Kirjus São Paulos on võimalused piiramatud ja kontrastid teravad. See linn ei ole kergete killast, kuid viib sihikindla edasi ning pakub avastamisrõõmu ja kirevaid elamusi aastateks.

Betoondžungliks tituleeritud São Paulos elab kokku ligi 20 miljonit inimest. Brasiilia mootorina toimivat linna võib hõlpsasti pidada Ladina-Ameerika New Yorgiks. See on hämmastav ja värvikas rahvaste sulatuspott, kust ei puudu luksus, kiire töine elutempo, pöörane meelelahutus, piiramatud võimalused ega ka teravad sotsiaalsed kontrastid. Kõige ootamatum on ehk hinnatase. Arenguriigi ja madalate palkade valguses näib uskumatu, kuidas suudetakse pärast üüri, maksude, arvete ja toidukaupade eest tasumist näiteks 30 ml Diori parfüümi eest maksta 300 reaali ehk ligi 100 eurot. Ülikallid importkaubad ja elektroonika leiavad krõbedatest hindadest hoolimata ostjaid. Kõike – alustades kodumasinatest ja lõpetades kingade, mänguasjade ja isegi toiduga – on võimalik osta järelmaksuga. Pealegi on São Paulosse koondunud enamik riigi miljonäridest, kellest käputäis tiirutab iga päev erahelikopteriga linna kohal ega loe oste tehes sente. Linna luksuspoolest annavad tunnistust nii Oscar Freire šopingutänav, jahmatamapanevalt suurejooneline Jardins'i elurajoon kui ka kõrgklassi ostukeskus Shopping Cidade Jardim, samuti tänaval sagiva isikliku teenindava personali rohkus. Nii on igas jõukamas peres koristaja, lapsehoidja, kokk ja koerajalutajagi. Igas paremas hoones veel valvurid ja väravaavajad, majahooldajad ning koristajad. Koerajalutaja elukutse on tänavapilti arvestades tõusev trend. Nii võib mainekas, peamiselt juudi elanikkonnaga linnaosas Higienópolises silmata ühel tänavalõigul korraga kuni nelja koerajalutajat, riietatud spetsiaalsetesse firmalogoga T-särkidesse ja dressipluusidesse, igaühel kuni viis suurt karvast sõpra rihma sikutamas. Paulistanod armastavad koeri, eriti suuri ja sõbralikke, nagu kuldsed retriiverid. Kirjus São Paulos on võimalused piiramatud ja kontrastid teravad. See linn ei ole kergete killast, kuid viib sihikindla edasi ning pakub avastamisrõõmu ja kirevaid elamusi aastateks. web hosting services top

São Paulo ─ Ladina-Ameerika New York

Grete Kõrgesaar

Kirjus São Paulos on võimalused piiramatud ja kontrastid teravad. See linn ei ole kergete killast, kuid viib sihikindla edasi ning pakub avastamisrõõmu ja kirevaid elamusi aastateks.

São Paulo ─ Ladina-Ameerika New York

Betoondžungliks tituleeritud São Paulos elab kokku ligi 20 miljonit inimest. Brasiilia mootorina toimivat linna võib hõlpsasti pidada Ladina-Ameerika New Yorgiks. See on hämmastav ja värvikas rahvaste sulatuspott, kust ei puudu luksus, kiire töine elutempo, pöörane meelelahutus, piiramatud võimalused ega ka teravad sotsiaalsed kontrastid. Kõige ootamatum on ehk hinnatase. Arenguriigi ja madalate palkade valguses näib uskumatu, kuidas suudetakse pärast üüri, maksude, arvete ja toidukaupade eest tasumist näiteks 30 ml Diori parfüümi eest maksta 300 reaali ehk ligi 100 eurot. Ülikallid importkaubad ja elektroonika leiavad krõbedatest hindadest hoolimata ostjaid. Kõike – alustades kodumasinatest ja lõpetades kingade, mänguasjade ja isegi toiduga – on võimalik osta järelmaksuga. Pealegi on São Paulosse koondunud enamik riigi miljonäridest, kellest käputäis tiirutab iga päev erahelikopteriga linna kohal ega loe oste tehes sente.

Linna luksuspoolest annavad tunnistust nii Oscar Freire šopingutänav, jahmatamapanevalt suurejooneline Jardins'i elurajoon kui ka kõrgklassi ostukeskus Shopping Cidade Jardim, samuti tänaval sagiva isikliku teenindava personali rohkus. Nii on igas jõukamas peres koristaja, lapsehoidja, kokk ja koerajalutajagi. Igas paremas hoones veel valvurid ja väravaavajad, majahooldajad ning koristajad. Koerajalutaja elukutse on tänavapilti arvestades tõusev trend. Nii võib mainekas, peamiselt juudi elanikkonnaga linnaosas Higienópolises silmata ühel tänavalõigul korraga kuni nelja koerajalutajat, riietatud spetsiaalsetesse firmalogoga T-särkidesse ja dressipluusidesse, igaühel kuni viis suurt karvast sõpra rihma sikutamas. Paulistanod armastavad koeri, eriti suuri ja sõbralikke, nagu kuldsed retriiverid.

Kirjus São Paulos on võimalused piiramatud ja kontrastid teravad. See linn ei ole kergete killast, kuid viib sihikindla edasi ning pakub avastamisrõõmu ja kirevaid elamusi aastateks.
São Paulo ─ Ladina-Ameerika New York
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
São Paulo ─ Ladina-Ameerika New York
MAAILM

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn