Soovides, et külmal ja pimedal ajal püsiks tuju hea, söö päevas üks trüptofaanirikas toidukord.

Serotoniin ehk õnnehormoon tekitab head tuju ja rahulolutunnet, korrastab söögiisu ja und, peletab hirmu, rahutust ja närvilisust. Kuna tabletina ei jõua serotoniin ajju, kus seda hea tuju tagamiseks vajatakse, siis on oluline jälgida, et keha saaks trüptofaani-nimelist aminohapet, mis suudab liikuda soolestikust ajju, kus sellest serotoniini toodetakse. Päevas võiks tühja kõhtu tundes süüa vähemalt ühe trüptofaanirikka toidukorra, sest serotoniini mõju kestab 21 tundi. Trüptofaanirikkad toiduained on seemned ja pähklid (sarapuu-, India ja Kreeka pähklid, seesami-, lina-, kõrvitsa- ja päevalilleseemned), kaer ja hirss, banaanid, seened, kookosrasv, vetikad, amarant ja kinoa. Vokitud seened kõrvitsa ja kinoaga Vokkimine on üks lihtsamaid ja kiiremaid viise teha tervislikku hea tuju toitu. See tähendab, et vajalikke aineid kuumutatakse lühikest aega väheses õlis kõrgel kuumusel neid pidevalt segades. Kahele, valmistamisaeg 20 minutit 2 dl kinoad 250 g šampinjone 8 šalottsibulat 250 g muskaat-, spagett- või pudelkõrvitsa viljaliha 1 küüslauguküüs 4–5 sl sojakastet 3 sl linaseemneid kookosrasva praadimiseks Keeda kinoa 4 dl veega pehmeks. Poolita seened ja sibulad ning lõika kõrvits õhukesteks viiludeks või ribadeks. Kuumuta pannil kookosrasv ja prae selles esmalt seeni. Tõsta kõrvale ja kuumuta läbi ka sibulad koos kõrvitsa ja purustatud küüslauguga. Kui köögiviljad hakkavad jumet võtma, siis lisa pannile seened ja sojakaste. Lõpuks sega juurde kinoa ja seemned. Kuumuta läbi ning serveeri kohe. Soovides, et külmal ja pimedal ajal püsiks tuju hea, söö päevas üks trüptofaanirikas toidukord. web hosting services top

Hea tuju toidud

Andra Kalda

Soovides, et külmal ja pimedal ajal püsiks tuju hea, söö päevas üks trüptofaanirikas toidukord.

Hea tuju toidud

Serotoniin ehk õnnehormoon tekitab head tuju ja rahulolutunnet, korrastab söögiisu ja und, peletab hirmu, rahutust ja närvilisust. Kuna tabletina ei jõua serotoniin ajju, kus seda hea tuju tagamiseks vajatakse, siis on oluline jälgida, et keha saaks trüptofaani-nimelist aminohapet, mis suudab liikuda soolestikust ajju, kus sellest serotoniini toodetakse. Päevas võiks tühja kõhtu tundes süüa vähemalt ühe trüptofaanirikka toidukorra, sest serotoniini mõju kestab 21 tundi. Trüptofaanirikkad toiduained on seemned ja pähklid (sarapuu-, India ja Kreeka pähklid, seesami-, lina-, kõrvitsa- ja päevalilleseemned), kaer ja hirss, banaanid, seened, kookosrasv, vetikad, amarant ja kinoa.

Vokitud seened kõrvitsa ja kinoaga

Vokkimine on üks lihtsamaid ja kiiremaid viise teha tervislikku hea tuju toitu. See tähendab, et vajalikke aineid kuumutatakse lühikest aega väheses õlis kõrgel kuumusel neid pidevalt segades.

Kahele, valmistamisaeg 20 minutit

2 dl kinoad

250 g šampinjone

8 šalottsibulat

250 g muskaat-, spagett- või pudelkõrvitsa viljaliha

1 küüslauguküüs

4–5 sl sojakastet

3 sl linaseemneid

kookosrasva praadimiseks

Keeda kinoa 4 dl veega pehmeks. Poolita seened ja sibulad ning lõika kõrvits õhukesteks viiludeks või ribadeks. Kuumuta pannil kookosrasv ja prae selles esmalt seeni. Tõsta kõrvale ja kuumuta läbi ka sibulad koos kõrvitsa ja purustatud küüslauguga. Kui köögiviljad hakkavad jumet võtma, siis lisa pannile seened ja sojakaste. Lõpuks sega juurde kinoa ja seemned. Kuumuta läbi ning serveeri kohe.

Soovides, et külmal ja pimedal ajal püsiks tuju hea, söö päevas üks trüptofaanirikas toidukord.
Hea tuju toidud
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Hea tuju toidud
HOOAEG

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn