Kui just rahet või paduvihma ei saja, pakub katuse all väliköök ja grillinurk ka jahedust trotsides suvepäevadesse naudingut.

Võimalus väljas süüa teha, grillida, kala-liha suitsutada, niisama istuda ja olla isekeskis või koos sugulaste-sõpradega võib muutuda soojal ajal vältimatuks sooviks ja vajaduseks, et suvest parimal moel ja meeleolus osa saada. Enamasti on igas grillinurgas või väliköögis ka lahtine kamin, mis mõnusalt sooja kiirgab, peletamata külmakartlikku hilisest kevadest sügiseni tubastesse ruumidesse. Grillinurk Keilas Rahvusvahelises firmas personalidirektorina töötav Külli Meister (53) ütleb, et kui majas sai 2012. aastal kõik valmis, tekkis päevakorrale mõte grillinurgast. Seda enam, et kuigi esialgu grillis pere avaral terrassil, tundus see ka pisut ebamugavana. “Mõtlesin, et 1200 m² krundil ruumi on, miks mitte lasta ehitada.” Külli uuris netist erinevaid lahendusi ja joonistas paberile endale sobiliku kavandi. Netiavarustest leidis naine ka toreda, korralikult ja asjatundlikult tööd teinud ehitusmehe-pottsepa, kes tema soove järgides kõik valmis meisterdas. “Oluline oli, et grillinurk oleks ehitatud majaga samadest tellistest ja omavahel sobiksid.” Niisiis korraldaski ehitusmees kolme nädalaga kõik alates materjalidest kuni viimistluseni, sest Küllil endal, kelle töö tihtilugu kaks korda nädalas väljaspool Eestit lähetab, polnuks aega ega võimalust mööda poode tuulata. Grillinurk on perenaise arvates õige asetusega ehk “tuulenurgas”. Kui on vingete iilidega ilm, siis müürid kahes küljes tõkestavad seda. “Tuulise ilmaga on siin palju mõnusam istuda kui terrassil,” avaldab Külli, kes iseenesest sooviks grillinurka rohkem kasutada, kui oleks vaid enam vaba aega ja rohkem ilusat ilma. “Aga kui käid tööl, oled nädala sees palju ära ja nädalavahetustel armastad käia kontsertidel, teatris või koos elukaaslasega purjetamas, siis piisavalt palju kodus olla ei saagi.” Kui sobilik õhtupoolik tekib, kutsutakse ka külalisi, kus siis enamasti elukaaslane grillahju ääres askeldab. Kui just rahet või paduvihma ei saja, pakub katuse all väliköök ja grillinurk ka jahedust trotsides suvepäevadesse naudingut. web hosting services top

Söögitegu õues

Tiina Lang

Kui just rahet või paduvihma ei saja, pakub katuse all väliköök ja grillinurk ka jahedust trotsides suvepäevadesse naudingut.

Söögitegu õues

Võimalus väljas süüa teha, grillida, kala-liha suitsutada, niisama istuda ja olla isekeskis või koos sugulaste-sõpradega võib muutuda soojal ajal vältimatuks sooviks ja vajaduseks, et suvest parimal moel ja meeleolus osa saada. Enamasti on igas grillinurgas või väliköögis ka lahtine kamin, mis mõnusalt sooja kiirgab, peletamata külmakartlikku hilisest kevadest sügiseni tubastesse ruumidesse.


Grillinurk Keilas

Rahvusvahelises firmas personalidirektorina töötav Külli Meister (53) ütleb, et kui majas sai 2012. aastal kõik valmis, tekkis päevakorrale mõte grillinurgast. Seda enam, et kuigi esialgu grillis pere avaral terrassil, tundus see ka pisut ebamugavana. “Mõtlesin, et 1200 m² krundil ruumi on, miks mitte lasta ehitada.” Külli uuris netist erinevaid lahendusi ja joonistas paberile endale sobiliku kavandi. Netiavarustest leidis naine ka toreda, korralikult ja asjatundlikult tööd teinud ehitusmehe-pottsepa, kes tema soove järgides kõik valmis meisterdas. “Oluline oli, et grillinurk oleks ehitatud majaga samadest tellistest ja omavahel sobiksid.” Niisiis korraldaski ehitusmees kolme nädalaga kõik alates materjalidest kuni viimistluseni, sest Küllil endal, kelle töö tihtilugu kaks korda nädalas väljaspool Eestit lähetab, polnuks aega ega võimalust mööda poode tuulata.

Grillinurk on perenaise arvates õige asetusega ehk “tuulenurgas”. Kui on vingete iilidega ilm, siis müürid kahes küljes tõkestavad seda. “Tuulise ilmaga on siin palju mõnusam istuda kui terrassil,” avaldab Külli, kes iseenesest sooviks grillinurka rohkem kasutada, kui oleks vaid enam vaba aega ja rohkem ilusat ilma. “Aga kui käid tööl, oled nädala sees palju ära ja nädalavahetustel armastad käia kontsertidel, teatris või koos elukaaslasega purjetamas, siis piisavalt palju kodus olla ei saagi.” Kui sobilik õhtupoolik tekib, kutsutakse ka külalisi, kus siis enamasti elukaaslane grillahju ääres askeldab.

Kui just rahet või paduvihma ei saja, pakub katuse all väliköök ja grillinurk ka jahedust trotsides suvepäevadesse naudingut.
Söögitegu õues
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Söögitegu õues
KÜLAS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn