Üle kahekümne aasta Islandil elanud Lemme Linda Saukas on parim näide andekusest ja rahvuste lõimumisest – ta on ilmselt ainus eestlane, kes õpetab islandlaste kodumaal islandi keelt.

Island seostub paljudele muinasjutu või müstiliste lugudega, seda eelkõige erilise looduse, väikese ja visa rahva ning “elule maailma veerel” tõttu. Islandlased on nagu nende looduski – väliselt rahulikud, kuid vajaduse korral võivad vulkaani kombel pursata. Seda kinnitab ka Lemme, kes tundis alateadlikult juba 10aastasena, et kuskil on olemas tema “teine keel”, mis tuleb vaid üles leida. Nüüdseks Islandiga kokku kasvanud naist teatakse meilgi üsna hästi. Ta on rääkinud Eesti meedias Islandi elust, võtnud alati lahkelt vastu külla tulnud eestlasi ja tänu temale saab eesti keeles lugeda head islandi kirjandust – näiteks populaarse kirjaniku Einar Már Gudmundssoni “Ilmamaa ingleid”. Veel imetlusväärsem on aga see, et Lemme õpetab juba aastaid Islandil võõramaalastele islandi keelt. Islandi keel ongi tema elu suurim armastus ja kutsumus.   Milline on Island elupaigana? Islandil on hea elada: siin on suhteliselt rahulik õhkkond ka linnades, pole kombeks kiirustada, looduslähedus, hea toit. Ühiskond on väga dünaamiline ega saa vist kunagi valmis, asjad on pidevas muutumises, justkui poolikud. Uute mõtetega on üsna kerge välja tulla ja need teoks teha. Mentaliteet üldiselt soosib innovatsiooni. Inimesed on üsna omapärase mõtlemisega ja impulsiivsed. Eelnimetatul võib olla ka teine pool, teatud olukordades ei tule kõik need head omadused tingimata kasuks. Rahulikkus võib avalduda asjade liigses edasilükkamises ja viimasel minutil päästmises; aeglus ebatäpsuses, et kellaaegadest ei peeta kinni ja alati ei tehta asju nii hästi ja professionaalselt, nagu üks eestlane tahaks. Heaoluühiskonnana ei ole Island minu meelest eeskujuks, kuigi on Eestist tunduvalt ees. Näiteks on kõigil Islandi püsielanikel automaatselt haigekindlustus. Islandlased võrdlevad end muidugi teiste Põhjamaadega ja annavad oma süsteemile hinnangu vastavalt sellele. Selles võrdluses jääb Island kahjuks kindlalt alla. Üle kahekümne aasta Islandil elanud Lemme Linda Saukas on parim näide andekusest ja rahvuste lõimumisest – ta on ilmselt ainus eestlane, kes õpetab islandlaste kodumaal islandi keelt. web hosting services top

Andekas eestlanna Islandil

Kaire Uusen

Üle kahekümne aasta Islandil elanud Lemme Linda Saukas on parim näide andekusest ja rahvuste lõimumisest – ta on ilmselt ainus eestlane, kes õpetab islandlaste kodumaal islandi keelt.

Andekas eestlanna Islandil

Island seostub paljudele muinasjutu või müstiliste lugudega, seda eelkõige erilise looduse, väikese ja visa rahva ning “elule maailma veerel” tõttu. Islandlased on nagu nende looduski – väliselt rahulikud, kuid vajaduse korral võivad vulkaani kombel pursata. Seda kinnitab ka Lemme, kes tundis alateadlikult juba 10aastasena, et kuskil on olemas tema “teine keel”, mis tuleb vaid üles leida. Nüüdseks Islandiga kokku kasvanud naist teatakse meilgi üsna hästi. Ta on rääkinud Eesti meedias Islandi elust, võtnud alati lahkelt vastu külla tulnud eestlasi ja tänu temale saab eesti keeles lugeda head islandi kirjandust – näiteks populaarse kirjaniku Einar Már Gudmundssoni “Ilmamaa ingleid”. Veel imetlusväärsem on aga see, et Lemme õpetab juba aastaid Islandil võõramaalastele islandi keelt. Islandi keel ongi tema elu suurim armastus ja kutsumus.

 

Milline on Island elupaigana?

Islandil on hea elada: siin on suhteliselt rahulik õhkkond ka linnades, pole kombeks kiirustada, looduslähedus, hea toit. Ühiskond on väga dünaamiline ega saa vist kunagi valmis, asjad on pidevas muutumises, justkui poolikud. Uute mõtetega on üsna kerge välja tulla ja need teoks teha. Mentaliteet üldiselt soosib innovatsiooni. Inimesed on üsna omapärase mõtlemisega ja impulsiivsed. Eelnimetatul võib olla ka teine pool, teatud olukordades ei tule kõik need head omadused tingimata kasuks. Rahulikkus võib avalduda asjade liigses edasilükkamises ja viimasel minutil päästmises; aeglus ebatäpsuses, et kellaaegadest ei peeta kinni ja alati ei tehta asju nii hästi ja professionaalselt, nagu üks eestlane tahaks. Heaoluühiskonnana ei ole Island minu meelest eeskujuks, kuigi on Eestist tunduvalt ees. Näiteks on kõigil Islandi püsielanikel automaatselt haigekindlustus. Islandlased võrdlevad end muidugi teiste Põhjamaadega ja annavad oma süsteemile hinnangu vastavalt sellele. Selles võrdluses jääb Island kahjuks kindlalt alla.

Üle kahekümne aasta Islandil elanud Lemme Linda Saukas on parim näide andekusest ja rahvuste lõimumisest – ta on ilmselt ainus eestlane, kes õpetab islandlaste kodumaal islandi keelt.
Andekas eestlanna Islandil
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Andekas eestlanna Islandil
VÄLISMAA

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn