Amazonase vihmametsades pole meeste ja naiste vahelistes suhetes mingeid tabusid, ollakse sama loomulikud nagu ümbritsev loodus.

Amazonas on ikka pakkunud avastamisrõõmu, mis inimesi nendesse karmidesse tingimustesse tõmbab. Francisco Orellana, kes esimese valge inimesena kogu selle tohutu jõe 1541. aastal läbi sõitis, kirjeldas muu hulgas seda, kuidas nende alusele tungis kallale rühm pikka kasvu vapraid naissõdalasi. Hispaania kuningas panigi Kreeka mütoloogia amatsoonidest inspireerituna jõele nimeks Amazonas. Orellana ekspeditsioon toimus poolkogemata – eemärk ei olnud tervet jõge läbida, kuid kord juba minema hakates avastati, et tagasipöördumine pole enam võimalik. Kuidagi jõudsidki nad tuhandeid kilomeetreid alljõge asuva Atlandini välja, rüüstates ja põletades teel kõike ning kirjeldades hiljem lisaks nähtud naisvõitlejatele suurt hulka linnu ja rahvaid. Pärast seda seiklust möödus ligi kakssada aastat, enne kui konkistadoorid söandasid jälle oma nina nendesse tundmatutesse ja salapärastesse metsadesse pista. Enam ei kohanud nad aga murdosagi sellest rahvahulgast, linnadest ja toredusest, millest oli kirjutanud Orellana. Amazonase vihmametsades pole meeste ja naiste vahelistes suhetes mingeid tabusid, ollakse sama loomulikud nagu ümbritsev loodus. web hosting services top

Argielust Amazonases

Tekst ja foto: Ivo Tšetõrkin

Amazonase vihmametsades pole meeste ja naiste vahelistes suhetes mingeid tabusid, ollakse sama loomulikud nagu ümbritsev loodus.

Argielust Amazonases

Amazonas on ikka pakkunud avastamisrõõmu, mis inimesi nendesse karmidesse tingimustesse tõmbab. Francisco Orellana, kes esimese valge inimesena kogu selle tohutu jõe 1541. aastal läbi sõitis, kirjeldas muu hulgas seda, kuidas nende alusele tungis kallale rühm pikka kasvu vapraid naissõdalasi. Hispaania kuningas panigi Kreeka mütoloogia amatsoonidest inspireerituna jõele nimeks Amazonas.

Orellana ekspeditsioon toimus poolkogemata – eemärk ei olnud tervet jõge läbida, kuid kord juba minema hakates avastati, et tagasipöördumine pole enam võimalik. Kuidagi jõudsidki nad tuhandeid kilomeetreid alljõge asuva Atlandini välja, rüüstates ja põletades teel kõike ning kirjeldades hiljem lisaks nähtud naisvõitlejatele suurt hulka linnu ja rahvaid. Pärast seda seiklust möödus ligi kakssada aastat, enne kui konkistadoorid söandasid jälle oma nina nendesse tundmatutesse ja salapärastesse metsadesse pista. Enam ei kohanud nad aga murdosagi sellest rahvahulgast, linnadest ja toredusest, millest oli kirjutanud Orellana.

Amazonase vihmametsades pole meeste ja naiste vahelistes suhetes mingeid tabusid, ollakse sama loomulikud nagu ümbritsev loodus.
Argielust Amazonases
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Argielust Amazonases
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn