Horvaatia rannik on täis puistatud võrratuid saari, mille vahel praamide ja paatidega ristlemine on omaette nauding. Kogu Vahemeres on rohkem saari vaid Kreekal.

Horvaatia vetesse mahub üle tuhande saare, millest 66 on ka asustatud. Jaotatakse neid Aadria mere põhjaosa ning lõunaosa ehk Dalmaatsia ranniku saarteks. Siin valitseb vahemereline kliima, mis tähendab, et suved on kuivad ja kuumad, talved mahedad, kuid niisked. Pehmes kliimas võib “süüdistada” sooja Aadria merd, mille temperatuur ei lange ka talvel alla kümne kraadi. Loodus on enamjaolt mägine ja kivine. Ajalooliselt ongi ehitusmaterjalina eriti hinnas olnud Dalmaatsia saarte suurepärase kvaliteediga kivim. Sellest on ehitatud kirikuid ja paleesid eelkõige Horvaatias, aga ka Venezias ning mujal Itaalias, seda on kasutatud Valges Majas ning Stockholmi kuningapalees. Siinsetel saartel võib kõndida üle 2000 aasta vanustel roomaaegsetel teedel, imetleda Venezia vabariigi hiilgeaegadest pärit massiivseid kirikuid ning Austria-Ungari ajastu villasid. Horvaatias leidub saari nii aktiivseks puhkuseks, rannas vedelemiseks kui ka hommikuni pidutsemiseks. Pakutakse mitmesuguseid veeatraktsioone, purjetamist, sukeldumisvõimalust ning jalgrattalaenutust. Kui on soov merd mööda seilata, siis kirkalt sinine Aadria meri on selleks just õige koht. Jahtide, purjekate ja paatide laenutuspaiku leidub küllaga. Horvaatia rannik on täis puistatud võrratuid saari, mille vahel praamide ja paatidega ristlemine on omaette nauding. Kogu Vahemeres on rohkem saari vaid Kreekal. web hosting services top

Pärlid Horvaatia rannikul

Tekst ja fotod: Sigrid Suu-Peica

Horvaatia rannik on täis puistatud võrratuid saari, mille vahel praamide ja paatidega ristlemine on omaette nauding. Kogu Vahemeres on rohkem saari vaid Kreekal.

Horvaatia vetesse mahub üle tuhande saare, millest 66 on ka asustatud. Jaotatakse neid Aadria mere põhjaosa ning lõunaosa ehk Dalmaatsia ranniku saarteks. Siin valitseb vahemereline kliima, mis tähendab, et suved on kuivad ja kuumad, talved mahedad, kuid niisked. Pehmes kliimas võib “süüdistada” sooja Aadria merd, mille temperatuur ei lange ka talvel alla kümne kraadi. Loodus on enamjaolt mägine ja kivine. Ajalooliselt ongi ehitusmaterjalina eriti hinnas olnud Dalmaatsia saarte suurepärase kvaliteediga kivim. Sellest on ehitatud kirikuid ja paleesid eelkõige Horvaatias, aga ka Venezias ning mujal Itaalias, seda on kasutatud Valges Majas ning Stockholmi kuningapalees.
Siinsetel saartel võib kõndida üle 2000 aasta vanustel roomaaegsetel teedel, imetleda Venezia vabariigi hiilgeaegadest pärit massiivseid kirikuid ning Austria-Ungari ajastu villasid. Horvaatias leidub saari nii aktiivseks puhkuseks, rannas vedelemiseks kui ka hommikuni pidutsemiseks. Pakutakse mitmesuguseid veeatraktsioone, purjetamist, sukeldumisvõimalust ning jalgrattalaenutust. Kui on soov merd mööda seilata, siis kirkalt sinine Aadria meri on selleks just õige koht. Jahtide, purjekate ja paatide laenutuspaiku leidub küllaga.

Pärlid Horvaatia rannikul
Horvaatia rannik on täis puistatud võrratuid saari, mille vahel praamide ja paatidega ristlemine on omaette nauding. Kogu Vahemeres on rohkem saari vaid Kreekal.
Pärlid Horvaatia rannikul
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Pärlid Horvaatia rannikul
PUHKUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn