Ladakhi üks tuntumaid ja menukamaid Drikung Kagyu koolkonna kloostreid Lamayrus on olnud pikka aega vaimseks keskuseks nii munkadele kui ka kohalikule külarahvale, kuid üha enam koondub sinna ka turiste.

Suured muudatused toimuvad igal pool maailmas. Isegi nii “nurgataguses” Tiibeti kohas nagu Ladakh, mida kutsutakse ka väikeseks Tiibetiks, sest üle saja aasta tagasi olid need Tiibeti alad, nüüdseks kuulub see regioon India alla. Kui ma esimest korda seda kaksteist aastat tagasi külastasin, kulges seal vaikne traditsiooniline külaelu. Enamik inimesi kandis rahvariideid, internet oli peaaegu olematu ja turiste vähe. Nüüdseks on Ladakhist saanud üks spirituaalset eksootikat otsivate turistide meelispaik, sest atraktiivset infot sealse kohta on internetis piisavalt. Suvel toimuvad Ladakhis põnevad üritused – dalai-laama annab budistlikku õpetust, Mahabodhi meditatsioonikeskuses peetakse vaimseid seminare, ekstreemspordihuvilised saavad sõita mägijõgedel paadiga, matkajad mägesid vallutada jne. Turismihooaja kolmel-neljal soojal kuul Himaalaja mägedes 4000 meetri kõrgusel on ilm nagu Eestis suvel. Loomulikult on kohalik elu aastate jooksul turismihooajal palju kallimaks läinud, mida mõjutab piiratud hooaeg ja Euroopa turistide maksejõulisus. Turistide õnne nimel on Lehi – Ladakhi pealinna – ehitatud mõned euroopaliku väljanägemisega kohvikud ning restorane on piisavalt ja igale maitsele. Nüüd on kohalikele elanikele mägedest ja kloostritest peale vaimse ka materiaalne kasu! Selle rahaga, mida kohalikud turismihooajal teenivad, elatavad nad ennast ja oma peret üle talve. Kõige vähem on Ladakhis muutunud kloostrite igapäevane elu ja tegevus. Õpetused ja rituaalid on ikka samad nii nagu ka elustiil ja päevakord. Mõned kloostrid on saanud rikastelt budistidelt Singapurist annetusi ja selle rahaga on kloostrihooneid parandatud. Mõned kloostrid näevad aga ikka veel välja nagu seiklusfilmis – ajahammas on neid kõvasti purenud. Ladakhi üks tuntumaid ja menukamaid Drikung Kagyu koolkonna kloostreid Lamayrus on olnud pikka aega vaimseks keskuseks nii munkadele kui ka kohalikule külarahvale, kuid üha enam koondub sinna ka turiste. web hosting services top

Väikese Tiibeti kloostris

Anneli Salk

Ladakhi üks tuntumaid ja menukamaid Drikung Kagyu koolkonna kloostreid Lamayrus on olnud pikka aega vaimseks keskuseks nii munkadele kui ka kohalikule külarahvale, kuid üha enam koondub sinna ka turiste.

Väikese Tiibeti kloostris

Suured muudatused toimuvad igal pool maailmas. Isegi nii “nurgataguses” Tiibeti kohas nagu Ladakh, mida kutsutakse ka väikeseks Tiibetiks, sest üle saja aasta tagasi olid need Tiibeti alad, nüüdseks kuulub see regioon India alla.
Kui ma esimest korda seda kaksteist aastat tagasi külastasin, kulges seal vaikne traditsiooniline külaelu. Enamik inimesi kandis rahvariideid, internet oli peaaegu olematu ja turiste vähe. Nüüdseks on Ladakhist saanud üks spirituaalset eksootikat otsivate turistide meelispaik, sest atraktiivset infot sealse kohta on internetis piisavalt. Suvel toimuvad Ladakhis põnevad üritused – dalai-laama annab budistlikku õpetust, Mahabodhi meditatsioonikeskuses peetakse vaimseid seminare, ekstreemspordihuvilised saavad sõita mägijõgedel paadiga, matkajad mägesid vallutada jne. Turismihooaja kolmel-neljal soojal kuul Himaalaja mägedes 4000 meetri kõrgusel on ilm nagu Eestis suvel. Loomulikult on kohalik elu aastate jooksul turismihooajal palju kallimaks läinud, mida mõjutab piiratud hooaeg ja Euroopa turistide maksejõulisus. Turistide õnne nimel on Lehi – Ladakhi pealinna – ehitatud mõned euroopaliku väljanägemisega kohvikud ning restorane on piisavalt ja igale maitsele. Nüüd on kohalikele elanikele mägedest ja kloostritest peale vaimse ka materiaalne kasu! Selle rahaga, mida kohalikud turismihooajal teenivad, elatavad nad ennast ja oma peret üle talve.
Kõige vähem on Ladakhis muutunud kloostrite igapäevane elu ja tegevus. Õpetused ja rituaalid on ikka samad nii nagu ka elustiil ja päevakord. Mõned kloostrid on saanud rikastelt budistidelt Singapurist annetusi ja selle rahaga on kloostrihooneid parandatud. Mõned kloostrid näevad aga ikka veel välja nagu seiklusfilmis – ajahammas on neid kõvasti purenud.

Ladakhi üks tuntumaid ja menukamaid Drikung Kagyu koolkonna kloostreid Lamayrus on olnud pikka aega vaimseks keskuseks nii munkadele kui ka kohalikule külarahvale, kuid üha enam koondub sinna ka turiste.
Väikese Tiibeti kloostris
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Väikese Tiibeti kloostris
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn