Hommikul ärgates ei tea kunagi, mis õhtu toob. Kui elu surmaga silmitsi seisma paneb, sõltub hakkamasaamine vaimsest tugevusest, sündmusest endast ja muudest teguritest, millest meil aimugi ei ole.

Kui personali arendusjuht Juta Tasa (34) Soome kõige kõrgemat mäetippu vallutama läks, ei arvanud ta, et sellest tuleb elu matk. Ilmaolude järsk muutus, ebapiisav varustus ja vähene kogemus viisid koguni mõttele surmast. “Seisan lumetormis, jalad, püksid ja jope on läbimärjad. Näen, kuidas jopele tekib jääkiht. Nähtavus on kümme-viisteist meetrit. Tuul on nii tugev, et lumi sajab horisontaalis. Olen surmväsinud ja tean, et kuskil siin peab olema mäetipp, aga mul on sellest täiesti ükskõik,” kirjeldab Juta üht pingelisemat hetke oma elus. Ta ei ole kunagi varem olnud nii tugeva tuule käes ja see väsitab. Tema sõbranna on pannud tuule-vihma kaitseks jopele kilekeebi, mis laperdab ja võimendab jubedat heli. Nii palju, kui ta läbi prillide näeb, sammub ta pinnasel, kus veeloigu peal on lumi või jää. Astudes võib ta olla põlvini vees. “Mõte mägedesse minna tuli sellest, et ma ei olnud oma parima lapsepõlvesõbrannaga ammu midagi koos teinud,” räägib Juta, kuidas sai alguse tema elu jubedaim ja õpetlikem kogemus. “Soovisime minna Soome kõige kõrgemasse tippu, mis asub Norra piiril. Kavatsesime sinna sõita autoga ja kohapeal telgis ööbida. Mõeldud-tehtud!” Kui tuhat kakssada kilomeetrit oli ladusalt seljataga, otsustasid naised viimasest asulast, Kilpisjärvi matkakeskusest, kaardi osta. Keskuse töötaja teavitas, et Soome poolt matkates kujuneb retk kolmepäevaseks. Neil aga nii palju aega ei olnud. Veebist teekonda uurides ja lugedes selgus, et Norra poolt minnes käib päevaga tipus ära. Hommikul ärgates ei tea kunagi, mis õhtu toob. Kui elu surmaga silmitsi seisma paneb, sõltub hakkamasaamine vaimsest tugevusest, sündmusest endast ja muudest teguritest, millest meil aimugi ei ole. web hosting services top

Surmaga silmitsi

Evelin Mikker

Hommikul ärgates ei tea kunagi, mis õhtu toob. Kui elu surmaga silmitsi seisma paneb, sõltub hakkamasaamine vaimsest tugevusest, sündmusest endast ja muudest teguritest, millest meil aimugi ei ole.

Surmaga silmitsi

Kui personali arendusjuht Juta Tasa (34) Soome kõige kõrgemat mäetippu vallutama läks, ei arvanud ta, et sellest tuleb elu matk. Ilmaolude järsk muutus, ebapiisav varustus ja vähene kogemus viisid koguni mõttele surmast. “Seisan lumetormis, jalad, püksid ja jope on läbimärjad. Näen, kuidas jopele tekib jääkiht. Nähtavus on kümme-viisteist meetrit. Tuul on nii tugev, et lumi sajab horisontaalis. Olen surmväsinud ja tean, et kuskil siin peab olema mäetipp, aga mul on sellest täiesti ükskõik,” kirjeldab Juta üht pingelisemat hetke oma elus. Ta ei ole kunagi varem olnud nii tugeva tuule käes ja see väsitab. Tema sõbranna on pannud tuule-vihma kaitseks jopele kilekeebi, mis laperdab ja võimendab jubedat heli. Nii palju, kui ta läbi prillide näeb, sammub ta pinnasel, kus veeloigu peal on lumi või jää. Astudes võib ta olla põlvini vees.

“Mõte mägedesse minna tuli sellest, et ma ei olnud oma parima lapsepõlvesõbrannaga ammu midagi koos teinud,” räägib Juta, kuidas sai alguse tema elu jubedaim ja õpetlikem kogemus. “Soovisime minna Soome kõige kõrgemasse tippu, mis asub Norra piiril. Kavatsesime sinna sõita autoga ja kohapeal telgis ööbida. Mõeldud-tehtud!”

Kui tuhat kakssada kilomeetrit oli ladusalt seljataga, otsustasid naised viimasest asulast, Kilpisjärvi matkakeskusest, kaardi osta. Keskuse töötaja teavitas, et Soome poolt matkates kujuneb retk kolmepäevaseks. Neil aga nii palju aega ei olnud. Veebist teekonda uurides ja lugedes selgus, et Norra poolt minnes käib päevaga tipus ära.

Hommikul ärgates ei tea kunagi, mis õhtu toob. Kui elu surmaga silmitsi seisma paneb, sõltub hakkamasaamine vaimsest tugevusest, sündmusest endast ja muudest teguritest, millest meil aimugi ei ole.
Surmaga silmitsi
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Surmaga silmitsi
MUUTUS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn