Tasakaalu otsinguil

Monica Raud

Naised peaksid õppima kodu ja laste eest hoolitsemist rohkem meestega jagama, arvab kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik, europarlamendi kandidaat ja nelja lapse ema Yoko Alender (34).
Yoko, nagu enamik emasid, on ikka kippunud endale kodus suuremat rolli võtma. Kõike kontrollima. Viimasel ajal, mil tema ühiskondlik ja tööelu on väga aktiivne, on abikaasa Priit aga naise n-ö maa peale toonud, lausudes: sind võib-olla täna ei ole, aga pole hullu, mind võib-olla pole homme. Midagi ei juhtu, lapsed ei armasta sind seepärast vähem. Nii on Yoko õppinud leppima sellega, et kaasa teeb asju ehk teisiti ja teises tempos, saadab vahel lapsed sukkpüksteta välja, kuid need on pisiasjad.
Meeste ja naiste võrdsed võimalused on Yokole hingelähedane teema. Ta lööb kaasa ka projektis, mille mõte on tuua rohkem noori naisi poliitikasse ja kohalikul poliitikamaastikul aktiivseid naisi riiklikule tasandile. Tema jaoks ei ole see kõik siiski ainult “naised poliitikas”, vaid on seotud inimõiguste, võrdsuse ja ka näiteks peremudelite ja riigi majanduseduga. Ta soovib, et me jõuaksime sinna, kus oleme kõik ühesuguste võimalustega inimesed ja spetsialistid, mitte eelkõige naised ja mehed.