Eelistades looduslikkust ja naturaalsust, võib ise teha kodus kreemja deodorandi, milleks on vaja vaid kolme komponenti.

“Deodorantide teema sai alguse iseendast,‒ ütleb mitmekülgsete huvidega, peamiselt kujundajana, video- ja live-koolitustega tegelev Maia Vaab (32), kes eelistab looduslikku ja tervislikku eluviisi. “Kasutasin tavalisi pulkdeodorante, kuid siis tekkis kaenla alla mingi muna ehk ummistus, lisaks jäi riietele kitine kiht. Leidsin, et tuleb leida tervislik alternatiiv ehk funktsionaalne deodorant, kus igal koostisosal on oma eesmärk.” Nii hakkaski ta netist infot otsima, leides erinevaid õpetusi ja retsepte, kuidas saaks endale ise deodorandi teha. “Kodus katsetasin, kohandasin internetist leitud retsepte. Ka muna kaenla alt kadus ära, enne kui arsti juurde jõudsin.” Ühtlasi tegi Maia mõned deopurgid kingitusteks. Hobi korras valmistab ta enda ja oma sõpruskonna vajadustest lähtuvalt nelja ― sidruni, lavendli, apelsini ja piparmündi ‒ kreemjat Hinge Teekonna deodoranti. Komponente, mis pole söödavad, ta oma toodetes ei kasuta. Ainuke erand on eeterlik õli. “Põhikoostis on lihtne. Kartulitärklis, mille võib asendada maisitärklisega, sest tärklise mõte on imada niiskust,” selgitab Maia. “Sidusaineks on kookosrasv, mis seob kõik komponendid omavahel kokku, lisaks niisutab nahka. Sobivad ka teised tahked rasvad, näiteks palmirasv. Vaja on veel soodat, mis neutraliseerib halba lõhna ja on antiseptilise toimega. Kui tahta lõhnatut deodoranti, siis rohkem koostisaineid ei olegi.” Maia lõhnastab oma kreemjaid deodorante eeterlike õlidega, kuna neil on ka aroomiteraapiline toime. Eelistades looduslikkust ja naturaalsust, võib ise teha kodus kreemja deodorandi, milleks on vaja vaid kolme komponenti. web hosting services top

Lihtne ja toimiv

Tiina Lang

Eelistades looduslikkust ja naturaalsust, võib ise teha kodus kreemja deodorandi, milleks on vaja vaid kolme komponenti.

Lihtne ja toimiv

“Deodorantide teema sai alguse iseendast,‒ ütleb mitmekülgsete huvidega, peamiselt kujundajana, video- ja live-koolitustega tegelev Maia Vaab (32), kes eelistab looduslikku ja tervislikku eluviisi. “Kasutasin tavalisi pulkdeodorante, kuid siis tekkis kaenla alla mingi muna ehk ummistus, lisaks jäi riietele kitine kiht. Leidsin, et tuleb leida tervislik alternatiiv ehk funktsionaalne deodorant, kus igal koostisosal on oma eesmärk.” Nii hakkaski ta netist infot otsima, leides erinevaid õpetusi ja retsepte, kuidas saaks endale ise deodorandi teha. “Kodus katsetasin, kohandasin internetist leitud retsepte. Ka muna kaenla alt kadus ära, enne kui arsti juurde jõudsin.” Ühtlasi tegi Maia mõned deopurgid kingitusteks. Hobi korras valmistab ta enda ja oma sõpruskonna vajadustest lähtuvalt nelja ― sidruni, lavendli, apelsini ja piparmündi ‒ kreemjat Hinge Teekonna deodoranti.

Komponente, mis pole söödavad, ta oma toodetes ei kasuta. Ainuke erand on eeterlik õli.

“Põhikoostis on lihtne. Kartulitärklis, mille võib asendada maisitärklisega, sest tärklise mõte on imada niiskust,” selgitab Maia. “Sidusaineks on kookosrasv, mis seob kõik komponendid omavahel kokku, lisaks niisutab nahka. Sobivad ka teised tahked rasvad, näiteks palmirasv. Vaja on veel soodat, mis neutraliseerib halba lõhna ja on antiseptilise toimega. Kui tahta lõhnatut deodoranti, siis rohkem koostisaineid ei olegi.” Maia lõhnastab oma kreemjaid deodorante eeterlike õlidega, kuna neil on ka aroomiteraapiline toime.

Eelistades looduslikkust ja naturaalsust, võib ise teha kodus kreemja deodorandi, milleks on vaja vaid kolme komponenti.
Lihtne ja toimiv
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Lihtne ja toimiv
HEAOLU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn