“Päike on see, mida õpid kandma iseendas,” leiab sinoloog Liisi Karindi (34), kes otsustas oma konsultandikarjääri välismaal katkestada ja EASis ametisse asuda.

Elades ja töötades Mongoolias, kus ravivõimalused pole kõige paremad, ei pidanud Liisi kopsud vastu õhureostusele, mis ümbritseb inimesi nagu tihe kardin. Jäänud vahetult enne jõulupühi väga haigeks, koostas ta mõttes soovide nimekirja, mida oma viimasel päeval teha tahaks, leides siis, et ta pole veetnud küllaldaselt aega pere – õe ja vanematega, ega elanud piisavalt keskkonnas, kus elu on elamist väärt. “Aasias pead pidevalt võitlema oma eksistentsi eest. Hiinas, kus on palju inimesi, võitled oma koha eest. Elamistingimused on väga rasked,” jutustab Liisi, kes koges: kas vead välja ja oled edukas või jääd maha. “Sama oli Mongoolias. Pidev agressiivsus. Läksin ka ise agressiivseks, sest pidin olema oma vajaduste ja tahtmiste eest väljas. Kogu aeg üritas keegi nahka üle kõrvade tõmmata. See tähendas väga head enesekehtestamise kooli, aga selleks minnakse seiklusretkele, ja ma ei pea ennast sinna matma.” Nii otsustaski Liisi mõne kuu eest, pärast viitteist aastat õpinguid ja vastutusrikast tööd pakkida kohvritesse hädapärasemad asjad kolmest kodust – Heidelbergist Saksamaal, Pekingist Hiinas ja Ulaanbaatarist Mongoolias – ning  naasta Eestisse. Karjäär oli ahvatlev ja töö nõustajana põnev, aga üha enam hakkas ta mõtlema, mis tema aeg väärt on ja mis on tema isiklikud väärtused. “Päike on see, mida õpid kandma iseendas,” leiab sinoloog Liisi Karindi (34), kes otsustas oma konsultandikarjääri välismaal katkestada ja EASis ametisse asuda. web hosting services top

Uus päev, uus õnn

Tiina Lnag

“Päike on see, mida õpid kandma iseendas,” leiab sinoloog Liisi Karindi (34), kes otsustas oma konsultandikarjääri välismaal katkestada ja EASis ametisse asuda.

Uus päev, uus õnn

Elades ja töötades Mongoolias, kus ravivõimalused pole kõige paremad, ei pidanud Liisi kopsud vastu õhureostusele, mis ümbritseb inimesi nagu tihe kardin. Jäänud vahetult enne jõulupühi väga haigeks, koostas ta mõttes soovide nimekirja, mida oma viimasel päeval teha tahaks, leides siis, et ta pole veetnud küllaldaselt aega pere – õe ja vanematega, ega elanud piisavalt keskkonnas, kus elu on elamist väärt.

“Aasias pead pidevalt võitlema oma eksistentsi eest. Hiinas, kus on palju inimesi, võitled oma koha eest. Elamistingimused on väga rasked,” jutustab Liisi, kes koges: kas vead välja ja oled edukas või jääd maha. “Sama oli Mongoolias. Pidev agressiivsus. Läksin ka ise agressiivseks, sest pidin olema oma vajaduste ja tahtmiste eest väljas. Kogu aeg üritas keegi nahka üle kõrvade tõmmata. See tähendas väga head enesekehtestamise kooli, aga selleks minnakse seiklusretkele, ja ma ei pea ennast sinna matma.”

Nii otsustaski Liisi mõne kuu eest, pärast viitteist aastat õpinguid ja vastutusrikast tööd pakkida kohvritesse hädapärasemad asjad kolmest kodust – Heidelbergist Saksamaal, Pekingist Hiinas ja Ulaanbaatarist Mongoolias – ning  naasta Eestisse. Karjäär oli ahvatlev ja töö nõustajana põnev, aga üha enam hakkas ta mõtlema, mis tema aeg väärt on ja mis on tema isiklikud väärtused.

“Päike on see, mida õpid kandma iseendas,” leiab sinoloog Liisi Karindi (34), kes otsustas oma konsultandikarjääri välismaal katkestada ja EASis ametisse asuda.
Uus päev, uus õnn
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Uus päev, uus õnn
TÄHTEDE POOLE

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn