Kui mehi lõigatakse ümber usulistel ja hügieenilistel põhjustel, siis miks sandistatakse naisi, moondades nende suguorganeid?

Maailmas elab üle 125 miljoni tüdruku ja naise, kelle suguelundid on köndistatud. Tegemist ei ole naiste ümberlõikamisega, vaid hoopis aegade hõlmast pärit uskumustest ja traditsioonidest tingitud tavade kogumiga. On isegi arvatud, et see tuleneb religioonist (eriti islamist), kuid tegelikult pole islamis, ristiusus ega judaismis juhiseid, mis võinuksid panna aluse naiste suguorganite moondamist nõudvale tavale. Selle vastu on võideldud nii lääne- kui ka islamiriikides aastaid. On islamiriike, kus see komme on hukka mõistetud ja keelatud. Näiteks Saudi Araabias, mis on islamimaailma keskus, pole seda harrastatud. Seega ei saa väita, et tegu on islamil põhineva kombega. Pigem tuleb põhjusi otsida kohalikust kultuurist, mida on omakorda mõjutanud Aafrika kultuur. Paljudes Aafrika riikides on ligi 98% naistest moondatud suguorganitega. Umbes pooled sellistest lõikustest tehakse Egiptuses, Etioopias ja Sudaanis. Enim on see levinud Egiptuses, kus sandistatakse nii kristlastest (koptidest) kui ka moslemitest naisi. Paljudes sealsetes külades usutakse praeguseni, et kogu tegevus tuleneb usust ja on nõutav. Ülejäänud suguorganite köndistamised toimuvad valdavalt Lähis-Idas, peamiselt Iraagis ja iseäranis Kurdistanis. Traditsiooniliselt elab enamik kurde maal, kus naistel on suur koorem kanda. Samas puuduvad neil patriarhaalses ühiskonnas eneseväljenduse õigused ja sotsiaalsed garantiid. Naiste suguorganite sandistamine on seal vaieldamatu naiseks olemise osa. Kui mehi lõigatakse ümber usulistel ja hügieenilistel põhjustel, siis miks sandistatakse naisi, moondades nende suguorganeid? web hosting services top

Sandistav tava

Kadri Jõgi

Kui mehi lõigatakse ümber usulistel ja hügieenilistel põhjustel, siis miks sandistatakse naisi, moondades nende suguorganeid?

Sandistav tava

Maailmas elab üle 125 miljoni tüdruku ja naise, kelle suguelundid on köndistatud. Tegemist ei ole naiste ümberlõikamisega, vaid hoopis aegade hõlmast pärit uskumustest ja traditsioonidest tingitud tavade kogumiga. On isegi arvatud, et see tuleneb religioonist (eriti islamist), kuid tegelikult pole islamis, ristiusus ega judaismis juhiseid, mis võinuksid panna aluse naiste suguorganite moondamist nõudvale tavale. Selle vastu on võideldud nii lääne- kui ka islamiriikides aastaid. On islamiriike, kus see komme on hukka mõistetud ja keelatud. Näiteks Saudi Araabias, mis on islamimaailma keskus, pole seda harrastatud. Seega ei saa väita, et tegu on islamil põhineva kombega. Pigem tuleb põhjusi otsida kohalikust kultuurist, mida on omakorda mõjutanud Aafrika kultuur. Paljudes Aafrika riikides on ligi 98% naistest moondatud suguorganitega.

Umbes pooled sellistest lõikustest tehakse Egiptuses, Etioopias ja Sudaanis. Enim on see levinud Egiptuses, kus sandistatakse nii kristlastest (koptidest) kui ka moslemitest naisi. Paljudes sealsetes külades usutakse praeguseni, et kogu tegevus tuleneb usust ja on nõutav. Ülejäänud suguorganite köndistamised toimuvad valdavalt Lähis-Idas, peamiselt Iraagis ja iseäranis Kurdistanis. Traditsiooniliselt elab enamik kurde maal, kus naistel on suur koorem kanda. Samas puuduvad neil patriarhaalses ühiskonnas eneseväljenduse õigused ja sotsiaalsed garantiid. Naiste suguorganite sandistamine on seal vaieldamatu naiseks olemise osa.

Kui mehi lõigatakse ümber usulistel ja hügieenilistel põhjustel, siis miks sandistatakse naisi, moondades nende suguorganeid?
Sandistav tava
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Sandistav tava
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn