Elades mõnda aega kohapeal, märkad ja koged, kuidas vägivalla nähtamatu võlukeep ümbritseb kirevrõõmsat päikesemaad Kolumbiat, mida kohalikud justkui enesestmõistetavaks peavad.

„Noh, mitu kilo ära tõid?“ küsitakse naljatades, kui öelda, et veetsin pool aastat Kolumbias inglise keelt õpetades. Kolumbiat mittetundvatele inimestele võrdub see Lõuna-Ameerika maa tuntuima narkoäri paigaga. On ju politsei poolt tabatud uimastite vedajad saabunud tihtipeale just Kolumbia-reisilt ning veel aastani 2011 oli Kolumbia maailma suurim kokaiinitootja. „Issand, kas sa ei kartnud, et sind ära röövitakse?!“ hüüatavad aukartusega teised, tuletades meelde, et kõikide ajalool põhinevate stereotüüpide kohaselt on Kolumbiasse minek samahästi kui pantvangiks hakkamine või eneseohverdus. Alates 1960ndatest tegutsevad sel maal FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia ehk Kolumbia revolutsioonilised relvajõud) ja teised sarnased relvastatud rühmitused, kelle hulk ja jõukus on ajaga kasvanud. Kui algselt näitasid nad end lihtrahva Robin Hood’idena, kes seisavad sotsialistlike vaadete ning rahva õiguste eest korrumpeerunud riigis, siis nüüd pole tegemist enam muu kui relvastatud, veresaunu ja tragöödiaid korraldavate ning illegaalselt jõukust koguvate rühmitustega, kelle jalge alla jäävad esmajärjekorras just inimesed, kes püüavad lihtsalt ära elada. Teekonnal üle 1000 kilomeetri pealinnast Bogotást mu uue kodulinna Cartagenani, mis olevat Lõuna-Ameerika kauneim linn, on bussis mu pinginaabriks tugeva kehaehitusega noormees. Tema tõsine ja karm ilme ei sunni viisakusvestlusi pidama. Alles siis, kui lubatud 18 tundi sõitu täis saab, alustan arglikult juttu. Selgub, et Camilo on alles 20-aastane ning veetnud pea kaks aastat Ecuadori piiri lähedale jäävas Tartu-suuruses Tumaco linnas, seistes sõjaväelasena FARCi jõudude vastu. „Seal on nii politseid kui ka sõjaväge. Kuid politseinikud kaotavad valvsuse ning lasevad end lõdvaks. Just seepärast nad tihtipeale FARCi tule alla satuvad ja surma saavad,“ jutustab noormees, rääkides sellest kõigest väga loomulikult. Elades mõnda aega kohapeal, märkad ja koged, kuidas vägivalla nähtamatu võlukeep ümbritseb kirevrõõmsat päikesemaad Kolumbiat, mida kohalikud justkui enesestmõistetavaks peavad. web hosting services top

Kihiline Kolumbia

Ena Mets

Elades mõnda aega kohapeal, märkad ja koged, kuidas vägivalla nähtamatu võlukeep ümbritseb kirevrõõmsat päikesemaad Kolumbiat, mida kohalikud justkui enesestmõistetavaks peavad.

Kihiline Kolumbia

„Noh, mitu kilo ära tõid?“ küsitakse naljatades, kui öelda, et veetsin pool aastat Kolumbias inglise keelt õpetades. Kolumbiat mittetundvatele inimestele võrdub see Lõuna-Ameerika maa tuntuima narkoäri paigaga. On ju politsei poolt tabatud uimastite vedajad saabunud tihtipeale just Kolumbia-reisilt ning veel aastani 2011 oli Kolumbia maailma suurim kokaiinitootja.

„Issand, kas sa ei kartnud, et sind ära röövitakse?!“ hüüatavad aukartusega teised, tuletades meelde, et kõikide ajalool põhinevate stereotüüpide kohaselt on Kolumbiasse minek samahästi kui pantvangiks hakkamine või eneseohverdus. Alates 1960ndatest tegutsevad sel maal FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias de Colombia ehk Kolumbia revolutsioonilised relvajõud) ja teised sarnased relvastatud rühmitused, kelle hulk ja jõukus on ajaga kasvanud. Kui algselt näitasid nad end lihtrahva Robin Hood’idena, kes seisavad sotsialistlike vaadete ning rahva õiguste eest korrumpeerunud riigis, siis nüüd pole tegemist enam muu kui relvastatud, veresaunu ja tragöödiaid korraldavate ning illegaalselt jõukust koguvate rühmitustega, kelle jalge alla jäävad esmajärjekorras just inimesed, kes püüavad lihtsalt ära elada.

Teekonnal üle 1000 kilomeetri pealinnast Bogotást mu uue kodulinna Cartagenani, mis olevat Lõuna-Ameerika kauneim linn, on bussis mu pinginaabriks tugeva kehaehitusega noormees. Tema tõsine ja karm ilme ei sunni viisakusvestlusi pidama. Alles siis, kui lubatud 18 tundi sõitu täis saab, alustan arglikult juttu. Selgub, et Camilo on alles 20-aastane ning veetnud pea kaks aastat Ecuadori piiri lähedale jäävas Tartu-suuruses Tumaco linnas, seistes sõjaväelasena FARCi jõudude vastu. „Seal on nii politseid kui ka sõjaväge. Kuid politseinikud kaotavad valvsuse ning lasevad end lõdvaks. Just seepärast nad tihtipeale FARCi tule alla satuvad ja surma saavad,“ jutustab noormees, rääkides sellest kõigest väga loomulikult.

Elades mõnda aega kohapeal, märkad ja koged, kuidas vägivalla nähtamatu võlukeep ümbritseb kirevrõõmsat päikesemaad Kolumbiat, mida kohalikud justkui enesestmõistetavaks peavad.
Kihiline Kolumbia
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kihiline Kolumbia
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn