Ateljee ongi kodu või kodu ateljee. See sobib ka perele, täheldab kunstnik ja kunstiakadeemia õppejõud Ulvi Haagensen (50).

Ta ei igatse siledaid seinu ja euroremonti, sest kõige tähtsamad Ulvile on inimesed tema ümber. “Kauni kodu teema ei huvita mind nii väga, vaid rohkem see, mida ma seal teen, mitte kuidas see välja näeb.” Mingitel aegadel, kui Ulvi on loomehoos, lendavad köögis vahukooretortide asemel tema käe alt puidulaastud ja saepuru, sest ta nikerdab tikksaega vineerist välja järjekordset naise, kodu ja olmetöödega seonduvat kunstiobjekti. “Mu kunst ongi seotud koduste tööde ja koduste asjadega nagu pesemine, rätikud, tolmuimejad, triikrauad jms, mis märgivad töid, mida ei väärtustata. Enamasti teevad neid naised, kas kodus või ka väljaspool kodu, ning seda pannakse tähele siis, kui need on tegemata,” arutleb Ulvi, küsides iseendalt: “Miks mina koristan? Kas selleks, et teistele meeldida või selleks, et seda minult oodatakse?” Oma pesunäitusel Hop Galeriis, mille kohta mõnigi arvas, mis kunst see ka on, püüdis ta tähelepanu tõmmata just nimelt sellele tähtsusetule tegevusele. “Naised ise ei näinud seda, et koristamine on vaev, kuigi teevad seda palju tunde. Nad ei väärtustanud seda ja mul oli natukene kurb,” täheldab Ulvi, nähes, et koristamise teema muutub aina aktuaalsemaks. “Mulle tundub, et maailm läheb sõdade ja rahutustega hulluks, aga kõik need rusud tuleb hiljem ära koristada ja me oleme selle eest vastutavad. Muidugi on ka neid, kes arvavad, et keegi teine peab vastutama.” Ateljee ongi kodu või kodu ateljee. See sobib ka perele, täheldab kunstnik ja kunstiakadeemia õppejõud Ulvi Haagensen (50). web hosting services top

Üheskoos: kunst ja argielu

Tiina Lang

Ateljee ongi kodu või kodu ateljee. See sobib ka perele, täheldab kunstnik ja kunstiakadeemia õppejõud Ulvi Haagensen (50).

Üheskoos: kunst ja argielu

Ta ei igatse siledaid seinu ja euroremonti, sest kõige tähtsamad Ulvile on inimesed tema ümber. “Kauni kodu teema ei huvita mind nii väga, vaid rohkem see, mida ma seal teen, mitte kuidas see välja näeb.”

Mingitel aegadel, kui Ulvi on loomehoos, lendavad köögis vahukooretortide asemel tema käe alt puidulaastud ja saepuru, sest ta nikerdab tikksaega vineerist välja järjekordset naise, kodu ja olmetöödega seonduvat kunstiobjekti. “Mu kunst ongi seotud koduste tööde ja koduste asjadega nagu pesemine, rätikud, tolmuimejad, triikrauad jms, mis märgivad töid, mida ei väärtustata. Enamasti teevad neid naised, kas kodus või ka väljaspool kodu, ning seda pannakse tähele siis, kui need on tegemata,” arutleb Ulvi, küsides iseendalt: “Miks mina koristan? Kas selleks, et teistele meeldida või selleks, et seda minult oodatakse?” Oma pesunäitusel Hop Galeriis, mille kohta mõnigi arvas, mis kunst see ka on, püüdis ta tähelepanu tõmmata just nimelt sellele tähtsusetule tegevusele. “Naised ise ei näinud seda, et koristamine on vaev, kuigi teevad seda palju tunde. Nad ei väärtustanud seda ja mul oli natukene kurb,” täheldab Ulvi, nähes, et koristamise teema muutub aina aktuaalsemaks. “Mulle tundub, et maailm läheb sõdade ja rahutustega hulluks, aga kõik need rusud tuleb hiljem ära koristada ja me oleme selle eest vastutavad. Muidugi on ka neid, kes arvavad, et keegi teine peab vastutama.”

Ateljee ongi kodu või kodu ateljee. See sobib ka perele, täheldab kunstnik ja kunstiakadeemia õppejõud Ulvi Haagensen (50).
Üheskoos: kunst ja argielu
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Üheskoos: kunst ja argielu
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn