Milleks on kehale mineraalaineid vaja? Ja kui neid napib, millist purki valida? Kas lähtuda välimusest või hinnast?

Mineraalaineid on vaja luude ja vere koostisse, ka rakkude toimimiseks. Koos vitamiinidega on need oluliste ensüümide ja koensüümide komponentideks, milleta ükski reaktsioon ei tööta. Kehas võib olla vitamiine piisavalt, kuid sageli need ilma mineraalideta ei toimi. Näiteks nägemiseks vajaliku A-vitamiini aktiveerimiseks on tarvis tsinki. Makromineraale, millest keskendume kaltsiumile ja magneesiumile, vajab keha suures koguses. Mikro- ehk jälgmineraale, mille puhul võtame fookusse tsingi, raua, kroomi ja seleeni, on vaja vähe. Endale sobilikku lisandit valides võib purgikese välimus tähelepanu köita, kuid olla siiski petlik, nagu ka hind, sest mineraalaineid on eri vormides ja nende hind on tootjale erinev. Mida kvaliteetsem tooraine, seda kallim hind. Kui preparaat on väga soodsa hinnaga, siis on selles kas tootja jaoks kõige odavam mineraalivorm või on kallimat toorainet väga väikses koguses. Näiteks on kõige odavam ja levinud kaltsiumi vorm preparaatides kaltsiumkarbonaat. Seda võib preparaadis olla küll koguselt palju, ent kuna selle vormi puhul on tegu kivimiga, siis ei pruugi keha seda alati omastada. Seega võib osta hinnalt soodsa preparaadi, kuid sellest oodatud kasu mitte saada. Soovides parima imenduvuse ja kvaliteediga toodet, tuleb osata pakutavas orienteeruda. Milleks on kehale mineraalaineid vaja? Ja kui neid napib, millist purki valida? Kas lähtuda välimusest või hinnast? web hosting services top

Milliseid mineraalaineid eelistada?

Sirli Kivisaar, toitumisterapeut

Milleks on kehale mineraalaineid vaja? Ja kui neid napib, millist purki valida? Kas lähtuda välimusest või hinnast?

Milliseid mineraalaineid eelistada?

Mineraalaineid on vaja luude ja vere koostisse, ka rakkude toimimiseks. Koos vitamiinidega on need oluliste ensüümide ja koensüümide komponentideks, milleta ükski reaktsioon ei tööta. Kehas võib olla vitamiine piisavalt, kuid sageli need ilma mineraalideta ei toimi. Näiteks nägemiseks vajaliku A-vitamiini aktiveerimiseks on tarvis tsinki.

Makromineraale, millest keskendume kaltsiumile ja magneesiumile, vajab keha suures koguses. Mikro- ehk jälgmineraale, mille puhul võtame fookusse tsingi, raua, kroomi ja seleeni, on vaja vähe.

Endale sobilikku lisandit valides võib purgikese välimus tähelepanu köita, kuid olla siiski petlik, nagu ka hind, sest mineraalaineid on eri vormides ja nende hind on tootjale erinev. Mida kvaliteetsem tooraine, seda kallim hind. Kui preparaat on väga soodsa hinnaga, siis on selles kas tootja jaoks kõige odavam mineraalivorm või on kallimat toorainet väga väikses koguses. Näiteks on kõige odavam ja levinud kaltsiumi vorm preparaatides kaltsiumkarbonaat. Seda võib preparaadis olla küll koguselt palju, ent kuna selle vormi puhul on tegu kivimiga, siis ei pruugi keha seda alati omastada. Seega võib osta hinnalt soodsa preparaadi, kuid sellest oodatud kasu mitte saada. Soovides parima imenduvuse ja kvaliteediga toodet, tuleb osata pakutavas orienteeruda.

Milleks on kehale mineraalaineid vaja? Ja kui neid napib, millist purki valida? Kas lähtuda välimusest või hinnast?
Milliseid mineraalaineid eelistada?
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Milliseid mineraalaineid eelistada?
TOIT JA TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn