Lamades kristallide all

Signe Sillasoo

Kristallivalgusteraapia aitab vabaneda pingetest ja stressist ning organismi energiakeskustes tekkinud blokeeringutest.
Teraapia toimub masina abil, mille liigendatud hoobade otsas on mäekristallid. Need on moodustunud ligi kaks miljonit aastat tagasi maapõues gaasist ja mineraalidest, saanud erilise lihvi ja paistavad, kui masin töötab, valgusfiltrite abil igaüks ise värvi.
Protseduur ise on lihtne: inimene lamab, riided seljas, 40 minutit voodil, mille kohale asetatakse masin kristallidega. Viimased suunatakse inimese seitsmele peamisele energiakeskusele ehk t¹akrale. Mahe taustmuusika ja kehapinnale erinevaid värve kiirgavad kristallid tekitavad võnkesagedused, mis tasakaalustavad inimese energiakeskusi, millega on omakorda seotud erinevad organid. Täpsemalt tähendab see, et kristallides tekkiv vibratsioon võngub kaasa meie rakkudes asuvate veemolekulidega ja parandab nende struktuuri. Kuna koosneme kuni 70% veest, on võimalik nõnda inimese tervist tugevalt mõjutada.
Ida ja lääne tarkuste sümbioos
Kui idamaade õpetustes on t¹akrad ja energiate liikumine sajandeid vanad teadmised, siis läänes on need terapeut Erme Martini sõnul üsna uued mõisted, mis mõnes tekitavad võõristust, teise jaoks on seotud müstikaga. “Meil on meditsiin haiguspõhine. Idamaades ei vaadata inimest aga kui haigust, talle lähenetakse holistiliselt ehk terviklikult: uuritakse tema keskkonda, perekonda, suhtumist, käitumismustreid,” selgitab Martin. Neid lääne- ja idamaade teadmisi koondab ta ka kristallivalgusteraapias.
Enne teraapiat toimub väike vestlus, et saada aimu, milliste muredega inimene on tulnud ja millele võiks seansi ajal kõige enam tähelepanu pöörata. “Psühholoogi poole pöördutakse tavaliselt probleemiga. Probleemi taga on aga enamasti mitte hakkama saamine iseenda emotsioonidega,” ütleb Martin.
Teraapia sobib nii noortele kui vanadele, nii neile, kel tervisemuresid pole, aga kes soovivad endaga paremat kontakti saada, kui ka neile, kes otsivad abi oma tervisehädade parandamiseks. See, mitu korda teraapias käia, on individuaalne ning sõltub põhjusest ja eesmärgist, miks teraapiasse tullakse. “Osa käib aeg-ajalt, et pingetest vabaneda ja lõdvestuda. Need, kes tulevad ennast ravima, võiksid püsivama tulemuse saavutamiseks käia vähemalt viiel seansil,” soovitab Erme Martin.