“Olen elus kõik saanud. Mida mul veel saada on?” küsib Tallinna Linnateatri näitleja Piret Kalda (49) iseendalt, olles valmis loobuma kõigest maisest, mis tundub ülearune või koormav.

Naer Pireti jutus sillerdab kristalselt, jäädes kuulaja kõrvu kauaks kumama. Kuigi tal on praegu äärmiselt tihedad ajad, on tema hääles ja hoiakus rahu, kuhu võib olla peidetud ka kiiruse rahutust, ent välja see ei paista. Pigem on temas tunda sihipärast korrastatust, kindlat elurütmi ja ajakava, mis hetkel ja lähikuudel ees ootab. Piret on pendeldamas Tallinna ja Kuressaare vahet. Tema prioriteet on küll Tallinna Linnateater, ent kui “kuskil auk jääb”, siis osaleb ta muudeski projektides. Rohkem kui aastate eest. Nüüdsama on Kuressaare Linnateatris välja tulemas “Molly Sweeny” ja suvel mängitakse mõned korrad “Testamenditäitjaid”. Ja siis on tal hea Kuressaarest Sõrve sõita, kus asub Pireti pere maakodu. Rehielamu koos aida, sauna ja väliköögiga. Terve talukompleks, millest osa hooneid sai kümmekonna aasta eest mandrilt palkhaaval lahti võetuna viidud maatükile, mis oli neid oodanud paarkümmend aastat. Eelmisel suvel toimetas ta seal peamiselt koos oma tüdrukutega. Koht tuleb korras hoida, kui ka peab ühel hetkel olema kahes rollis: nii peremehe kui ka perenaisena. Seetõttu läks Piret alustuseks poodi, et kõigepealt enda mõõtu trimmer valida. “Proovisin neid nagu rinnahoidjat, et ikka selga istuks,” kirjeldab ta, “sest kui ise oled selline härjapõlvlane, siis ei võta kõige šeftimat, ikka sellise, millega oled võimeline töötama ja mis ei kaalu sama palju kui sa ise.” Poes sai ta ka esimese trimmerdamise koolituse, hakates kohe katse-eksituse meetodil tegutsema. Tal oli vaja võsa võtta, kuid ka muru oli ja on “paras peavalu”, sest kui maalapp pole peopesa suurune, siis annab seda hekseldada. “Olen elus kõik saanud. Mida mul veel saada on?” küsib Tallinna Linnateatri näitleja Piret Kalda (49) iseendalt, olles valmis loobuma kõigest maisest, mis tundub ülearune või koormav. web hosting services top

Unistused ilmsi

Tiina Lang

“Olen elus kõik saanud. Mida mul veel saada on?” küsib Tallinna Linnateatri näitleja Piret Kalda (49) iseendalt, olles valmis loobuma kõigest maisest, mis tundub ülearune või koormav.

Unistused ilmsi

Naer Pireti jutus sillerdab kristalselt, jäädes kuulaja kõrvu kauaks kumama. Kuigi tal on praegu äärmiselt tihedad ajad, on tema hääles ja hoiakus rahu, kuhu võib olla peidetud ka kiiruse rahutust, ent välja see ei paista. Pigem on temas tunda sihipärast korrastatust, kindlat elurütmi ja ajakava, mis hetkel ja lähikuudel ees ootab. Piret on pendeldamas Tallinna ja Kuressaare vahet. Tema prioriteet on küll Tallinna Linnateater, ent kui “kuskil auk jääb”, siis osaleb ta muudeski projektides. Rohkem kui aastate eest. Nüüdsama on Kuressaare Linnateatris välja tulemas “Molly Sweeny” ja suvel mängitakse mõned korrad “Testamenditäitjaid”. Ja siis on tal hea Kuressaarest Sõrve sõita, kus asub Pireti pere maakodu. Rehielamu koos aida, sauna ja väliköögiga. Terve talukompleks, millest osa hooneid sai kümmekonna aasta eest mandrilt palkhaaval lahti võetuna viidud maatükile, mis oli neid oodanud paarkümmend aastat. Eelmisel suvel toimetas ta seal peamiselt koos oma tüdrukutega. Koht tuleb korras hoida, kui ka peab ühel hetkel olema kahes rollis: nii peremehe kui ka perenaisena. Seetõttu läks Piret alustuseks poodi, et kõigepealt enda mõõtu trimmer valida. “Proovisin neid nagu rinnahoidjat, et ikka selga istuks,” kirjeldab ta, “sest kui ise oled selline härjapõlvlane, siis ei võta kõige šeftimat, ikka sellise, millega oled võimeline töötama ja mis ei kaalu sama palju kui sa ise.” Poes sai ta ka esimese trimmerdamise koolituse, hakates kohe katse-eksituse meetodil tegutsema. Tal oli vaja võsa võtta, kuid ka muru oli ja on “paras peavalu”, sest kui maalapp pole peopesa suurune, siis annab seda hekseldada.

“Olen elus kõik saanud. Mida mul veel saada on?” küsib Tallinna Linnateatri näitleja Piret Kalda (49) iseendalt, olles valmis loobuma kõigest maisest, mis tundub ülearune või koormav.
Unistused ilmsi
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Unistused ilmsi
ISIKSUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn