Disainerist loomeettevõtja Kati Vaas puhkab, kui loob ja loob, kui puhkab, kujutamata ette, et võiks kuu niisama veeta.

Katit teatakse Pärnus hästi. Tihti vurab ta suvepealinna tänavatel jalgrattaga, värviline sall ümber kaela ja lehvitab peaaegu kõigile vastutulijaile, sest ikka kohtab ta kedagi, kelle koju on ta koos ema Helje Vaasiga midagi valmistanud. Samuti leidub neid, kellega koos on tehtud näiteks Pärnu Kunstiturgu, inspiratsioonipäevi või on lihtsalt kokku saadud Maarja-Magdaleena Gildis, kus Vaasidel on siiamaani ateljee. “Mina ja mu ema Helje elame loomemajandusest, oleme oma ettevõtte Vaas&Vaas palgal ja tegeleme ainult sellega,” räägib Kati ja lisab, et ettevõtlusega hakkas ta tõsisemalt tegelema 2007. aastast, kui otsustas palgatöö jätta ning viis aastat FIEks olemist OÜ vastu vahetada. “Ma saan teha oma asja ja seda teha siis, kui ma tahan. Keegi ei saa mulle öelda, et hop-hop, hakka nüüd tegema. Ma ise annan endale jalaga ja keegi teine mulle midagi öelda ei saa,” lajatab Kati, kes on ka tuntud selle poolest, et kui vaja, ütleb otse. TRIIBUD KÖÖKI JA MUSTRID MAJJA Vaas&Vaas puidust rahvariide triibulisi köögitarvikuid või naljakate sõnumitega karpe, silte ja pinke on juba üsna paljudes Eesti kodudes ja koduaedades. Just väga kindel stiil ongi see, mis tõenäoliselt Vaaside ettevõtet paljudest samalaadsetest eristab. “Mina olen see, kes teeb suuga suure linna ja Helje on see, kes tõsist tööd teeb,” naerab Kati, kes ennast ise ettevõtte juhtoinaks nimetab. Tõsi see on, et Kati igapäevaselt just oma kunstnikust ema Heljega koos toimetab ning uusi tooteid välja mõtleb, valmistab ja üles pildistab. “Ma olen õppinud fotograafiat Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, aga ma ei ole palgatöölisena fotograafina mitte päevagi töötanud, küll aga saan ma oma haridust ära kasutada meeleolu- ja tootefotode jaoks ega pea selleks kedagi palkama,” räägib Kati. Arvatavalt on just head tootefotod ja järjepidev turundustöö see, mis Vaase loomemaastikul elus on hoidnud. Ent Kati sõnul ei olnud alguses asjad üldse nii lihtsad. 2007. aastal alustati põhjast ja veel 2008. aastal elati pidevalt hirmu piiril, kas tullakse ots otsaga kokku. “Ma olin küll vundamenti ladunud, aga olin ikkagi hea eluga harjunud – palk oli hea ja lisaks tegin oma sisekujundusi, kuid järsku oligi hetk, kus võisin vaid öelda, et minge pekki...” prahmatab ja meenutab Kati. Tänaseks päevaks ollakse aga jõutud sinnani, et enam ei pea iga töö pärast rabama ja tehakse neid asju, mis ka ennast liigutavad. “Meie käekiri on suuresti Helje töö ja see oma kätega tehtu ongi meie saladus. Ma ei saaks ju võtta kedagi kusagilt siia masstööd tegema, see ei oleks enam see.” Disainerist loomeettevõtja Kati Vaas puhkab, kui loob ja loob, kui puhkab, kujutamata ette, et võiks kuu niisama veeta. web hosting services top

Õiget hetke tabades

Barbara Lehtna

Disainerist loomeettevõtja Kati Vaas puhkab, kui loob ja loob, kui puhkab, kujutamata ette, et võiks kuu niisama veeta.

Õiget hetke tabades

Katit teatakse Pärnus hästi. Tihti vurab ta suvepealinna tänavatel jalgrattaga, värviline sall ümber kaela ja lehvitab peaaegu kõigile vastutulijaile, sest ikka kohtab ta kedagi, kelle koju on ta koos ema Helje Vaasiga midagi valmistanud. Samuti leidub neid, kellega koos on tehtud näiteks Pärnu Kunstiturgu, inspiratsioonipäevi või on lihtsalt kokku saadud Maarja-Magdaleena Gildis, kus Vaasidel on siiamaani ateljee.
“Mina ja mu ema Helje elame loomemajandusest, oleme oma ettevõtte Vaas&Vaas palgal ja tegeleme ainult sellega,” räägib Kati ja lisab, et ettevõtlusega hakkas ta tõsisemalt tegelema 2007. aastast, kui otsustas palgatöö jätta ning viis aastat FIEks olemist OÜ vastu vahetada. “Ma saan teha oma asja ja seda teha siis, kui ma tahan. Keegi ei saa mulle öelda, et hop-hop, hakka nüüd tegema. Ma ise annan endale jalaga ja keegi teine mulle midagi öelda ei saa,” lajatab Kati, kes on ka tuntud selle poolest, et kui vaja, ütleb otse.

TRIIBUD KÖÖKI JA MUSTRID MAJJA
Vaas&Vaas puidust rahvariide triibulisi köögitarvikuid või naljakate sõnumitega karpe, silte ja pinke on juba üsna paljudes Eesti kodudes ja koduaedades. Just väga kindel stiil ongi see, mis tõenäoliselt Vaaside ettevõtet paljudest samalaadsetest eristab. “Mina olen see, kes teeb suuga suure linna ja Helje on see, kes tõsist tööd teeb,” naerab Kati, kes ennast ise ettevõtte juhtoinaks nimetab.
Tõsi see on, et Kati igapäevaselt just oma kunstnikust ema Heljega koos toimetab ning uusi tooteid välja mõtleb, valmistab ja üles pildistab. “Ma olen õppinud fotograafiat Tartu Kõrgemas Kunstikoolis, aga ma ei ole palgatöölisena fotograafina mitte päevagi töötanud, küll aga saan ma oma haridust ära kasutada meeleolu- ja tootefotode jaoks ega pea selleks kedagi palkama,” räägib Kati.
Arvatavalt on just head tootefotod ja järjepidev turundustöö see, mis Vaase loomemaastikul elus on hoidnud. Ent Kati sõnul ei olnud alguses asjad üldse nii lihtsad. 2007. aastal alustati põhjast ja veel 2008. aastal elati pidevalt hirmu piiril, kas tullakse ots otsaga kokku. “Ma olin küll vundamenti ladunud, aga olin ikkagi hea eluga harjunud – palk oli hea ja lisaks tegin oma sisekujundusi, kuid järsku oligi hetk, kus võisin vaid öelda, et minge pekki...” prahmatab ja meenutab Kati.
Tänaseks päevaks ollakse aga jõutud sinnani, et enam ei pea iga töö pärast rabama ja tehakse neid asju, mis ka ennast liigutavad. “Meie käekiri on suuresti Helje töö ja see oma kätega tehtu ongi meie saladus. Ma ei saaks ju võtta kedagi kusagilt siia masstööd tegema, see ei oleks enam see.”

Disainerist loomeettevõtja Kati Vaas puhkab, kui loob ja loob, kui puhkab, kujutamata ette, et võiks kuu niisama veeta.
Õiget hetke tabades
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Õiget hetke tabades
ELUJULGUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn