Mis vahet on punasel, pruunil, mustal ja metsikul riisil?

Pruuni ehk täisterariisi eristab valgest see, et riisilt eemaldatakse vaid kestad ja tera ise jääb terveks, sisaldades palju tervisele kasulikke kiudaineid. Valge riis on läbi teinud mitu jahvatamist ja poleerimist ning on seetõttu üsna vitamiini- ja mineraalivaene. Pruun riis sisaldab rikkalikult B1-, B2-, B3- ja B6-vitamiine ning mangaani, rauda, seleeni, magneesiumi, fosforit ja mineraale. Lisaks on see hea taimse valgu allikas. Pruuni riisiga tasub olla aga ettevaatlik, sest see sisaldavat füthapet, mis kinnitub mineraalide külge ja imeb need kehast välja. See on pruuni riisi suur miinus. Must riis on valgu- ja mineraalainerikas, sarnanedes nii omadustelt, maitselt kui ka valmistamisviisilt pruuni riisiga. Maitse on pehme ja pähkline. Hiina meditsiini järgi on must riis kasulik neerudele, maole ja maksale. Keetes muutub must riis tumelillaks. Punane riis on väga toitaine- ja vitamiinirikas ning madala tärklisesisaldusega. Nagu pruunilt ja mustalt riisilt, eemaldatakse ka punaselt riisilt vaid mittesöödav kest ning alles on kõik pealiskihid, milles peituvad kasulikud ained. Maitselt on punane riis valgest riisist magusam ja pähklisem. Rohke kiudainete sisalduse poolest on see kasulik seedimisele, soodustades ka kaalulangust. Lisaks on punane riis kasulik südamele ja abiks veresuhkrutaseme reguleerimisel. Mis vahet on punasel, pruunil, mustal ja metsikul riisil? web hosting services top

Värviline riis

Andra Kalda

Mis vahet on punasel, pruunil, mustal ja metsikul riisil?

Värviline riis

Pruuni ehk täisterariisi eristab valgest see, et riisilt eemaldatakse vaid kestad ja tera ise jääb terveks, sisaldades palju tervisele kasulikke kiudaineid. Valge riis on läbi teinud mitu jahvatamist ja poleerimist ning on seetõttu üsna vitamiini- ja mineraalivaene. Pruun riis sisaldab rikkalikult B1-, B2-, B3- ja B6-vitamiine ning mangaani, rauda, seleeni, magneesiumi, fosforit ja mineraale. Lisaks on see hea taimse valgu allikas. Pruuni riisiga tasub olla aga ettevaatlik, sest see sisaldavat füthapet, mis kinnitub mineraalide külge ja imeb need kehast välja. See on pruuni riisi suur miinus.

Must riis on valgu- ja mineraalainerikas, sarnanedes nii omadustelt, maitselt kui ka valmistamisviisilt pruuni riisiga. Maitse on pehme ja pähkline. Hiina meditsiini järgi on must riis kasulik neerudele, maole ja maksale. Keetes muutub must riis tumelillaks.

Punane riis on väga toitaine- ja vitamiinirikas ning madala tärklisesisaldusega. Nagu pruunilt ja mustalt riisilt, eemaldatakse ka punaselt riisilt vaid mittesöödav kest ning alles on kõik pealiskihid, milles peituvad kasulikud ained. Maitselt on punane riis valgest riisist magusam ja pähklisem. Rohke kiudainete sisalduse poolest on see kasulik seedimisele, soodustades ka kaalulangust. Lisaks on punane riis kasulik südamele ja abiks veresuhkrutaseme reguleerimisel.

Mis vahet on punasel, pruunil, mustal ja metsikul riisil?
Värviline riis
easy to use best web hosting companies solutions provided by best hosting companies uk with reasonable time websites design, for website hosting in UK you may want to look at list web hosting best top 5 uK present some choices, which offer topping quality web hosting in UK. top website hosting review hosting web best service quality becomes good web hosting great solutions for your needs. which web hosting is best good recommend top review of best web hosting top suggest good web hosting provider hea teada kodulehe valmistamine aara.ee ja lisaks tasub kodulehe tegemise kohta lugeda kodulehe valmistamine
Värviline riis
SUURES PLAANIS

 


© Copyright

Ajakiri Mari on autorikaitse objekt ning selles avaldatud materjalide kasutamine ilma väljaandja kirjaliku nõusolekuta on keelatud.

  

 

Rubriigid               

Naised ja elu

Mood ja ilu

Heaolu ja tervis

Söök-jook

Elustiil

Toimetus   

Ajakiri Mari

Tellimisest

Reklaam

Kontaktandmed

Võta ühendust

Kontakt

Ajakiri Mari

671 21 30

Merivälja tee 1
11911 Tallinn