Naised eri paigust

Monica Raud

Tallinna Rahvusvahelises Naisteklubis, mis on koos käinud juba 21 aastat, õpitakse Eestit tundma ja panustatakse usinalt heategevusse.

Naised eri paigust

Peagi pärast Eesti taasiseseisvumist ühendasid jõud neli naist ning lõid Tallinnas rahvusvahelise naisteklubi. Et klubi on mõeldud ennekõike ajutiselt Eestis elavatele naistele, muutub liikmeskond kogu aeg, kuid tänaseks on see saavutanud senise rekordi: 85 naist 26 rahvusest, enamik Euroopa riikidest, kuid ka näiteks USAst, Hiinast, Indiast, Jaapanist, Austraaliast, Ugandast, Iisraelist ja Colombiast. Keegi täpselt järge ei pea, kuid seltskonnas on nii naisi, kes siin abikaasat saatmas, kui ka naisi, kes ise Eestisse tööle asunud.

“Meie liikmed on öelnud, et ilma selle klubita oleksid nad olnud täitsa “kadunud”,” rõõmustab klubi president, Saksa suursaadiku proua Eva Koep-Schlaga ettevõtmise kasulikkuse üle. Endasugustega suhtlemine ja kohaliku elu kohta praktilise info vahetamine aitab palju kaasa, et uues riigis kohaneda ja kohalikust elust rõõmu tunda. Ühtlasi õpitakse koos mõistma ja hindama Eesti ajalugu, kultuuri ja kombeid – selleks kohtutakse oma üritustel eri eluvaldkondade eestlastega ning külastatakse huviväärseid paiku, sealhulgas ettevõtteid. Vähem oluline pole heategevus, sest maailma eri paigust kokku tulnud naised soovivad omalt poolt midagi Eestile anda. See on traditsiooniks teisteski rahvusvahelistes naisteklubides üle maailma.