Õige toitumine on tervise alus. Mis saab aga siis, kui selle pärast muretsemine muutub kinnisideeks ja areneb välja ortoreksia?

Toitumishäiretest tuntakse hästi anoreksiat ja buliimiat, kuid uue aja haigus ortoreksia on endiselt võrdlemisi tundmatu ja alahinnatud. Ortoreksia pole ametlikult söömishäire, ent seda esineb järjest enam. Kui anorektikud ja buliimikud muretsevad eelkõige toidu koguse pärast, siis ortorektiku põhifookus on toidu kvaliteedil. Soovitakse süüa vaid kõige tervislikumaid toite, välditakse igasuguseid lisaaineid, sageli eelistatakse mahedalt ja loodussäästlikult kasvatatud toiduaineid. Nendes põhimõtetes pole iseenesest midagi halba, aga toidu tervislikkus muutub ortorektiku jaoks kinnisideeks. Nii hakatakse vältima väljas einestamist, kuna kardetakse, et pakutav toit on täis lisa- ja saasteaineid, ning valitakse vaid kindlaid, n-ö ohutuid toiduaineid. Vahel mõeldakse enda jaoks välja tervisereeglid, mis ei pruugi üldse põhjendatud olla. Seetõttu piiravad ortorektikud oma toidusedelit, enamasti äärmuslikult. Järgitakse eridieete, mis panevad proovile enesekontrolli ja tahtejõu. Oma tugevuse üle tuntakse uhkust, libastumised aga toovad kaasa süütunde ning endale seatakse veelgi karmimad reeglid. Sageli armastavad ortorektikud oma seisukohti teistega jagada ja võivad enda omadest erinevaid toitumisprintsiipe maha teha. Õige toitumine on tervise alus. Mis saab aga siis, kui selle pärast muretsemine muutub kinnisideeks ja areneb välja ortoreksia? web hosting services top

Ohtlik ortoreksia

Sandra Leeben

Õige toitumine on tervise alus. Mis saab aga siis, kui selle pärast muretsemine muutub kinnisideeks ja areneb välja ortoreksia?

Ohtlik ortoreksia

Toitumishäiretest tuntakse hästi anoreksiat ja buliimiat, kuid uue aja haigus ortoreksia on endiselt võrdlemisi tundmatu ja alahinnatud. Ortoreksia pole ametlikult söömishäire, ent seda esineb järjest enam. Kui anorektikud ja buliimikud muretsevad eelkõige toidu koguse pärast, siis ortorektiku põhifookus on toidu kvaliteedil. Soovitakse süüa vaid kõige tervislikumaid toite, välditakse igasuguseid lisaaineid, sageli eelistatakse mahedalt ja loodussäästlikult kasvatatud toiduaineid. Nendes põhimõtetes pole iseenesest midagi halba, aga toidu tervislikkus muutub ortorektiku jaoks kinnisideeks. Nii hakatakse vältima väljas einestamist, kuna kardetakse, et pakutav toit on täis lisa- ja saasteaineid, ning valitakse vaid kindlaid, n-ö ohutuid toiduaineid. Vahel mõeldakse enda jaoks välja tervisereeglid, mis ei pruugi üldse põhjendatud olla. Seetõttu piiravad ortorektikud oma toidusedelit, enamasti äärmuslikult. Järgitakse eridieete, mis panevad proovile enesekontrolli ja tahtejõu. Oma tugevuse üle tuntakse uhkust, libastumised aga toovad kaasa süütunde ning endale seatakse veelgi karmimad reeglid. Sageli armastavad ortorektikud oma seisukohti teistega jagada ja võivad enda omadest erinevaid toitumisprintsiipe maha teha.

Õige toitumine on tervise alus. Mis saab aga siis, kui selle pärast muretsemine muutub kinnisideeks ja areneb välja ortoreksia?
Ohtlik ortoreksia
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Ohtlik ortoreksia
TOIT JA TERVIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn