Linnanaisele suunatud Huvitav Žurnaal, mis hakkas ilmuma Lehemeeste kirjastuses suvel 1933, sümboliseeris suure majanduskriisi järel taastuvat jõukust. Kes tuntud eesti autoritest sinna kirjutasid?

Taagmar sihtis sihtis revolvrega oma peigmeest ja kriiskas, sure kuttsikas. Nii meenutab Voldemar Panso oma kirjandushuvilise klassivenna 12aastaselt loodud oopust. Nõmme kooli ajalukku läks see lause konsonantühendi vea tõttu. Aga tekst oli peavooluline, melodraama võimutses 1930. aastate eestlase hinges. Jeenoveevade ja Rinaldiinide rahvaraamatute aeg on läbi, aga nende teemad – süüta naisterahva kannatused ja vapra lindprii võidud – paeluvad rahvast endisel väel. Uus on vaid taust – melodraamat raamib hollywoodlik rikaste ja ilusate elu. Tore on uurida toonaseid naisteajakirju, mis püüavad tabada keskmist maitset. Väärtkirjanduse pärleid on seal vähe, aga kes otsib, leiab neidki.   Tuntud nimed Huvitava Žurnaali toimetajad olid tuntud ajakirjanikud Olev Soots ja Aleksander Veiler. Ajakirja sihtrühmaks jõukam linnanaine, üksiknumbri hind 25 senti. 1940. aastaks kerkis see kahekordseks, aga trükiarv ei kahanenud. 1940. aastal kirjastus natsionaliseeriti ja “tühised” ajakirjad suleti. Seni pakkus Huvitav Žurnaal seitsme aasta jooksul armast meelelahutust, milles oma osa oli seltskonnakroonikal ja moel, kuid mis samas jagas umbes poole mahust jutukirjandusele. Alustagem klassikuist. Juba teises numbris tulistab Huvitav Žurnaal raskekahurist – palgelehe avaluuletuse autor on Anna Haava. Vähetuntud luuletuse “Sügisel” värsid on ajatud: Üks viivuke vaikust, üks nurgake rahu, / üks salguke haljust, üks terake päikest – / siis hoia seda! – end kindlusta sinna, / kui võtab ehk sügis liig süngeks minna. Ka Johannes Schüts, kes peagi end Juhan Sütisteks eestindab, avaldab ajakirjas luuletuse Paas purskab tuld, mis pakub autoriomaselt töölisklassi, mitte Huvitava Žurnaali sihtrühma vaadet: Maa südant üles vinnab ketikõlin, / õhk tümiseb kui kauge äikse eel, / paas välja purskab tuld ja purskab õli – / eest ära, vurle, vagunite teelt! Marie Under pakub kevadeluuletuse. Linnanaisele suunatud Huvitav Žurnaal, mis hakkas ilmuma Lehemeeste kirjastuses suvel 1933, sümboliseeris suure majanduskriisi järel taastuvat jõukust. Kes tuntud eesti autoritest sinna kirjutasid? web hosting services top

Sulg- ja raskekaal

Loone Ots

Linnanaisele suunatud Huvitav Žurnaal, mis hakkas ilmuma Lehemeeste kirjastuses suvel 1933, sümboliseeris suure majanduskriisi järel taastuvat jõukust. Kes tuntud eesti autoritest sinna kirjutasid?

Sulg- ja raskekaal

Taagmar sihtis sihtis revolvrega oma peigmeest ja kriiskas, sure kuttsikas.

Nii meenutab Voldemar Panso oma kirjandushuvilise klassivenna 12aastaselt loodud oopust. Nõmme kooli ajalukku läks see lause konsonantühendi vea tõttu. Aga tekst oli peavooluline, melodraama võimutses 1930. aastate eestlase hinges.

Jeenoveevade ja Rinaldiinide rahvaraamatute aeg on läbi, aga nende teemad – süüta naisterahva kannatused ja vapra lindprii võidud – paeluvad rahvast endisel väel. Uus on vaid taust – melodraamat raamib hollywoodlik rikaste ja ilusate elu. Tore on uurida toonaseid naisteajakirju, mis püüavad tabada keskmist maitset. Väärtkirjanduse pärleid on seal vähe, aga kes otsib, leiab neidki.

 

Tuntud nimed

Huvitava Žurnaali toimetajad olid tuntud ajakirjanikud Olev Soots ja Aleksander Veiler. Ajakirja sihtrühmaks jõukam linnanaine, üksiknumbri hind 25 senti. 1940. aastaks kerkis see kahekordseks, aga trükiarv ei kahanenud. 1940. aastal kirjastus natsionaliseeriti ja “tühised” ajakirjad suleti. Seni pakkus Huvitav Žurnaal seitsme aasta jooksul armast meelelahutust, milles oma osa oli seltskonnakroonikal ja moel, kuid mis samas jagas umbes poole mahust jutukirjandusele. Alustagem klassikuist.

Juba teises numbris tulistab Huvitav Žurnaal raskekahurist – palgelehe avaluuletuse autor on Anna Haava. Vähetuntud luuletuse “Sügisel” värsid on ajatud: Üks viivuke vaikust, üks nurgake rahu, / üks salguke haljust, üks terake päikest – / siis hoia seda! – end kindlusta sinna, / kui võtab ehk sügis liig süngeks minna. Ka Johannes Schüts, kes peagi end Juhan Sütisteks eestindab, avaldab ajakirjas luuletuse Paas purskab tuld, mis pakub autoriomaselt töölisklassi, mitte Huvitava Žurnaali sihtrühma vaadet: Maa südant üles vinnab ketikõlin, / õhk tümiseb kui kauge äikse eel, / paas välja purskab tuld ja purskab õli – / eest ära, vurle, vagunite teelt! Marie Under pakub kevadeluuletuse.

Linnanaisele suunatud Huvitav Žurnaal, mis hakkas ilmuma Lehemeeste kirjastuses suvel 1933, sümboliseeris suure majanduskriisi järel taastuvat jõukust. Kes tuntud eesti autoritest sinna kirjutasid?
Sulg- ja raskekaal
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Sulg- ja raskekaal
KIRJANDUSTUBA

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn