Keenias nähakse puuet kui needust jumalalt, kes karistab inimesi minevikus tehtud halva pärast.

Läinud suvel olid kolm Eesti kurti Keenias vabatahtlikuna tööl, eesmärgiks tõsta teadlikkust puuetega inimeste olukorrast ja anda sealsetele erivajadustega inimestele elavat eeskuju, et nad ei tunneks oma puude pärast häbi. Võõras kultuuris oli puudega inimeste julgustamine raske, selle põhjused algavad aga kaugelt. Kultuurist tulenevaid nähtusi ei saa nimetada probleemideks – kultuur võib ehk defineerida seda, millesse inimesed usuvad ja mida tõeks peavad. Keenia kultuur on arhailine ja traditsioonidest tulvil. Läänelikud mõjutused pole sinna kuigivõrd jõudnud ja näiteks enamik maainimesi seda ei soovigi. Nõnda nähakse selles Ida-Aafrika riigis puuet veel praegusajalgi kui needust jumalalt, kes karistab inimesi minevikus tehtud halva pärast. Meditsiinilisi põhjusi puude taga ei tunnistata – jumala karistuse kõrval võib kohalike meelest tegu olla ka kellegi poolt perekonnale pandud needusega. See uskumus viib äärmuslikes perekondades sinnani, et puudega lapsi varjatakse võõraste eest lausa nii kiivalt, et need õnnetud inimesed ei astu elu jooksul kordagi koduõuest välja. Nad on perekonnas nii väärtusetud, et neil ei nähta mingit tulevikku: neid lapsi ei viida kooli ja nad ei õpi kunagi välismaailmaga suhestuma ja seal hakkama saama. Ühel äärmuslikul juhul näiteks hoidis isa oma vaimupuudega last laudas lehmade keskel seitse aastat, kuni see avastati ja isa oma teo eest vangi pandi. Vanemad ei arva, et erivajadustega lapsel on võimalik iseseisvalt hakkama saada ja seega ei õpetata talle elu jooksul peaaegu mitte midagi. Mis teeb temast vanematest ääretult sõltuva inimese. Keenias nähakse puuet kui needust jumalalt, kes karistab inimesi minevikus tehtud halva pärast. web hosting services top

Peidus oma puudega

Kaire Papp

Keenias nähakse puuet kui needust jumalalt, kes karistab inimesi minevikus tehtud halva pärast.

Peidus oma puudega

Läinud suvel olid kolm Eesti kurti Keenias vabatahtlikuna tööl, eesmärgiks tõsta teadlikkust puuetega inimeste olukorrast ja anda sealsetele erivajadustega inimestele elavat eeskuju, et nad ei tunneks oma puude pärast häbi. Võõras kultuuris oli puudega inimeste julgustamine raske, selle põhjused algavad aga kaugelt.

Kultuurist tulenevaid nähtusi ei saa nimetada probleemideks – kultuur võib ehk defineerida seda, millesse inimesed usuvad ja mida tõeks peavad. Keenia kultuur on arhailine ja traditsioonidest tulvil. Läänelikud mõjutused pole sinna kuigivõrd jõudnud ja näiteks enamik maainimesi seda ei soovigi. Nõnda nähakse selles Ida-Aafrika riigis puuet veel praegusajalgi kui needust jumalalt, kes karistab inimesi minevikus tehtud halva pärast. Meditsiinilisi põhjusi puude taga ei tunnistata – jumala karistuse kõrval võib kohalike meelest tegu olla ka kellegi poolt perekonnale pandud needusega.

See uskumus viib äärmuslikes perekondades sinnani, et puudega lapsi varjatakse võõraste eest lausa nii kiivalt, et need õnnetud inimesed ei astu elu jooksul kordagi koduõuest välja. Nad on perekonnas nii väärtusetud, et neil ei nähta mingit tulevikku: neid lapsi ei viida kooli ja nad ei õpi kunagi välismaailmaga suhestuma ja seal hakkama saama. Ühel äärmuslikul juhul näiteks hoidis isa oma vaimupuudega last laudas lehmade keskel seitse aastat, kuni see avastati ja isa oma teo eest vangi pandi. Vanemad ei arva, et erivajadustega lapsel on võimalik iseseisvalt hakkama saada ja seega ei õpetata talle elu jooksul peaaegu mitte midagi. Mis teeb temast vanematest ääretult sõltuva inimese.

Keenias nähakse puuet kui needust jumalalt, kes karistab inimesi minevikus tehtud halva pärast.
Peidus oma puudega
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Peidus oma puudega
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn