Külaskäik Tansaaniasse, tüdruku juurde, keda Taanis elav eestlanna Ene Lepp (53) oli aastaid toetanud, pööras pahupidi tema senise elu. Ja visandas unistuse, mille piirjooni võib oma silmaga näha.

Rätikud vannitoas pidid teatud värvitoonis olema. “Ma ei tea, kuidas sain seda tähtsaks pidada?” küsib Ene imestunult iseendalt nüüd, mil ta on Taanist Tansaaniasse kolinud. “Taanlastele on tähtis, kas kodus on selle või teise firma toode ‒ mööbel, lauanõud ... Ma läksin selle hooga kaasa.” Ene ei häbene ennast kõrvalt vaadata ega oma muutunud hoiakuid avaldada. Need on mõnele tema lähikondseist suisa mõistmatud ja vastuvõetamatud, kuid ta ise püüab mõista ja leppida. Tema altruistlik missioon on kindlam mistahes eelarvamustest ja kõhklustest: ta tahab Tansaanias avada lastekodu ja kooli. Viis aastat tagasi, mil Ene kolmest pojast noorim oli saanud 16aastaseks, mõtles ta, et lapsed on juba suureks kasvatatud. On rohkem aega. Ehk saaks kedagi aidata, võimalust ju on. Nii hakkaski ta sponseerima ühte väikest tüdrukut Tansaanias, lastes oma pangaarvelt iga kuu maha arvata 250 Taani krooni. Paar aastat hiljem soovis ta ise näha ja veenduda, kas tema toetus tüdrukuni jõuab. Nii pakkis ta veebruaris 2012 kohvrid ja sõitis koos kahe noorema pojaga Tansaaniasse oma sponsorlast külastama. “Avastasime, et Tansaanias on ilusad rahvuspargid nagu Serengeti, Ngorongero, Lake Manyara. Tellisime viiepäevase safari. Suhtlesin ühe giidiga, kelle kaudu kohtusime ühe teise giidiga,” meenutab Ene, tunnistades: “Ei tea, mis seal juhtus. Hakkasime kirjutama, olime ühenduses Skype’i teel.“ Külaskäik Tansaaniasse, tüdruku juurde, keda Taanis elav eestlanna Ene Lepp (53) oli aastaid toetanud, pööras pahupidi tema senise elu. Ja visandas unistuse, mille piirjooni võib oma silmaga näha. web hosting services top

Tundlik elupööre

Tiina Lang

Külaskäik Tansaaniasse, tüdruku juurde, keda Taanis elav eestlanna Ene Lepp (53) oli aastaid toetanud, pööras pahupidi tema senise elu. Ja visandas unistuse, mille piirjooni võib oma silmaga näha.

Tundlik elupööre

Rätikud vannitoas pidid teatud värvitoonis olema. “Ma ei tea, kuidas sain seda tähtsaks pidada?” küsib Ene imestunult iseendalt nüüd, mil ta on Taanist Tansaaniasse kolinud. “Taanlastele on tähtis, kas kodus on selle või teise firma toode ‒ mööbel, lauanõud ... Ma läksin selle hooga kaasa.”

Ene ei häbene ennast kõrvalt vaadata ega oma muutunud hoiakuid avaldada. Need on mõnele tema lähikondseist suisa mõistmatud ja vastuvõetamatud, kuid ta ise püüab mõista ja leppida. Tema altruistlik missioon on kindlam mistahes eelarvamustest ja kõhklustest: ta tahab Tansaanias avada lastekodu ja kooli.

Viis aastat tagasi, mil Ene kolmest pojast noorim oli saanud 16aastaseks, mõtles ta, et lapsed on juba suureks kasvatatud. On rohkem aega. Ehk saaks kedagi aidata, võimalust ju on. Nii hakkaski ta sponseerima ühte väikest tüdrukut Tansaanias, lastes oma pangaarvelt iga kuu maha arvata 250 Taani krooni. Paar aastat hiljem soovis ta ise näha ja veenduda, kas tema toetus tüdrukuni jõuab. Nii pakkis ta veebruaris 2012 kohvrid ja sõitis koos kahe noorema pojaga Tansaaniasse oma sponsorlast külastama. “Avastasime, et Tansaanias on ilusad rahvuspargid nagu Serengeti, Ngorongero, Lake Manyara. Tellisime viiepäevase safari. Suhtlesin ühe giidiga, kelle kaudu kohtusime ühe teise giidiga,” meenutab Ene, tunnistades: “Ei tea, mis seal juhtus. Hakkasime kirjutama, olime ühenduses Skype’i teel.“

Külaskäik Tansaaniasse, tüdruku juurde, keda Taanis elav eestlanna Ene Lepp (53) oli aastaid toetanud, pööras pahupidi tema senise elu. Ja visandas unistuse, mille piirjooni võib oma silmaga näha.
Tundlik elupööre
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Tundlik elupööre
ELUJULGUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn