Kirjanik Indrek Hargla (43) usub, et igaüks, kes vähegi võib, peaks olema iseenda peremees ning katsuma elada nii, et tänane päev oleks mõnus.

Juristidiplomiga Hargla, Eesti tuntumaid ja viljakamaid ulme- ja krimikirjanikke, jättis möödunud aasta kevadel hüvasti pikaaegse karjääriga välisministeeriumis ning pühendus kirjutamisele. Millised on teie varaseimad mälestused kirjutamisest? Midagi noorpõlves pusisin, aga sain aru, et kirjutamine on mulle liiga raske. Mõtlesin küll, et õudselt lahe oleks, kui oskaks kirjutada, kriminaalromaani näiteks või ulmet, mida ma palju lugesin. Koolikirjandid olid samas väga lihtsad, nendega ei olnud kunagi muret. Kirjandid ja ajalugu olid need, millega sain oma keskmist hinnet kõrgemaks kruvida. Ja nüüd – mis tunne on, kui raamat tuleb trükist? Kui trükist tuleb, on erutus juba üle läinud. Tore on olla siis, kui oled käsikirja läbi lugenud ja veendunud, et sai selline, nagu tahtsid. Samas on tänapäeval raamatuid nii tohutult palju, et kui oled ühe juurde kirjutanud, ei muuda see maailma sel määral, et oleks põhjust käia ringi, nina taeva poole. Tore küll, kui sinu raamat on selle massi sees, aga see ei ole midagi väga erilist – kui sina ei kirjuta, kirjutab keegi teine. Kirjanik Indrek Hargla (43) usub, et igaüks, kes vähegi võib, peaks olema iseenda peremees ning katsuma elada nii, et tänane päev oleks mõnus. web hosting services top

Ma pole väga uuendusmeelne

Tekst: Monica Raud, fotod: erakogu

Kirjanik Indrek Hargla (43) usub, et igaüks, kes vähegi võib, peaks olema iseenda peremees ning katsuma elada nii, et tänane päev oleks mõnus.

Juristidiplomiga Hargla, Eesti tuntumaid ja viljakamaid ulme- ja krimikirjanikke, jättis möödunud aasta kevadel hüvasti pikaaegse karjääriga välisministeeriumis ning pühendus kirjutamisele.

Millised on teie varaseimad mälestused kirjutamisest?

Midagi noorpõlves pusisin, aga sain aru, et kirjutamine on mulle liiga raske. Mõtlesin küll, et õudselt lahe oleks, kui oskaks kirjutada, kriminaalromaani näiteks või ulmet, mida ma palju lugesin. Koolikirjandid olid samas väga lihtsad, nendega ei olnud kunagi muret. Kirjandid ja ajalugu olid need, millega sain oma keskmist hinnet kõrgemaks kruvida.

Ja nüüd – mis tunne on, kui raamat tuleb trükist?

Kui trükist tuleb, on erutus juba üle läinud. Tore on olla siis, kui oled käsikirja läbi lugenud ja veendunud, et sai selline, nagu tahtsid. Samas on tänapäeval raamatuid nii tohutult palju, et kui oled ühe juurde kirjutanud, ei muuda see maailma sel määral, et oleks põhjust käia ringi, nina taeva poole. Tore küll, kui sinu raamat on selle massi sees, aga see ei ole midagi väga erilist – kui sina ei kirjuta, kirjutab keegi teine.

Ma pole väga uuendusmeelne
Kirjanik Indrek Hargla (43) usub, et igaüks, kes vähegi võib, peaks olema iseenda peremees ning katsuma elada nii, et tänane päev oleks mõnus.
Ma pole väga uuendusmeelne
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ma pole väga uuendusmeelne
NÜÜD TEISITI

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn