“Tihtipeale inimesed ütlevad, et õpivad vigadest, kuid väsivad vigadest. Pole jõudu neid enam teha,” väidab maali- ja videokunstnik, kunstiakadeemia professor Jaan Toomik (53).

Juhtumisi oleme koolikaaslased Haapsalu I keskkoolist, kuigi Jaan lõpetas paar aastat varem. Ent õpetajad, koolimaja ja linnaga seotud toonased märksõnad on needsamad. Mis sind täna Haapsaluga seob? Mul elab seal onu. Mingi aeg, nii viis aastat tagasi, oli mul suur Haapsalu-nostalgia, mõtlesin sinna isegi väikese maja osta. Tegin tiiru linnas, käisin Müüriääre kohvikus ja sõitsin Tallinna tagasi. Sidusin oma spontaanseid sõite ka sellega, et korraldasin Haapsalus festivale nagu Seanahk. Võib-olla pensionipõlves kolin sinna. Naudin sealset kammerlikku rahu. Keda pead oma suurimaks mõjutajaks? Vaimseks mõjutajaks on olnud ema ― intelligentne naine. Jäime varakult isata, kes suri 32aastaselt, mina olin siis üheksa- ja mu vend kuueaastane. See soodustas kokkukasvamist ja üksteisele toeks olemist. Ema suunas mind kunsti juurde ja ajendas sellega tegelema, korjasin näiteks ka kunstiteemalisi marke. Tiivustas ka keskkooliaegne kunstiõpetaja Gunnar Meyer, kes tutvustas alternatiivset kunstiajalugu ja vahendas Tartus tegutsenud kunstirühmituse Visarid käsikirjalisi (keelatud) kunstiteoreetilisi tõlkematerjale. Keskkooli alguses teadsin, et minust saab kunstnik. Üheksandas klassis võtsin asja fanaatiliselt ― puudusin vahel koolist, haarasin akvarellikarbi ja läksin vanalinna maalima. Mu klassijuhataja Zoja Samorukova suhtus mu huvidesse soojalt ja sai minust aru. Meil oli edukas, vene keele kallakuga klass, kus oli kuus poissi ja ülejäänud tüdrukud. “Tihtipeale inimesed ütlevad, et õpivad vigadest, kuid väsivad vigadest. Pole jõudu neid enam teha,” väidab maali- ja videokunstnik, kunstiakadeemia professor Jaan Toomik (53). web hosting services top

Jaan Toomik: “Energiat pole pillata!”

Tiina Lang

“Tihtipeale inimesed ütlevad, et õpivad vigadest, kuid väsivad vigadest. Pole jõudu neid enam teha,” väidab maali- ja videokunstnik, kunstiakadeemia professor Jaan Toomik (53).

Jaan Toomik: “Energiat pole pillata!”

Juhtumisi oleme koolikaaslased Haapsalu I keskkoolist, kuigi Jaan lõpetas paar aastat varem. Ent õpetajad, koolimaja ja linnaga seotud toonased märksõnad on needsamad. Mis sind täna Haapsaluga seob?

Mul elab seal onu. Mingi aeg, nii viis aastat tagasi, oli mul suur Haapsalu-nostalgia, mõtlesin sinna isegi väikese maja osta. Tegin tiiru linnas, käisin Müüriääre kohvikus ja sõitsin Tallinna tagasi. Sidusin oma spontaanseid sõite ka sellega, et korraldasin Haapsalus festivale nagu Seanahk. Võib-olla pensionipõlves kolin sinna. Naudin sealset kammerlikku rahu.

Keda pead oma suurimaks mõjutajaks?

Vaimseks mõjutajaks on olnud ema ― intelligentne naine. Jäime varakult isata, kes suri 32aastaselt, mina olin siis üheksa- ja mu vend kuueaastane. See soodustas kokkukasvamist ja üksteisele toeks olemist. Ema suunas mind kunsti juurde ja ajendas sellega tegelema, korjasin näiteks ka kunstiteemalisi marke.

Tiivustas ka keskkooliaegne kunstiõpetaja Gunnar Meyer, kes tutvustas alternatiivset kunstiajalugu ja vahendas Tartus tegutsenud kunstirühmituse Visarid käsikirjalisi (keelatud) kunstiteoreetilisi tõlkematerjale. Keskkooli alguses teadsin, et minust saab kunstnik. Üheksandas klassis võtsin asja fanaatiliselt ― puudusin vahel koolist, haarasin akvarellikarbi ja läksin vanalinna maalima. Mu klassijuhataja Zoja Samorukova suhtus mu huvidesse soojalt ja sai minust aru. Meil oli edukas, vene keele kallakuga klass, kus oli kuus poissi ja ülejäänud tüdrukud.

“Tihtipeale inimesed ütlevad, et õpivad vigadest, kuid väsivad vigadest. Pole jõudu neid enam teha,” väidab maali- ja videokunstnik, kunstiakadeemia professor Jaan Toomik (53).
Jaan Toomik: “Energiat pole pillata!”
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Jaan Toomik: “Energiat pole pillata!”
NÜÜD TEISITI

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn