Ajal, kui Eesti on avatud uutele mõtteviisidele ja kommetele, on ka neid, kes püüavad elus hoida vanu traditsioone – isiklikust vajadusest ja missioonitundest.

Vanad tavad, pärimused ja iidsed tarkused oleks justkui paratamatul teel looja karja, tajub nii mõnigi meist. Vähesed suudavad ja tahavad nende hoidmiseks midagi ette võtta või neile pühenduda nii nagu vanausuliste traditsioonide eest seisja Veronika Kookmaa ja seto kultuuripärandi ülemvalitseja Annela Laaneots. Vanausu säilitaja Tallinnas tegutsev ettevõtja Veronika Kookmaa (36) on pärit Peipsi äärest. Oma juurte vastu hakkas ta huvi tundma viis aastat tagasi. Suurest soovist hääbuva kultuuri heaks midagi ära teha alustas ta palvela päästmist, taaselustas ikoonikirjutamise traditsiooni ja avas samovarinäituse. Veronika vanemad on samuti kasvanud Peipsi ääres: ema Eesti külas Kasepääl, isa kõrval asuvas vanausuliste Tiheda külas. Ühel hetkel tekkisid temas mõtted ja küsimused, miks mõned asjad on just nii ja mille pärast need talle meeldivad. “Minu suguvõsas teevad kõik süüa ja ka mina armastan uusi retsepte katsetada. Tekkis huvi vanausuliste söökide vastu. Mäletan, kuidas vanaema mingeid roogi tegi. Kõik need olid erilised, hoidistest jookideni. Mõtlesin, kui ma sugulaste käest infot ei küsi ega talleta seda, siis on ühel hetkel hilja.” Nii alustaski ta retseptidest ja kommetest. Samal ajal anti välja raamat “Vanausulised paluvad lauda”. Selgus, et Veronika otsis retsepte oma külast, aga retseptikogu autor Viktoria Ladõnskaja paarkümmend kilomeetrit eemalt. “Saime tuttavaks ja ka minu retseptid jõudsid raamatusse.” Ajal, kui Eesti on avatud uutele mõtteviisidele ja kommetele, on ka neid, kes püüavad elus hoida vanu traditsioone – isiklikust vajadusest ja missioonitundest. web hosting services top

Kaduvat hoides

Evelin Mikker

Ajal, kui Eesti on avatud uutele mõtteviisidele ja kommetele, on ka neid, kes püüavad elus hoida vanu traditsioone – isiklikust vajadusest ja missioonitundest.

Kaduvat hoides

Vanad tavad, pärimused ja iidsed tarkused oleks justkui paratamatul teel looja karja, tajub nii mõnigi meist. Vähesed suudavad ja tahavad nende hoidmiseks midagi ette võtta või neile pühenduda nii nagu vanausuliste traditsioonide eest seisja Veronika Kookmaa ja seto kultuuripärandi ülemvalitseja Annela Laaneots.

Vanausu säilitaja

Tallinnas tegutsev ettevõtja Veronika Kookmaa (36) on pärit Peipsi äärest. Oma juurte vastu hakkas ta huvi tundma viis aastat tagasi. Suurest soovist hääbuva kultuuri heaks midagi ära teha alustas ta palvela päästmist, taaselustas ikoonikirjutamise traditsiooni ja avas samovarinäituse.

Veronika vanemad on samuti kasvanud Peipsi ääres: ema Eesti külas Kasepääl, isa kõrval asuvas vanausuliste Tiheda külas. Ühel hetkel tekkisid temas mõtted ja küsimused, miks mõned asjad on just nii ja mille pärast need talle meeldivad. “Minu suguvõsas teevad kõik süüa ja ka mina armastan uusi retsepte katsetada. Tekkis huvi vanausuliste söökide vastu. Mäletan, kuidas vanaema mingeid roogi tegi. Kõik need olid erilised, hoidistest jookideni. Mõtlesin, kui ma sugulaste käest infot ei küsi ega talleta seda, siis on ühel hetkel hilja.” Nii alustaski ta retseptidest ja kommetest. Samal ajal anti välja raamat “Vanausulised paluvad lauda”. Selgus, et Veronika otsis retsepte oma külast, aga retseptikogu autor Viktoria Ladõnskaja paarkümmend kilomeetrit eemalt. “Saime tuttavaks ja ka minu retseptid jõudsid raamatusse.”

Ajal, kui Eesti on avatud uutele mõtteviisidele ja kommetele, on ka neid, kes püüavad elus hoida vanu traditsioone – isiklikust vajadusest ja missioonitundest.
Kaduvat hoides
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kaduvat hoides
HINGENÕU

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn