Millised on üldised toitumispõhimõtted, mille abil saame oma kilpnäärme toimimist toetada?

Kilpnäärmehaiguste põhjustajatena on toodud välja stressi, teatud seisundite puhul geneetilist eelsoodumust, kuid ka suitsetamist peetakse üheks riskifaktoriks. Teatud kilpnäärmeseisundid võivad olla seotud autoimmuunsete protsessidega, mis tähendab, et meie keha immuunsüsteem on ise astunud enda vastu võitlema. Kilpnäärme alatalitluse sümptomite hulka kuuluvad nt vaimne ja kehaline väsimus, külmatunne ja kaalutõus isegi madala kaloraa¾iga toitumise korral, kõhukinnisus, nahakuivus ja karvade hõrenemine. Ületalitluse korral võivad olla sümptomiteks kaalukadu, kiirenenud soole läbikäimine, südamepekslemine, närvilisus, suur janu ja higistamine. Kilpnäärmeprobleeme diagnoosib endokrinoloog. Kuigi seisundi ravimise oskused on arstide kätes, saame ise üpris palju ära teha selleks, et kilpnäärmeprobleeme ennetada või juba tervenemist toetada näiteks toitumisega. Kilpnäärmehaigusi on erinevaid, samuti toitumisterapeutiline lähenemine. Näiteks kilpnäärmevähi korral on toitumisjuhised hoopis teised kui kilpnäärme alatalitluse puhul. Millised on aga üldised põhimõtted, mille abil saame toitumisega kilpnääret toetada? Millised on üldised toitumispõhimõtted, mille abil saame oma kilpnäärme toimimist toetada? web hosting services top

Mis mõjutab kilpnääret?

Sirli Kivisaar, toitumisterapeut

Millised on üldised toitumispõhimõtted, mille abil saame oma kilpnäärme toimimist toetada?

Mis mõjutab kilpnääret?

Kilpnäärmehaiguste põhjustajatena on toodud välja stressi, teatud seisundite puhul geneetilist eelsoodumust, kuid ka suitsetamist peetakse üheks riskifaktoriks. Teatud kilpnäärmeseisundid võivad olla seotud autoimmuunsete protsessidega, mis tähendab, et meie keha immuunsüsteem on ise astunud enda vastu võitlema.

Kilpnäärme alatalitluse sümptomite hulka kuuluvad nt vaimne ja kehaline väsimus, külmatunne ja kaalutõus isegi madala kaloraa¾iga toitumise korral, kõhukinnisus, nahakuivus ja karvade hõrenemine. Ületalitluse korral võivad olla sümptomiteks kaalukadu, kiirenenud soole läbikäimine, südamepekslemine, närvilisus, suur janu ja higistamine. Kilpnäärmeprobleeme diagnoosib endokrinoloog. Kuigi seisundi ravimise oskused on arstide kätes, saame ise üpris palju ära teha selleks, et kilpnäärmeprobleeme ennetada või juba tervenemist toetada näiteks toitumisega.

Kilpnäärmehaigusi on erinevaid, samuti toitumisterapeutiline lähenemine. Näiteks kilpnäärmevähi korral on toitumisjuhised hoopis teised kui kilpnäärme alatalitluse puhul. Millised on aga üldised põhimõtted, mille abil saame toitumisega kilpnääret toetada?

Millised on üldised toitumispõhimõtted, mille abil saame oma kilpnäärme toimimist toetada?
Mis mõjutab kilpnääret?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Mis mõjutab kilpnääret?
TOIT JA TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn