalt apteekitill ja lõika noaga hästi peenikesed viilud näiteks terava koorimisnoaga. Sega marinaad kokku ja lisa apteekitilli viilud. Salatit kokku pannes puhasta salatilehed, lisa nõrutatud apteekitill, kuumuta  õrnalt juurikad ja küülikuliha. Hoia käepärast ka külmpressi rapsiõli, et seda viimasel hetkel natuke salatile piserdada. Klassikalised munaroad ja kohupiimast pasha, samuti liharoad, kuuluvad lihavõttelauale. Miks mitte aga serveerida seekord hoopis küülikust tehtud hõrgutisi ja muuta pühad veidi omanäolisemaks? web hosting services top

Küülik lihavõttelaual

Mart Kukk, Villa Wesseti peakokk

Klassikalised munaroad ja kohupiimast pasha, samuti liharoad, kuuluvad lihavõttelauale. Miks mitte aga serveerida seekord hoopis küülikust tehtud hõrgutisi
ja muuta pühad veidi omanäolisemaks?

Küülik lihavõttelaual

Küülikusalat marineeritud apteegitilli ja pirniga
Kui oled eelmisel päeval teinud hautatud küülikuliha ja seda on natuke alles jäänud, siis saab järelejäänud lihast ühe mõnusa salati.

300g küpsetatud küülikuliha
200g valik erinevaid salateid
100g apteegitilli
2 porgandit
2 pastinaaki
2 pirni
100ml vett
1 sidrun
Meresoola, purustatud pipart

Hoia puhastatud küülikuliha enne kasutamist toasoojas. Koori porgand ja pastinaak, lõika pikkupidi neljaks, aseta ahjuplaadile, maitsesta soola ja pipraga, seejärel küpseta ahjus 150° kraadi juures umbes 20 minutit. Kui juurikad on pealt pruuniks ja otsad natuke mustaks muutunud, siis on paras aeg ahjust välja võtta. Lisa kohe natuke mett.
Sel ajal, kui juurikad ahjus küpsevad, võta  vesi, kuumuta keemiseni ja lisa suhkur. Koori sidrun ja pane koored suhkruvette. Eemalda kooritud pirnil sisu, tükelda suupärasteks tükkideks ja pane pirn kuuma suhkruvette. Ära keeda.

Marineeritud apteegitill
100g apteegitilli
1 sirduni mahl
100ml vett
50g suhkrut
30g mett
Meresoola, purustatud pipart

Pese hoolikalt apteekitill ja lõika noaga hästi peenikesed viilud näiteks terava koorimisnoaga. Sega marinaad kokku ja lisa apteekitilli viilud.

Salatit kokku pannes puhasta salatilehed, lisa nõrutatud apteekitill, kuumuta  õrnalt juurikad ja küülikuliha. Hoia käepärast ka külmpressi rapsiõli, et seda viimasel hetkel natuke salatile piserdada.

Klassikalised munaroad ja kohupiimast pasha, samuti liharoad, kuuluvad lihavõttelauale. Miks mitte aga serveerida seekord hoopis küülikust tehtud hõrgutisi ja muuta pühad veidi omanäolisemaks?
Küülik lihavõttelaual
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Küülik lihavõttelaual
HOOAEG

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn