Buckinghami paleed, Towerit ja Madame Tussaud’ vahakujude muuseumi teame juba une pealt. Mida põnevat brittide pealinn endas veel peidab?

London on suurim linn Euroopa Liidus, tõeline rahvuste ja kultuuride paabel, kuhu on kokku tuldud kõikjalt maailmast. Seepärast erineb pealinn paljuski ülejäänud Inglismaast – põlist inglast kohtab siin üpris harva. London tundub koosnevat paljudest väiksematest linnadest: kasvades on ta järk-järgult endasse neelanud ümbritsevad asulad, mis on siiski teatud määral oma identiteedi säilitanud. Samuti tekitab killustatuse tunde asjaolu, et eri linnaosades domineerivad erinevad kultuurid: Whitechapeli on näiteks suuresti asustanud Bangladeshist ja Indiast sisserännanud, mitmes lõunapoolses linnaosas elab palju Kariibi mere saartelt pärit rahvast, Stoke Newingtonis ja Golders Greenis on suur juudi kogukond, Põhja-Kensingtonis resideerub üksjagu marokolasi. Linna tervikuna on seetõttu raske tajuda – igal linnaosal tundub olevat oma keskus või keskused. Kuigi tuntuimad vaatamisväärsused asuvad alal, mida peetakse kesklinnaks, on keskme mõiste ikkagi laialivalguv. Vahemaad on suured ning “keskuse” ühest otsast teise minekuks kulub omajagu aega. Muuseumid ja muud huviväärsused on mööda linna laiali ning seetõttu tasub ette mõelda ja külastada korraga just neid, mis samasse kanti jäävad. Buckinghami paleed, Towerit ja Madame Tussaud’ vahakujude muuseumi teame juba une pealt. Mida põnevat brittide pealinn endas veel peidab? web hosting services top

London linnulennult

Elo Masing

Buckinghami paleed, Towerit ja Madame Tussaud’ vahakujude muuseumi teame juba une pealt. Mida põnevat brittide pealinn endas veel peidab?

London linnulennult

London on suurim linn Euroopa Liidus, tõeline rahvuste ja kultuuride paabel, kuhu on kokku tuldud kõikjalt maailmast. Seepärast erineb pealinn paljuski ülejäänud Inglismaast – põlist inglast kohtab siin üpris harva. London tundub koosnevat paljudest väiksematest linnadest: kasvades on ta järk-järgult endasse neelanud ümbritsevad asulad, mis on siiski teatud määral oma identiteedi säilitanud. Samuti tekitab killustatuse tunde asjaolu, et eri linnaosades domineerivad erinevad kultuurid: Whitechapeli on näiteks suuresti asustanud Bangladeshist ja Indiast sisserännanud, mitmes lõunapoolses linnaosas elab palju Kariibi mere saartelt pärit rahvast, Stoke Newingtonis ja Golders Greenis on suur juudi kogukond, Põhja-Kensingtonis resideerub üksjagu marokolasi.

Linna tervikuna on seetõttu raske tajuda – igal linnaosal tundub olevat oma keskus või keskused. Kuigi tuntuimad vaatamisväärsused asuvad alal, mida peetakse kesklinnaks, on keskme mõiste ikkagi laialivalguv. Vahemaad on suured ning “keskuse” ühest otsast teise minekuks kulub omajagu aega. Muuseumid ja muud huviväärsused on mööda linna laiali ning seetõttu tasub ette mõelda ja külastada korraga just neid, mis samasse kanti jäävad.

Buckinghami paleed, Towerit ja Madame Tussaud’ vahakujude muuseumi teame juba une pealt. Mida põnevat brittide pealinn endas veel peidab?
London linnulennult
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
London linnulennult
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn