Iisraelis on üksteise kõrval tuhandete aastate pikkune ajalugu ja kõrgtehnoloogia, kuurortlinnad ja puutumatu loodus, ülim vabameelsus ja äärmuslik vagadus.

Massilise sisserände tõttu on umbes kolmandik Iisraeli enam kui kaheksamiljonilisest elanikkonnast sündinud mõnes muus riigis, mistõttu on kultuurilised ja keelelised erinevused selgesti tajutavad. Reas piirkondades saab vene keelega vabalt hakkama ja teada saades, et vestluspartner on pärit Eestist, võib mõnigi endisest Nõukogude Liidust ümber asunu (alates 1968. aastast, mil ümberasumine Iisraeli võimalikuks sai, on seda teinud kaugelt enam kui miljon inimest) nostalgiliselt Eve Kivi, Jaak Joala või Pärnu ranna järele õhata. Iisraellased on soojad ja avatud suhtlejad – kui välja arvata tõsiusklikud, kes võõrastega lävimist pigem väldivad – , kelle uudishimu ja lõputu küsimustevool võib eestlasele küll pealetükkiv tunduda, aga samas võib juhuslik kohtumine tänaval päädida küllakutsega õhtusöögile või ühiste ettevõtmistega. Hoogsalt sukeldutakse ka sellistesse valdkondadesse, mida eestlane äsja kohatud inimesega jagamiseks liiga isiklikuks peab, sest tabuteemasid ei ole. Poliitikast ja keerulistest oludest kõnelemist ei väldi juudid ega araablased ning oma poliitilisi vaateid ei hoia keegi saladuses. Siiski võiks radikaalsete vaadetega välismaalane arvamust avaldades viisakuse piiridesse jääda. Olgu teema ükskõik milline, tõenäoliselt minnakse valjuhäälselt ja tundeküllaselt vaidlema. Vaidlemine on iisraellaste rahvussport, hääled tõusevad ja käed hakkavad elavalt ¾estikuleerima, olgu küsimus rahuprotsessis või eelmise õhtu jalgpallimatši tulemustes. Iisraelis on üksteise kõrval tuhandete aastate pikkune ajalugu ja kõrgtehnoloogia, kuurortlinnad ja puutumatu loodus, ülim vabameelsus ja äärmuslik vagadus. web hosting services top

Pulbitsev Iisrael

Ave Põlenik-Schweiger

Iisraelis on üksteise kõrval tuhandete aastate pikkune ajalugu ja kõrgtehnoloogia, kuurortlinnad ja puutumatu loodus, ülim vabameelsus ja äärmuslik vagadus.

Pulbitsev Iisrael

Massilise sisserände tõttu on umbes kolmandik Iisraeli enam kui kaheksamiljonilisest elanikkonnast sündinud mõnes muus riigis, mistõttu on kultuurilised ja keelelised erinevused selgesti tajutavad. Reas piirkondades saab vene keelega vabalt hakkama ja teada saades, et vestluspartner on pärit Eestist, võib mõnigi endisest Nõukogude Liidust ümber asunu (alates 1968. aastast, mil ümberasumine Iisraeli võimalikuks sai, on seda teinud kaugelt enam kui miljon inimest) nostalgiliselt Eve Kivi, Jaak Joala või Pärnu ranna järele õhata.

Iisraellased on soojad ja avatud suhtlejad – kui välja arvata tõsiusklikud, kes võõrastega lävimist pigem väldivad – , kelle uudishimu ja lõputu küsimustevool võib eestlasele küll pealetükkiv tunduda, aga samas võib juhuslik kohtumine tänaval päädida küllakutsega õhtusöögile või ühiste ettevõtmistega. Hoogsalt sukeldutakse ka sellistesse valdkondadesse, mida eestlane äsja kohatud inimesega jagamiseks liiga isiklikuks peab, sest tabuteemasid ei ole. Poliitikast ja keerulistest oludest kõnelemist ei väldi juudid ega araablased ning oma poliitilisi vaateid ei hoia keegi saladuses. Siiski võiks radikaalsete vaadetega välismaalane arvamust avaldades viisakuse piiridesse jääda. Olgu teema ükskõik milline, tõenäoliselt minnakse valjuhäälselt ja tundeküllaselt vaidlema. Vaidlemine on iisraellaste rahvussport, hääled tõusevad ja käed hakkavad elavalt ¾estikuleerima, olgu küsimus rahuprotsessis või eelmise õhtu jalgpallimatši tulemustes.

Iisraelis on üksteise kõrval tuhandete aastate pikkune ajalugu ja kõrgtehnoloogia, kuurortlinnad ja puutumatu loodus, ülim vabameelsus ja äärmuslik vagadus.
Pulbitsev Iisrael
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Pulbitsev Iisrael
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn