Kakao on enamiku Ghana põllupidajate peamine sissetulekuallikas. Ent ehkki ¹okolaadihinnad tõusevad, nende enda vaesus süveneb.

Ghanas on olnud kasutusel ütlus: kõik, mida sa elus saavutada tahad, saad teha kakaoraha eest. See näitab, et kakaokasvatus on olnud kasumlik tegevus ning kakaokasvatajad on olnud au sees. Praegu see enam nii ei ole. Keskmiselt saab kakaokasvataja ühe 100grammise piimašokolaadi tahvli hinnast endale vaid 6%, kuid veel 1980ndatel aastatel kuulus talle 16%! See tähendab, et kakaotalunike vaesus süveneb, samas šokolaaditööstuse tulud suurenevad. Võiks ju arvata, et kui kakao hind tõuseb, paraneb ka kakaotalunike sissetulek. Tegelikult on olukord vastupidine. Hinnatõus tuleneb pigem istanduste väsimisest ja vähenemisest. Kakao kasvatamise kehv maine ja talunike madal sissetulek on loonud olukorra, et keegi ei taha olemasolevaid istandusi üle võtta, kui selle haldaja sureb. Kui üks kakaotalunik teenib päevas vaid ühe euro, ei jää üle just palju raha, et oma istandust uuendada. Koos puude vananemisega väheneb aga saagikus ja vähem toorainet tähendab ilmselgelt kõrgemat hinda lõpptarbijale. Käimasoleva üleeuroopalise õiglase šokolaadi kampaania sihiks on rohkem eetiliselt toodetud šokolaadi, mis märgistatud Fair Trade või mõne muu märgiga. Sageli seostatakse šokolaadi kõrget hinda just sertifitseerimissüsteemidega, kuid järelevalvesüsteemiga ühinemine lisab šokolaaditahvlile hinda marginaalselt, kui üldse. Küll tasub hindu kõrvutades võrrelda toodete kakaosisaldust, mis maksumust kindlasti mõjutab. Kakao on enamiku Ghana põllupidajate peamine sissetulekuallikas. Ent ehkki ¹okolaadihinnad tõusevad, nende enda vaesus süveneb. web hosting services top

Kuidas elab Ghana kakaotalunik?

Katriin Pannal foto:erakogu

Kakao on enamiku Ghana põllupidajate peamine sissetulekuallikas. Ent ehkki ¹okolaadihinnad tõusevad, nende enda vaesus süveneb.

Kuidas elab Ghana kakaotalunik?

Ghanas on olnud kasutusel ütlus: kõik, mida sa elus saavutada tahad, saad teha kakaoraha eest. See näitab, et kakaokasvatus on olnud kasumlik tegevus ning kakaokasvatajad on olnud au sees. Praegu see enam nii ei ole. Keskmiselt saab kakaokasvataja ühe 100grammise piimašokolaadi tahvli hinnast endale vaid 6%, kuid veel 1980ndatel aastatel kuulus talle 16%! See tähendab, et kakaotalunike vaesus süveneb, samas šokolaaditööstuse tulud suurenevad.

Võiks ju arvata, et kui kakao hind tõuseb, paraneb ka kakaotalunike sissetulek. Tegelikult on olukord vastupidine. Hinnatõus tuleneb pigem istanduste väsimisest ja vähenemisest. Kakao kasvatamise kehv maine ja talunike madal sissetulek on loonud olukorra, et keegi ei taha olemasolevaid istandusi üle võtta, kui selle haldaja sureb. Kui üks kakaotalunik teenib päevas vaid ühe euro, ei jää üle just palju raha, et oma istandust uuendada. Koos puude vananemisega väheneb aga saagikus ja vähem toorainet tähendab ilmselgelt kõrgemat hinda lõpptarbijale.

Käimasoleva üleeuroopalise õiglase šokolaadi kampaania sihiks on rohkem eetiliselt toodetud šokolaadi, mis märgistatud Fair Trade või mõne muu märgiga. Sageli seostatakse šokolaadi kõrget hinda just sertifitseerimissüsteemidega, kuid järelevalvesüsteemiga ühinemine lisab šokolaaditahvlile hinda marginaalselt, kui üldse. Küll tasub hindu kõrvutades võrrelda toodete kakaosisaldust, mis maksumust kindlasti mõjutab.

Kakao on enamiku Ghana põllupidajate peamine sissetulekuallikas. Ent ehkki ¹okolaadihinnad tõusevad, nende enda vaesus süveneb.
Kuidas elab Ghana kakaotalunik?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Kuidas elab Ghana kakaotalunik?
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn