Seinad rapuvad ja asjad kukuvad. Kodu ei ole enam, on vaid metsik hirm. Tuleb jätta kõik ja põgeneda, kuhu võimalik. Nüüdsest on ta pagulane.

Afganistanist põgenenud Yasir (nimi muudetud) on Eestis olnud juba mõnda aega. Ametlikult on ta pagulane, omades siinset elamisluba. Mees põgenes Afganistanist sõja tõttu, seda siis, kui mitu tema pereliiget olid kas tapetud või lihtsalt sõjale jalgu jäänud ja surnud. “Teadsin, et ma ei jää ellu ja kui tekkis võimalus, tuli sellest kinni haarata,” ütleb Yasir üsna heas inglise keeles. Võimalus saabus tema ellu smugeldaja näol ja maksis ka üsna suure summa. “Mul oli õnneks midagi säästetud ja ühe sugulase abiga sain need tuhanded eurod kokku,” meenutab Yasir. Nii jõudis ta mitme riigi kaudu Eestisse ja kuigi tal oli kavatsus edasi liikuda Rootsi, kus teda ootas ees suurem Afganistani kogukond, peeti ta siin kinni. Edasise kohta on mees napisõnaline, öeldes vaid, et järgmised kuud meenutasid vanglat, kuna ainuke asi, mis ta teha sai, oli oodata. See viis ka lõpuks sihile. Nüüd on talle juba elamisluba antud ja ta on vaba inimene. “Ma ei ole kõigega siiski kohanenud ja vihkan näiteks seda külma. Ka inimesed on teistsugused ja ma tunnen tihti, et olen nende jaoks vaid sissetungija, olgugi et põgenemine ei olnud ka minu vaba valik,” räägib Yasir. Praegu on tema ainuke eesmärk leida töö, et Eestis paremini hakkama saada. Seda raskendab puudulik keeleoskus ja mehe sõnul tihti ka tema rahvus, mis paneb talle terroristisildi külge, kuigi oma sõnul on ta terrorismi ohver. Seinad rapuvad ja asjad kukuvad. Kodu ei ole enam, on vaid metsik hirm. Tuleb jätta kõik ja põgeneda, kuhu võimalik. Nüüdsest on ta pagulane. web hosting services top

Pagulasena Eestis

Barbara Lehtna

Seinad rapuvad ja asjad kukuvad. Kodu ei ole enam, on vaid metsik hirm. Tuleb jätta kõik ja põgeneda, kuhu võimalik. Nüüdsest on ta pagulane.

Pagulasena Eestis

Afganistanist põgenenud Yasir (nimi muudetud) on Eestis olnud juba mõnda aega. Ametlikult on ta pagulane, omades siinset elamisluba. Mees põgenes Afganistanist sõja tõttu, seda siis, kui mitu tema pereliiget olid kas tapetud või lihtsalt sõjale jalgu jäänud ja surnud. “Teadsin, et ma ei jää ellu ja kui tekkis võimalus, tuli sellest kinni haarata,” ütleb Yasir üsna heas inglise keeles.

Võimalus saabus tema ellu smugeldaja näol ja maksis ka üsna suure summa. “Mul oli õnneks midagi säästetud ja ühe sugulase abiga sain need tuhanded eurod kokku,” meenutab Yasir. Nii jõudis ta mitme riigi kaudu Eestisse ja kuigi tal oli kavatsus edasi liikuda Rootsi, kus teda ootas ees suurem Afganistani kogukond, peeti ta siin kinni. Edasise kohta on mees napisõnaline, öeldes vaid, et järgmised kuud meenutasid vanglat, kuna ainuke asi, mis ta teha sai, oli oodata. See viis ka lõpuks sihile. Nüüd on talle juba elamisluba antud ja ta on vaba inimene.

“Ma ei ole kõigega siiski kohanenud ja vihkan näiteks seda külma. Ka inimesed on teistsugused ja ma tunnen tihti, et olen nende jaoks vaid sissetungija, olgugi et põgenemine ei olnud ka minu vaba valik,” räägib Yasir. Praegu on tema ainuke eesmärk leida töö, et Eestis paremini hakkama saada. Seda raskendab puudulik keeleoskus ja mehe sõnul tihti ka tema rahvus, mis paneb talle terroristisildi külge, kuigi oma sõnul on ta terrorismi ohver.

Seinad rapuvad ja asjad kukuvad. Kodu ei ole enam, on vaid metsik hirm. Tuleb jätta kõik ja põgeneda, kuhu võimalik. Nüüdsest on ta pagulane.
Pagulasena Eestis
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Pagulasena Eestis
TULIPUNKT

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn