Jaanipäevaga kaasneb mitmeid, läbi sajandite püsinud kombeid, millest olulisim on jaanituli, mida algselt seostati päikesepüha ja –kultusega. Meeles hoitakse ka romantilisi ennustustavasid. Kui neiu korjas üheksat sorti lilli, punus neist pärja ja pani selle ööseks padja alla, siis pidi ta unes oma tulevast kaasat nägema. Ja jaanikastel olevat maagiline, tervistav ja ilu andev jõud, mistõttu pesti sellega nägu või visati selles seljahaiguste vältimiseks kukerpalli. Söödi erinevaid muna- ja kohupiimatoite, kuid ka liha ja leiba.

Lambašaslõkk mündipesto ja grillitud köögiviljadega Lambaliha kuulus traditsiooniliselt jaanipäevalauale. Lambaliha ja mündi kooslus pärineb aga Prantsusmaalt Sisteroni piirkonnast, kus lambad toituvad mündist, mis lisab lihale värskust ja annab meeldiva maitse. Neljale Valmistusaeg: 600 g lambakaela 40 g tumedat Balsamicot 14 g Worchesteri kastet 25 g suhkrut 150 g punast sibulat Mündipesto 60 g värsket münti 30 g oliiviõli 50 g parmesani juustu 5 g küüslauku 30 g seederimänni seemneid (võib asendada India pähklitega) 6 g sidrunimahla soola musta pipart Grillitud köögiviljad Meelepärases koguses suvikõrvitsaid, kirsstomateid, porgandeid, sparglit, brokoliõisikuid ja juursellerit, mida maitsestada või, soola ja musta pipraga.   Sega kokku balsamico, Worchester ja suhkur. Koori punane sibul ja lõika sektoriteks. Pane lambalihatükid ja sibul marinaadi ning lase maitsestuda vähemalt 2 tundi. Riivi parmesan. Puhasta küüslauk. Rösti seedrimänniseemneid 180 kraadi juures 5 minutit. Sega kokku mündilehed, oliiviõli, parmesan, küüslauk, seedrimänniseemned ja purusta saumikseriga ühtlaseks massiks. Maitsesta sidrunimahla, soola ja musta pipraga. Pese köögiviljad. Koori porgand ja lõika pikkupidi pooleks. Lõika suvikõrvitsast rattad ja sparglil ära alumine puitunud osa. Koori juurseller ja lõika väiksemateks sekoriteks. Pane köögiviljad fooliumisse ja lisa neile võikuubikuid. Maitsesta soola ja piparaga. Aja lambaliha ja punane sibul vaheldumisi vardasse, grilli kuumadel sütel. Arvesta, et juurselleri ja porgandi küpsemisaeg on tunduvalt pikem kui suvikõrvitsal, sparglil, brokoliõisikutel ja kirsstomatitel. Jaanipäevaga kaasneb mitmeid, läbi sajandite püsinud kombeid, millest olulisim on jaanituli, mida algselt seostati päikesepüha ja –kultusega. Meeles hoitakse ka romantilisi ennustustavasid. Kui neiu korjas üheksat sorti lilli, punus neist pärja ja pani selle ööseks padja alla, siis pidi ta unes oma tulevast kaasat nägema. Ja jaanikastel olevat maagiline, tervistav ja ilu andev jõud, mistõttu pesti sellega nägu või visati selles seljahaiguste vältimiseks kukerpalli. Söödi erinevaid muna- ja kohupiimatoite, kuid ka liha ja leiba. web hosting services top

Jaanipäev

Triin Teesalu, restoran Kukuu sous chef

Jaanipäevaga kaasneb mitmeid, läbi sajandite püsinud kombeid, millest olulisim on jaanituli, mida algselt seostati päikesepüha ja –kultusega. Meeles hoitakse ka romantilisi ennustustavasid. Kui neiu korjas üheksat sorti lilli, punus neist pärja ja pani selle ööseks padja alla, siis pidi ta unes oma tulevast kaasat nägema. Ja jaanikastel olevat maagiline, tervistav ja ilu andev jõud, mistõttu pesti sellega nägu või visati selles seljahaiguste vältimiseks kukerpalli.
Söödi erinevaid muna- ja kohupiimatoite, kuid ka liha ja leiba.

Jaanipäev

Lambašaslõkk mündipesto ja grillitud köögiviljadega

Lambaliha kuulus traditsiooniliselt jaanipäevalauale. Lambaliha ja mündi kooslus pärineb aga Prantsusmaalt Sisteroni piirkonnast, kus lambad toituvad mündist, mis lisab lihale värskust ja annab meeldiva maitse.

Neljale

Valmistusaeg:

600 g lambakaela

40 g tumedat Balsamicot

14 g Worchesteri kastet

25 g suhkrut

150 g punast sibulat

Mündipesto

60 g värsket münti

30 g oliiviõli

50 g parmesani juustu

5 g küüslauku

30 g seederimänni seemneid (võib asendada India pähklitega)

6 g sidrunimahla

soola

musta pipart

Grillitud köögiviljad

Meelepärases koguses suvikõrvitsaid, kirsstomateid, porgandeid, sparglit, brokoliõisikuid ja juursellerit, mida maitsestada või, soola ja musta pipraga.

 

Sega kokku balsamico, Worchester ja suhkur. Koori punane sibul ja lõika sektoriteks. Pane lambalihatükid ja sibul marinaadi ning lase maitsestuda vähemalt 2 tundi. Riivi parmesan. Puhasta küüslauk. Rösti seedrimänniseemneid 180 kraadi juures 5 minutit. Sega kokku mündilehed, oliiviõli, parmesan, küüslauk, seedrimänniseemned ja purusta saumikseriga ühtlaseks massiks. Maitsesta sidrunimahla, soola ja musta pipraga.

Pese köögiviljad. Koori porgand ja lõika pikkupidi pooleks. Lõika suvikõrvitsast rattad ja sparglil ära alumine puitunud osa. Koori juurseller ja lõika väiksemateks sekoriteks. Pane köögiviljad fooliumisse ja lisa neile võikuubikuid. Maitsesta soola ja piparaga. Aja lambaliha ja punane sibul vaheldumisi vardasse, grilli kuumadel sütel. Arvesta, et juurselleri ja porgandi küpsemisaeg on tunduvalt pikem kui suvikõrvitsal, sparglil, brokoliõisikutel ja kirsstomatitel.

Jaanipäevaga kaasneb mitmeid, läbi sajandite püsinud kombeid, millest olulisim on jaanituli, mida algselt seostati päikesepüha ja –kultusega. Meeles hoitakse ka romantilisi ennustustavasid. Kui neiu korjas üheksat sorti lilli, punus neist pärja ja pani selle ööseks padja alla, siis pidi ta unes oma tulevast kaasat nägema. Ja jaanikastel olevat maagiline, tervistav ja ilu andev jõud, mistõttu pesti sellega nägu või visati selles seljahaiguste vältimiseks kukerpalli. Söödi erinevaid muna- ja kohupiimatoite, kuid ka liha ja leiba.
Jaanipäev
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Jaanipäev
HOOAEG

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn