Marrakech Marokos kas meeldib, haarates võõra oma pöörasesse embusesse, või ei meeldi üldse. Rahulik eestlane kipub pigem kultuuri¹okki saama.

Punane linn, nagu Marrakechi nimi tõlkes kõlab, ei ürita kellegi meele järele olla. Ta teab enda väärtust, soovimata juhuslikule külalisele oma varjatud võlusid reeta. See tuleb välja teenida. Muidu jäävadki mälestustes valitsema kõrvulukustav lärm, pealetükkivad kohalikud ja suvel halastamatult lõõmav Sahara päike ning mitte hetkekski mööduv tunne, et jälle on nahk üle kõrvade tõmmatud. Ega ilmaasjata ole ajakiri Time nimetanud Marrakechi moekohaks, kus märksõnadeks on art deco, chill out ja toonekured. Just, toonekured. Mitte ühelegi medina (vanalinna) külastajale ei saa jääda märkamatuks need majesteetlikud linnud, kes dramaatilist minevikku meenutaval linnamüüril uhkelt oma pikki kaelu taeva poole sirutavad. Paneb imestama, et nad on vabatahtlikult ehitanud oma pesad linna mitte just kõige rahulikumasse piirkonda. Kured on Marrakechis pühad. Legende, mis põhjendavad linnaelanike üdini austavat suhtumist lindudesse, on erinevaid. Kõige levinum neist pajatab kohalikust napsitanud imaamist ehk vaimulikust, kes, olles riietunud Maroko traditsioonilisse rüüsse – valgesse d¾ellabasse ja musta pealisrüüsse –, ronib minareti – mošee arhitektuuri juurde kuuluva tuletorni tippu ja asub jumalat teotama. Shazam! Allah päästab oma viha valla, muutes imaami sealsamas toonekureks. Marrakech Marokos kas meeldib, haarates võõra oma pöörasesse embusesse, või ei meeldi üldse. Rahulik eestlane kipub pigem kultuuri¹okki saama. web hosting services top

Marrakech, romantikutele ja aferistidele

Ave Riisberg

Marrakech Marokos kas meeldib, haarates võõra oma pöörasesse embusesse, või ei meeldi üldse. Rahulik eestlane kipub pigem kultuuri¹okki saama.

Marrakech, romantikutele ja aferistidele

Punane linn, nagu Marrakechi nimi tõlkes kõlab, ei ürita kellegi meele järele olla. Ta teab enda väärtust, soovimata juhuslikule külalisele oma varjatud võlusid reeta. See tuleb välja teenida. Muidu jäävadki mälestustes valitsema kõrvulukustav lärm, pealetükkivad kohalikud ja suvel halastamatult lõõmav Sahara päike ning mitte hetkekski mööduv tunne, et jälle on nahk üle kõrvade tõmmatud. Ega ilmaasjata ole ajakiri Time nimetanud Marrakechi moekohaks, kus märksõnadeks on art deco, chill out ja toonekured. Just, toonekured. Mitte ühelegi medina (vanalinna) külastajale ei saa jääda märkamatuks need majesteetlikud linnud, kes dramaatilist minevikku meenutaval linnamüüril uhkelt oma pikki kaelu taeva poole sirutavad. Paneb imestama, et nad on vabatahtlikult ehitanud oma pesad linna mitte just kõige rahulikumasse piirkonda. Kured on Marrakechis pühad. Legende, mis põhjendavad linnaelanike üdini austavat suhtumist lindudesse, on erinevaid. Kõige levinum neist pajatab kohalikust napsitanud imaamist ehk vaimulikust, kes, olles riietunud Maroko traditsioonilisse rüüsse – valgesse d¾ellabasse ja musta pealisrüüsse –, ronib minareti – mošee arhitektuuri juurde kuuluva tuletorni tippu ja asub jumalat teotama. Shazam! Allah päästab oma viha valla, muutes imaami sealsamas toonekureks.

Marrakech Marokos kas meeldib, haarates võõra oma pöörasesse embusesse, või ei meeldi üldse. Rahulik eestlane kipub pigem kultuuri¹okki saama.
Marrakech, romantikutele ja aferistidele
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Marrakech, romantikutele ja aferistidele
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn