Kas igaüks peaks püüdlema oma unistuste töö poole või on võimalik edu saavutada ja rahulolu tunda ka siis, kui tehtav töö või valitud amet meile ei sobi või on suisa vastumeelne?

Dale Carnegie on oma kultusraamatus “Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi” öelnud, et inimesed on harva edukad milleski, mida tehes ei ole neil lõbus. Seega pole edu loota, kui teeme asja, millest rõõmu ei tunne. See võib ühtlasi tähendada, et meil puuduvad selle tegemiseks vajalikud oskused, teadmised või sobivad isikuomadused. Kui inimene oskab midagi hästi, tahab ta seda üldjuhul ka teha.   Halvad õpetajad ja ülemused jäävad ebameeldiva kogemusena mällu paljudeks aastateks. Kõik teavad, et lastevihkaja ei tohiks saada õpetajaks ning inimene, kellele ei meeldi suhelda, ei tohiks töötada teenindajana. Elu ei lähe aga alati reeglite järgi – vahel ei tea me kooli lõpetades isegi, milles me tugevad oleme ja mida teha tahame. Fakt on ka see, et kauges maakohas elav inimene ei saa valida, vaid peab rõõmustama, kui üldse mingit tööd on. Ka välismaale paremat elu otsima minnes tuleb tihti uhkus maha suruda ja leppida vastumeelse tööga.   Sel suvel võib linnapildis ja meedias näha karjäärinõustamisele kutsuvaid reklaame, kus õnnetu inimene tunnistab, et unistas hoopis teisest elukutsest, aga elu läks teisiti. Alati ei ole võimalik tööd ja isegi ihatud ametit valida, kuid kas aastaid vastumeelselt oma tööd tehes rikume elu või on võimalik halvast siiski parim võtta?   Müügitöö vastu tahtmist Ligi viis aastat müügitööd teinud Mart (34) tunnistab, et see talle ei meeldi ega sobi, kuid ühtegi muud tööd, kus oleks paindlik graafik ja osaline aeg, on raske leida. See on ka põhjus, miks ta ei saa oma täisnime avaldades tööst rääkida. “Kui mu ülemus seda loeks, laseks ta mind kohe lahti,” naerab Mart. Müügitööle sattus ta juhuslikult, ühe hea tuttava kutsel. Varem oli ta aastaid töötanud sotsiaalvaldkonnas, kuid pooleli jäänud kõrgharidus ja madal palk sundisid uut tööd otsima. Iseloomult peab Mart ennast introverdiks ja erakuks ning võimalusel teeks tööd, kus ei peaks üldse inimestega suhtlema. Kuigi sotsiaaltöö tähendas samuti suhtlust, ei pidanud seal vähemalt müüma ega ennast peale pressima. “Praeguses töös on kõige raskem see, et pean pakkuma tooteid, mida ma ise ei ostaks mingi hinna eest. See kõik on mõttetu rämps. Ülemus seisab tihti selja taga ja kuulab, kuidas me kõnesid teeme ja mida räägime. Pausi võib teha vaid selleks ettenähtud ajal, muul ajal mitte. Inimesed, kellele helistame, vastavad tihti väga halvasti, isegi sõimavad roppude sõnadega. Telefonimüüja peab aga viisakaks jääma ning ikka toodet pakkuma, leidma selle konksu, mille külge klient haarata.” Kas igaüks peaks püüdlema oma unistuste töö poole või on võimalik edu saavutada ja rahulolu tunda ka siis, kui tehtav töö või valitud amet meile ei sobi või on suisa vastumeelne? web hosting services top

Ametis vastu tahtmist

Kaire Uusen

Kas igaüks peaks püüdlema oma unistuste töö poole või on võimalik edu saavutada ja rahulolu tunda ka siis, kui tehtav töö või valitud amet meile ei sobi või on suisa vastumeelne?

Ametis vastu tahtmist

Dale Carnegie on oma kultusraamatus “Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi” öelnud, et inimesed on harva edukad milleski, mida tehes ei ole neil lõbus. Seega pole edu loota, kui teeme asja, millest rõõmu ei tunne. See võib ühtlasi tähendada, et meil puuduvad selle tegemiseks vajalikud oskused, teadmised või sobivad isikuomadused. Kui inimene oskab midagi hästi, tahab ta seda üldjuhul ka teha.

 

Halvad õpetajad ja ülemused jäävad ebameeldiva kogemusena mällu paljudeks aastateks. Kõik teavad, et lastevihkaja ei tohiks saada õpetajaks ning inimene, kellele ei meeldi suhelda, ei tohiks töötada teenindajana. Elu ei lähe aga alati reeglite järgi – vahel ei tea me kooli lõpetades isegi, milles me tugevad oleme ja mida teha tahame. Fakt on ka see, et kauges maakohas elav inimene ei saa valida, vaid peab rõõmustama, kui üldse mingit tööd on. Ka välismaale paremat elu otsima minnes tuleb tihti uhkus maha suruda ja leppida vastumeelse tööga.

 

Sel suvel võib linnapildis ja meedias näha karjäärinõustamisele kutsuvaid reklaame, kus õnnetu inimene tunnistab, et unistas hoopis teisest elukutsest, aga elu läks teisiti.

Alati ei ole võimalik tööd ja isegi ihatud ametit valida, kuid kas aastaid vastumeelselt oma tööd tehes rikume elu või on võimalik halvast siiski parim võtta?

 

Müügitöö vastu tahtmist

Ligi viis aastat müügitööd teinud Mart (34) tunnistab, et see talle ei meeldi ega sobi, kuid ühtegi muud tööd, kus oleks paindlik graafik ja osaline aeg, on raske leida. See on ka põhjus, miks ta ei saa oma täisnime avaldades tööst rääkida. “Kui mu ülemus seda loeks, laseks ta mind kohe lahti,” naerab Mart.

Müügitööle sattus ta juhuslikult, ühe hea tuttava kutsel. Varem oli ta aastaid töötanud sotsiaalvaldkonnas, kuid pooleli jäänud kõrgharidus ja madal palk sundisid uut tööd otsima. Iseloomult peab Mart ennast introverdiks ja erakuks ning võimalusel teeks tööd, kus ei peaks üldse inimestega suhtlema. Kuigi sotsiaaltöö tähendas samuti suhtlust, ei pidanud seal vähemalt müüma ega ennast peale pressima.

“Praeguses töös on kõige raskem see, et pean pakkuma tooteid, mida ma ise ei ostaks mingi hinna eest. See kõik on mõttetu rämps. Ülemus seisab tihti selja taga ja kuulab, kuidas me kõnesid teeme ja mida räägime. Pausi võib teha vaid selleks ettenähtud ajal, muul ajal mitte. Inimesed, kellele helistame, vastavad tihti väga halvasti, isegi sõimavad roppude sõnadega. Telefonimüüja peab aga viisakaks jääma ning ikka toodet pakkuma, leidma selle konksu, mille külge klient haarata.”

Kas igaüks peaks püüdlema oma unistuste töö poole või on võimalik edu saavutada ja rahulolu tunda ka siis, kui tehtav töö või valitud amet meile ei sobi või on suisa vastumeelne?
Ametis vastu tahtmist
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ametis vastu tahtmist
TULIPUNKT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn