Ega me täpselt hooma, mida jõudis kirjutada, korraldada ja kirjastada Bernard Kangro (1910 – 1994) – eesti kirjanduse palet paguluses kujundanud luuletaja ja romaanikirjanik.

Kirjavahetuses ja omavahelises suhtluses mugandus Bernardi nimi kiiresti Bärniks või Bännuks, olles ka lihtsalt Bänn või Pänn – olenedes ütleja hetkesuhtumisest. Tartu Ülikooli filosoofiamagistril Bernard Kangrol oli väljavaateid saada esimeseks vabariigiaegseks kirjandusdoktoriks, sest tema töökus sonettide uurimisel oli muljetavaldav, aga sõda jõudis enne kodumaise stipendiumi kahe aasta lõppemist ja Sorbonne’i sõitmist kõik segi paisata. Pagulusse asudes oli tal kaasa võtta kolm luulekogu, Eesti soneti ajalugu, Ernst Enno ja Lydia Koidula luulevalimike koostamine ja saatesõnastamine ning Arbujate põlvkonna antoloogias osalemine. Lisaks oli Kangrol suur tahtmine kirjandusse sekkuda, seda juhtida ja mõtestada. Keegi teine ei nummerdanud debüütluulekogu viitsada eksemplari ega märkinud üles, mis number kellele müüdi, et hiljem antikvariaadis selgust saada, kes Sonettide kahekroonise raamatu kümne sendi eest maha müüs. Ka isevärki psühholoogiline eksperiment käis müügiga koos: kaheksa eri värvi kaanega raamatud võeti portfellist ja laoti potentsiaalse ostja ette ja päriti, milline kõige rohkem meeldib ning ulatati see ohvrile. Kui raha hetkel polnud – lubati armulikult võlgu jääda. Ja inimhinge uurija Kangro lisas rahulolevalt: “Väga vähestel õnnestus sellest situatsioonist välja rabeleda!” Ega me täpselt hooma, mida jõudis kirjutada, korraldada ja kirjastada Bernard Kangro (1910 – 1994) – eesti kirjanduse palet paguluses kujundanud luuletaja ja romaanikirjanik. web hosting services top

Lundi Tuglas

Vallo Kepp

Ega me täpselt hooma, mida jõudis kirjutada, korraldada ja kirjastada Bernard Kangro (1910 – 1994) – eesti kirjanduse palet paguluses kujundanud luuletaja ja romaanikirjanik.

Lundi Tuglas

Kirjavahetuses ja omavahelises suhtluses mugandus Bernardi nimi kiiresti Bärniks või Bännuks, olles ka lihtsalt Bänn või Pänn – olenedes ütleja hetkesuhtumisest.
Tartu Ülikooli filosoofiamagistril Bernard Kangrol oli väljavaateid saada esimeseks vabariigiaegseks kirjandusdoktoriks, sest tema töökus sonettide uurimisel oli muljetavaldav, aga sõda jõudis enne kodumaise stipendiumi kahe aasta lõppemist ja Sorbonne’i sõitmist kõik segi paisata. Pagulusse asudes oli tal kaasa võtta kolm luulekogu, Eesti soneti ajalugu, Ernst Enno ja Lydia Koidula luulevalimike koostamine ja saatesõnastamine ning Arbujate põlvkonna antoloogias osalemine. Lisaks oli Kangrol suur tahtmine kirjandusse sekkuda, seda juhtida ja mõtestada. Keegi teine ei nummerdanud debüütluulekogu viitsada eksemplari ega märkinud üles, mis number kellele müüdi, et hiljem antikvariaadis selgust saada, kes Sonettide kahekroonise raamatu kümne sendi eest maha müüs. Ka isevärki psühholoogiline eksperiment käis müügiga koos: kaheksa eri värvi kaanega raamatud võeti portfellist ja laoti potentsiaalse ostja ette ja päriti, milline kõige rohkem meeldib ning ulatati see ohvrile. Kui raha hetkel polnud – lubati armulikult võlgu jääda. Ja inimhinge uurija Kangro lisas rahulolevalt: “Väga vähestel õnnestus sellest situatsioonist välja rabeleda!”

Ega me täpselt hooma, mida jõudis kirjutada, korraldada ja kirjastada Bernard Kangro (1910 – 1994) – eesti kirjanduse palet paguluses kujundanud luuletaja ja romaanikirjanik.
Lundi Tuglas
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Lundi Tuglas
SUURKUJU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn